LG mobil bölümünü kapattığına göre, LG cep telefonuma ne olacak?

LG’nin mobil bölümünü kapatmak üzere olduğu söylentisinin ardından ve daha sonra bu söylentilerin doğru olduğunu inkar ettikten sonra, sonunda her şey gerçek oldu. LG cep telefonları dünyasından çıkıyor tamamlayıcı arazilerdeki gelişmelerle devam edecek Halihazırda kendi cihazlarına uyguladığı yapay zekaya ek olarak IoT veya geleceğin 6G’si gibi.

Ancak Koreli şirket, 31 Temmuz 2021 tarihinden itibaren daha fazla cep telefonu satmayacak ve bu, yasada belirtildiği gibi, işletmesi kapandıktan sonra tüketicilerine karşı belirli yükümlülüklerle yüzleşmek zorunda kalacağı anlamına geliyor. Bakalım dolaşımdaki LG cep telefonlarına ne olacak işletmeniz kapılarını kalıcı olarak kapattığında.

LG cep telefonum çalışmayı durduracak mı?

Android

Hiç de değil, hiçbir şey gerçeklikten uzak değil. LG’nin mobil bölümünün kapatılması, şu anda dolaşımda olan telefonlar üzerinde, bunlarla ilişkili bazı servislerin yakın gelecekte kapanabileceği gerçeğinin ötesinde doğrudan bir etkiye sahip olmayacak. LG telefonlar Android taşıyor ve işletim sistemi tam kapasite çalışmaya devam edecek Sonunda telefonu başka bir telefonla değiştirene kadar veya mekanik bir arıza nedeniyle çalışmayı durdurana kadar.

LG cep telefonları şirketin kapanmasının ardından normal şekilde çalışmaya devam edecek.

Bugünün diğer cep telefonlarında olduğu gibi, belirli bir noktada LG telefonları da güvenlik ve yazılım güncellemelerini almayı bırakacak. üreticiler telefonları belirli bir süre tutar sonra bu desteği kesmek için.

Yine de LG cep telefonumu onarabilecek miyim?

LG G5'in patlatılmış görünümü

İlginç bir soru, çünkü bir şirketin fabrikalarını ve diğer süreçlerini nihayet durdurmasıyla yedek parça üretimi ve tedariğinin sona ermesi mantıklıdır. Ama bu olaydan korkmamıza gerek yok çünkü LG onarım taahhütlerini yerine getirecek mevcut müşterilerinizle.

“LG, cep telefonu işinin kapatılması sırasında satıcılar ve iş ortaklarıyla işbirliği içinde çalışacak.”

LG, kapanış açıklamasında şirketin bileşenleri tedarik etmeye devam edecek böylece teknik servisler cep telefonlarını kanun gereği tamir etmeye devam ederler. Ve bu yasa, telefonların satışın gerçekleştiği andan itibaren iki yıl garantili olması gerektiğini belirler. Bu süre zarfında LG, bileşenlerini kullanıcılara ve onarım servislerine sunacaktır.

LG cep telefonu güncellemelerime ne olacak?

LG Mobil Güncelleme

LG’nin mobil bölümünün kapanmasıyla ortaya çıkan bir diğer konu ise telefonlarının yazılımıyla ilgili. Yazılımın bu şekilde çalışmayı bırakmayacağı göz önüne alındığında (daha önce belirttiğimiz bir şey), düşünebiliriz gelecekteki güncellemelerle ne olacak ve telefonlarından birini aldığımızda alıcı ile marka arasında kurulan bakım sözleşmesi ile.

LG, satıştan sonra öngörülen iki yıl boyunca cep telefonlarının yazılımını sürdürecek.

LG yaptığı açıklamada, «Bölgeye göre değişen bir süre boyunca mevcut mobil ürünlerin müşterileri için servis desteği ve yazılım güncellemeleri sağlayacaktır.«. Başka bir deyişle, ülkenizde LG’nin İspanya’da olduğu gibi iki yıllık güvenlik ve sistem güncellemesi sunması gerekiyorsa, marka öngörülen bakım süresine uymalıdır. LG de öyle olacağını belirtiyor.

LG cep telefonu almaya ne zamana kadar devam edebilirim?

{«videoId»:»x80ef4q»,»autoplay»:true,»title»:»GOODBYE TO LG | Bu resmi!! LG, mobil bölümünü dünya çapında kapatıyor »}

Koreli firma, mobil işinin bu yılın 31 Temmuz 2021’de resmi olarak kapanacağını belirtti, bu da o tarihe kadar firmadan resmi olarak cep telefonu satın almaya devam edebileceğimiz anlamına geliyor. Ancak, şirketin kendisinin de belirttiği gibi, bazı telefonların stoğu o tarihi bile aşabilir. Kesinlikle, Stoklar varken LG cep telefonlarını alabiliriz firma artık daha fazla model üretmeyecek olsa da.

– Haberler LG mobil bölümünü kapattığına göre, LG cep telefonuma ne olacak? aslen yayınlandı Android Samuel Fernandez tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…