Lexus LF-Z Electrified: Japon üreticinin elektrikli geleceği bu kadar muhteşem görünüyor

Lexus, elektrikli otomobil pazarına giren en son üretici veya en azından bunu yapmayı planlayan son üretici. Toyota’nın lüks bölümü tanıtıldı Lexus LF-Z Electrified, bir elektrikli otomobil konsepti bu, önümüzdeki yıllarda bekleyebileceğimiz şeylerin sınırlarını çiziyor.

Araç bu şekilde satışa çıkarılmayacak, ancak Markanın alacağı gelecekteki otomobiller için ilham kaynağı olacak markete. Daha önce hibritleri ve elektriklileri piyasaya sürmüş olsalar da, bundan ilham alanlar özel bir platformla ilk gelenler olacak. Yıl sonundan önce Lexus LF-Z Electrified’den ilham alan iki gerçek otomobil sunmayı umuyorlar.

B

Sportif, zarif ve güçlü

Dış görünümden başlayarak, araba SUV ve crossover arasında sportif detaylarla bir karışım. Önde, heybetli farlar ve aydınlatmalı Lexus logosuna rağmen ızgaranın yokluğu göze çarpıyor. Arka kısım biraz yükseltilmiş durumdayken, örneğin bir köpekbalığı yüzgeci ve arka kısmın tamamını kaplayan bir dizi fren lambası sağlayarak tasarımın öne çıktığı yer burasıdır.

{«videoId»:»x7zohhh»,»autoplay»:true,»title»:»1997 Renault Twingo’yu ELEKTRİKLİ BİR ARABA NASIL DÖNDÜRDÜM”}

arabanın içinde gerçek bir araçtan çok bir konseptin yönlerine sahiptir. Çok şık ve sportif koltukların yanı sıra dümen şeklinde direksiyonumuz var. Lexus devasa bir kokpit yerleştirmiş ve aracın içinde artırılmış gerçeklik bile vaat ediyor. Geri kalanı için, çok minimalist bir iç mekan bırakarak dikkat dağıtıcılardan ve gereksiz unsurlardan kaçınmaya çalışırlar.

G

Aracın performansına gidersek hızlanma vaadiyle karşı karşıya kalıyoruz. 3 saniyede 0 ila 100 km/s 2.100 kg’lık bir araba ağırlığı için. Bunun için Lexus LF-Z’nin bir 400 kW (544 hp) motor ve 700 Nm tork.

Ne zaman elektrikli araba almalıyım: markaların gelecek vaatleri bunlar (2020)

Pil söz konusu olduğunda, altta olacak ve yaklaşık bir adet 90 kWh lityum iyon. Böyle bir pil, arabanın 600 kilometre özerklik. Buna rağmen, LF-Z Electrified tabanlı bir Lexus aracının ne kadar başarılı olduğunu pratikte görmek gerekecek.

D

Olursa olsun, Lexus LF-Z Electrified göründüğü kadar iyi sadece bir konsept ve gerçek bir araba olmayacak. Sonunda pazara ulaşan araçlar, genellikle onlara ilham veren konseptlerden önemli ölçüde farklıdır. Yine de, kendimizi yapmamızı sağlar Toyota/Lexus’tan nelerin geleceğine bir bakış. Toyota şimdiye kadar çok daha mütevazı teklifler sundu.

Daha fazla bilgi | sözlük

– Haberler Lexus LF-Z Electrified: Japon üreticinin elektrikli geleceği bu kadar muhteşem görünüyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…