Mac’imizde çöpü boşaltmaya nasıl zorlanır

Mac'imizde çöpü boşaltmaya nasıl zorlanır

Mac’imizde bir dosyayı sildiğimizde geri dönüşüm kutusuna gider. Oraya vardığımızda ve o dosyaya ihtiyacımız olmayacağından emin olduğumuzda, çöp kutusunu boşaltabiliriz. Ancak bazıları nadiren işlem tamamlanmadı ve bazı hatalar veriyor. Neyse ki bu durumlar için kaynaklarımız var, onları görelim.

Durum 1: Dosya veya dosyalar kullanımda

{«videoId»:»x80gv0f»,»autoplay»:true,»title»:»ÜCRETSİZ Applesfera Eğitimleri için bir Mac’te UYGULAMALARI tamamen KALDIRMA»}

Bu yaygın bir şekilde olan bir şey değildir, ancak bazen silinmeyi reddeden bir dosya vardır. Bu durum esas olarak iki nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Birincisi bu söz konusu dosya kullanımda. Eğer öyleyse, tek yapmamız gereken silmek istediğimiz dosyayı kullanıyor olabilecek herhangi bir uygulamayı kapatmak ve çöp kutusunu tekrar boşaltmak.

İşe yaramıyor? Biraz daha güçlü bir şey deneyeceğiz. Mac’i kapattıktan sonra güvenli modda açacağız, böylece yalnızca çöpü boşaltabilmemiz gereken temel uygulamalar yürütülür. Güvenli modda oturum açmak çok basittir:

 • Apple Silikonlu Mac’lerde bilgisayarı kapatıyoruz ve güç düğmesini 10 saniye basılı tutuyoruz. Başlangıç ​​seçeneklerini gördüğümüzde butonu bırakıyoruz ve başlangıç ​​diskini seçiyoruz. Shift tuşunu (⇧) basılı tutun, üzerine dokunun. Güvenli modda devam et ve anahtarı bırakın.
 • Intel’li Mac’lerde bilgisayarı kapatır ve Shift tuşunu (⇧) basılı tutarken açarız.

Bu modda sistemin biraz farklı çalıştığını göreceğiz. Birçok uygulama ve hizmet başlatılmadığından animasyon veya görsel efekt yoktur. Çöpü normalde yaptığımız gibi boşaltırız ve Mac’i yeniden başlatırız normal önyükleme moduna dönmek için.

Durum 2: Dosyalar silinmiyor

Çöp kutusundaki dosyaların olduğu başka bir durum var. ayrılmayı reddediyorlar ve belirli bir mesaj vermiyorlar kullanımda olmak. Neyse ki bu adımlarla düzeltebileceğimiz çok nadir bir hata. Yapacağımız ilk şey Mac’i kurtarma modunda başlatmak, M1’li Mac’lerde şöyle yapacağız:

 1. Bilgisayar açıksa kapatıyoruz.
 2. “Başlangıç ​​​​seçenekleri yükleniyor” mesajını görene kadar güç düğmesini basılı tutuyoruz.
 3. Seçeneklere dokunuyoruz.
 4. Devam’a dokunuyoruz ve istenirse bir yöneticinin şifresini giriyoruz.

Intel yüklü Mac’lerde bilgisayarı kapattıktan ve açtıktan hemen sonra Command (⌘) + R tuşlarına basın. Apple logosu göründüğünde tuşları bırakıyoruz. Peki, kurtarma bölümünde bir kez adımlar aşağıdaki gibidir:

 1. macOS Utilities penceresi göründüğünde Disk Utility’yi seçin.
 2. dokunuyoruz Devam et.
 3. Silmek istediğimiz dosyayı içeren diski seçin.
 4. dokunuyoruz Disk Yardımcı Programı İlk Yardım Diski onarmak için.
 5. kapatıyoruz Disk Yardımcı Programı.
 6. Mac’i yeniden başlatıyoruz.
 7. Çöp Kutusunu normalde yaptığımız gibi boşaltırız.

Taslak nasıl kontrol edilir ve 2020 gelir vergisi beyannamesi iPhone veya iPad'imizden nasıl dosyalanır

Çöpümüzü boşaltmak için çok fazla zorlamamız gerekmeyecek, ancak herhangi bir zamanda kaybolmayı reddeden bir dosya bulursak, elimizde kaynaklar var.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Mac’imizde çöpü boşaltmaya nasıl zorlanıraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…