Lastpass ve 1Password’ün yerine Bitwarden ve diğer üç ücretsiz şifre yöneticisi

Bir parola yöneticisi esasen şifrelenmiş bir dijital depodur. çeşitli çevrimiçi hizmetler için oturum açma bilgilerini güvenli bir şekilde saklar. Bu temel konseptten, kullanışlılığını güçlendiren özellikler ekleyebiliriz: cihazlar arasında senkronizasyon, ana şifreler vb.

Piyasada çok sayıda var, ancak ücretsiz alternatiflere başvurmaya çalışan kullanıcıların seçenekleri giderek azalıyor: piyasadaki en iyi freemium seçenekleri (LastPass veya 1password gibi) Müşterileri ücretli olanlara yönlendirmek için ücretsiz sürümlerinden giderek daha fazla yardımcı program çıkarın.

Dolayısıyla, bu karşılaştırma için şu alternatifleri seçtik: tamamen ücretsiz veya ilgili sınırlamalar olmaksızın ücretsiz sürümleri olan işlevsellik.

bitwarden

Web Kasası Macbook

Bitwarden bu sektördeki freemium liderlerine kullanıcıların tercih ettiği alternatiflerden biriLastPass gibi (şifreleri başarıyla içe aktarabilirsiniz).

Ve popülerliğini açık kaynak kodlu bir uygulama olarak elde etmiştir; şifreleri, notları ve kredi kartlarını saklamak söz konusu olduğunda ücretsiz sürümünde herhangi bir sınırlama yoktur. Ama, her şeyden önce, öne çıkıyor yerel veri depolama seçeneği ver.

Böylece, kendi güvenli sunucusunun herhangi bir sahibi, şifrelerini kendisine yakın tutabilecek ve buluttan uzakbu onların güvenliğini etkiler.

  • İçin: Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, tarayıcılar (Chromium, Firefox, Safari, Opera) ve komut satırı.

Xataka editörleri parolalarını nasıl oluşturur ve yönetir?

KeePassXC

Veritabanı Görünümü

KeePassXC başka bir açık kaynaklı şifre yöneticisidir birçok platformda mevcut, güçlü, özelleştirilebilir ve %100 ücretsiz.

Biraz dik bir öğrenme eğrisi sunmanın karşılığında bize verilerimiz üzerinde tam kontrol sağlar. Veri senkronizasyonu için şunları yapabiliriz: Dropxbox/OneDrive gibi platformlara başvurmak veya benzeri, veya yerel ağımız içinde dosya paylaşmak için.

Gizliliği seven kullanıcının gönül rahatlığı için KeePassXC, Electronic Frontier Foundation tarafından desteklenendijital alanda ifade özgürlüğünü savunmak için bir Amerikan örgütü.

  • İçin: Windows, MacOS, Linux ve tarayıcılar (Chromium, Firefox, Safari); Android, iOS ve Chrome OS’nin resmi olmayan bağlantı noktaları.

LogMeOnce

bir kez

LogMeOnce çevrimiçi bir şifre yöneticisidir (bir tarayıcıdan erişilebilir) belki rakiplerinden daha az bilinir, ancak bazı çok ilginç özellikleri vardır. Aslında, yapmaya çalışan bir uygulama salt parola yönetiminin ötesine geçin

…formların otomatik olarak doldurulması, kredi kartlarının saklanması (ücretsiz sürümde maksimum 3 adet), notların güvenli bir şekilde düzenlenmesi ve saklanması (ayrıca 3 limitli) gibi özellikler ekleme. Sahip olabiliriz uygun gördüğümüz kadar çok cihaz arasında şifrelerin senkronizasyonu.

PhotoLogin işlevi ise, bir şifreye başvurmadan giriş yapın: sadece daha önce belirtilen bir akıllı telefona kendi fotoğrafımızı göndermek ve kendimiz olduğumuzu doğrulamak için web kamerasına başvurmamız gerekiyor.

  • İçin: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android ve tarayıcılar (Chromium, Firefox ve Safari).

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/16/2a/35/602c0d133bef07322b/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/25/ea/e6/602c0d023bef073238/original/nemotecnia-contrasenas.jpeg»}

Zoho Kasası

kasa

Zoho Vault, daha geniş bir iş araçları setinin parçasıdır, ancak geliştirici şirketi, şifre yöneticiniz kişisel kullanım için ücretsizdir.

Evet kesinlikle, bu uygulamada bazı işlevleri bulamayacağız form doldurma gibi yarışmalarda yaygın olarak kullanılır. Ancak, çeşitli cihazlar arasında şifre senkronizasyonu yapmaya devam edeceğiz.

mutluluk için senkronizasyondiğer mevcut alternatiflerin aksine, verilerimizi yalnızca Zoho’nun sunucularında barındırma seçeneğine sahip olacağız… bunları çevrimdışı erişim için dışa aktarma seçeneği veya başka bir hizmete ihracat için.

Şunlar için: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, Windows Phone ve tarayıcılar (Chromium, Firefox, Safari).

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Lastpass ve 1Password’ün yerine Bitwarden ve diğer üç ücretsiz şifre yöneticisi aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…