LastPass’i kullanıyor musunuz? Artık birden fazla cihazda kullanamayacaksınız

Her türden birçok hesap kullanmamız gerektiğinden ve ideal olarak her biri farklı bir şifre kullandığından, şifre yöneticileri kullanmak günümüzde çok yaygındır. Hem ücretsiz hem de ücretli olmak üzere çok çeşitli seçeneklerimiz mevcuttur. Ayrıca, birçoğu birden fazla cihaz için kullanılabilir. Son Geçiş En popüler seçeneklerden biridir, ancak haber şu ki, ücretsiz sürümünde artık aynı anda birkaç cihazda kullanmanıza izin vermeyecek.

LastPass’in ücretsiz sürümü cihazlar arası olmayacak

Bu, LastPass tarafından açıklandı. Önümüzdeki aydan itibaren, ücretsiz sürüm aynı anda birden fazla cihazda kullanılamaz. Örneğin bir bilgisayarda ve mobil cihazda kullanamıyoruz. Bu bir sorundur, çünkü birçok kullanıcı her iki bilgisayarı da birbirinin yerine kullanır ve artık parolalarını eskisi gibi yönetemezler.

unutmayın ki bu bir çok popüler anahtar yönetici ve kullanılır. Birçok kullanıcı, parolalarını saklamak için bu seçeneğe güvenir. Tüm bilgisayar türlerinde, işletim sistemlerinde ve ayrıca çoğu tarayıcıda oturum açma kimlik bilgilerinin senkronize edilmesini ve otomatik olarak doldurulmasını sağlar.

Şirket, ücretsiz abonelerine bir sonraki 16 Mart artık aracınızı aynı anda birden fazla cihazda kullanamayacaklar. Ancak, notta bir istisna içerirler: programı aynı anda bir iOS ve Android cep telefonunda kullanın. Aynı tür cihaz oldukları sürece (bu durumda bir cep telefonu). Örneğin bir bilgisayarda ve mobilde kullanılamaz.

Kullanıcıların ücretli sürümü seçmesi gerekir. Ücretsiz sürümü tutmamız durumunda, program, 16 Mart’tan itibaren giriş yaptığımız yere bağlı olarak, kullanabileceğimiz cihaz türünü otomatik olarak seçecektir. Tabii ki, üç defaya kadar değiştirilebilir. Alternatif olarak kullanabileceğimiz birçok açık kaynak şifre yöneticisi olduğunu unutmayın.

LastPass Anahtar Yöneticisi

Ücretsiz sürümde posta yoluyla desteği kaldırırlar

Ancak LastPass’in ücretsiz sürümündeki değişiklikler burada bitmiyor. Yorumladıklarımızın en önemli değişiklik olduğu doğru olsa da, onlar da olacaktır. desteği e-posta yoluyla kaldır ücretli sürümü olmayanlar için.

Önümüzdeki aydan itibaren, LastPass’in ücretsiz sürümünün kullanıcıları yalnızca programın destek merkezine ve forumlarına erişebilecek. Birçok kullanıcının anahtarlarını yönetmek için alternatifleri seçmesine neden olabilecek bir değişiklik daha.

Kısacası, şifre yöneticisi olarak LastPass’i kullanan ve ücretsiz sürüme sahip olan kullanıcılar, önümüzdeki aydan itibaren, aynı anda birden fazla cihazda kullanamayacaklar. Şirket tarafından duyurulan ve birçokları için benzer çözümleri tercih etmeye iten bir sorun olabilecek bir değişiklik.

Makale LastPass kullanıyor musunuz? RedesZone’da yayınlanan birkaç cihazda artık kullanamayacaksınız.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…