M1 çipinin hafızasını genişletmeyi başarıyorlar, ancak bunu evde yapmayı beklemiyorlar.

Apple Silikona geçişin dezavantajlarından birinin, en azından daha ucuz, ana akım Mac’lerde, bellek ve/veya depolama genişletilemez satın aldıktan sonra bilgisayarınızdan Satın aldığınız şey, o makinenin ömrünün sonuna kadar sahip olacağınız şeydir.

Ancak, Çin’de biri imkansız görüneni başardı: M1 çipinin belleğini genişletinHem RAM’de hem de depolamada. Ve bunu doğrudan, yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi M1 çipinin bileşenini değiştirerek yapıyorlar. Fotoğraflar Çin sosyal ağlarında yayıldı ve DuanRui Twitter’da onları yaydı.

Çok çok çok çok zor ama imkansız değil

{«videoId»:»x7zjt5p»,»autoplay»:true,»title»:»MAC MINI M1 İNCELEME – pek çok kişi gibi GÜÇLÜ ve birkaç kişi gibi VERİMLİ»}

Bir SoC’nin bileşenlerini değiştirin (çip üzerinde sistem) M1 gibi inanılmaz derecede riskli ve kesin bir şey, yani bu elbette evlerimizde sessizce yapabileceğimiz bir şey değil (aslında Apple yetkili teknisyenlerinin bile bu seviyede çiplere dokunma izni yok). Ancak bu fotoğrafların yazarı, M1’ini 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile 16 GB bellek ve 1 TB depolama alanına genişletebildiğini iddia ediyor. Mac bileşenleri tanır ve sorunsuz çalışır.

Intel çipleri, düşündüğünüz şekilde olmasa da Mac'te geri dönüş yapabilir

Bu zaten hiçbir şeyi değiştirmeyecek: Bunu doğru yapmak için o kadar yetenekli eller gerekiyor ki, Apple Silikon çiplerinin yükseltilemeyeceğini düşünüyorum. Çin’den gösterdikleri şey, bir şeyin yapılamayacağı, başka bir şey ise kesinlikle imkansız olduğu. Elbette, bu yükseltmelere dahil olan tüm Mac’lerin garantileri geçersizdir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler M1 çipinin hafızasını genişletmeyi başarıyorlar, ancak bunu evde yapmayı beklemiyorlar. aslen yayınlandı elma küresi Miguel Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…