LineageOS, Android 9 Pie desteğini kaldırıyor: 24 terminal artık popüler ROM ile uyumlu değil

Birkaç yıl önce, Cyanogen Inc.’in bazı eski çalışanları, şirket CyanogenMod’dan ayrıldıktan sonra LineageOS’u oluşturarak bu işe yalnız gitmeye karar verdi. O zamandan beri milyonlarca kullanıcı katıldı ve en ünlü Android ROM’lardan biri. Periyodik olarak, bir yandan Android’in yeni sürümleriyle uyumluluk getiren ve diğer yandan öncekiler için desteği ortadan kaldıran güncellemeler geliyor.

Mart 2019’da Android 9 Pie tabanlı LineageOS 16.0 indi ve bir yıl sonra, Nisan 2020’de Android 10 tabanlı LineageOS 17.1’in gelişine tanık olduk. O zamandan bu yana neredeyse bir yıl geçtiğine göre, LineageOS Android 11’e sıçramaya hazırlanıyor temizleme: Android 9 Pie desteğini kaldırır ve 24 cihazı dışarıda bırakır.

Listede Huawei P20 Pro ve P20 Lite var

soylar 02

Günümüzün en popüler özel ROM’larından biri olan LineageOS, başarısının büyük bir bölümünü, bir süredir birçok cihaz için uyumluluğu sürdürmesine borçludur. Android 9 Pie tabanlı yapılar, dediğimiz gibi 2019’dan beri mevcuttu ve şimdi birçok cihaz LineageOS 17.1’e yükseltildi (ve Android 11 desteğinin düşmesiyle birlikte) Android 9 Pie desteği sona eriyor.

LineageOS hakkında en çok ve en az sevdiğim şey

LineageOS derleme sunucusundan gelen yeni kod şunu ortaya koyuyor: LineageOS 16.0 çalıştıran cihazlar için daha fazla derleme gerçekleşmeyecekbu, 17.1’e (Android 10) güncellenemeyen cihazların artık güvenlik yamaları dahil güncellemeleri almayacağı anlamına gelir.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/04/a2/b2/5fb2b3144bd22fc6c0/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/58/7c/22/5fb2b4204bd22fc726/original/mini-basics-android.png»}

Etkilenen telefonların ve tabletlerin tam listesi aşağıdaki gibidir:

Toplamda, gördüğümüz gibi, artık desteği olmayacak 24 cihaz var. Çoğu eski modellerdir, ancak elbette, bu tam olarak ROM’ların erdemlerinden biridir: artık güncellenmeyen eski telefonları canlı tutmak.

üzerinden | AndroidPolis

– Haberler LineageOS, Android 9 Pie desteğini kaldırıyor: 24 terminal artık popüler ROM ile uyumlu değil aslen yayınlandı Android Laura Sacristan’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…