Las Charlas de Applesfera’da haber fırtınası öncesi sessizlik

Geçen hafta WWDC 2021’in resmi tarihi zaten açıklanmış olsa da, hala Apple’dan başka haberler bekliyoruz. bir dönem ki bize fırtına öncesi sessizliği hatırlatır, her şeyin görünüşte sessiz olduğu yer. İlk gök gürültüsünü beklerken, bugünün yeni bölümünde yeni betalara, kullanıcıyı koruyan yeni gizlilik yönlerine, ortaya çıkacak ürünlere ve ayrıca yeni Apple Silicon Mac’lerde RAM ve SSD’nin genişletilmesine odaklanıyoruz.

İştahınızı kabartacak her zamankinden daha fazla beta

iPhone

iOS 14.5’in betaları yedinci versiyonuna ulaşmak, bir ara sürüm için alışılmadık derecede yüksek bir sayı. Dikkat edin, bu iOS 15’i görmeden önceki son büyük güncelleme ve daha sonra, muhtemelen altı ay içinde halka açıklanacak. Gerçek şu ki, bu yazılım bize kullanıcıya ulaşmadan önce iyi cilalanması gereken önemli yeni özellikler getiriyor.

Bu konudaki büyük bilinmez eğer bir Serbest Bırakma Adayı görürsek gelecek hafta, doğrudan nihai sürümü göreceğiz veya başka bir beta daha olacak. Cook’un yakın tarihli bir röportajdaki sözlerine bakılırsa, iOS 14.5’in son sürümü yakın olmalı. Tabii ki, iPhone’un kilidini bir maske ve Apple Watch ile kullanmaya başlama arzusu var.

iPhone

biz de gördük diğer üreticiler için Arama ağının oluşturulması ve açılması. Apple cihazlarının kablosuz bağlantısı aracılığıyla nesneleri her zaman gizli ve güvenli bir şekilde bulmamızı sağlayan bir sistem. Artık bu kulübe kaydolan birkaç marka olduğu için, AirTag’i bir gün görebilecek miyiz merak ediyoruz.

Zeki bir kullanıcının sahip olduğu trepanlenmiş bir Mac M1 ve RAM’i canavara genişletti. M1 çipinin kendisine lehimlenmiş bir bileşen İmkansız değil, ama kesinlikle kolay değil. Sadece gerçek tamirciler için uygun, sonunda bir Mac’in yeteneklerini genişletmenin bizi nasıl tembelleştirdiğini hatırlatıyor. Tabii ki, bunu başarmanın önündeki engeller bunun büyük bir parçası.

Ve son olarak, iOS 14.5 ile gelen gizlilik iyileştirmelerine bir göz atıyoruz. Bir dizi değişiklik, kullanıcıyı merkeze koyacak verilerinize verilen kullanım, bunları üçüncü bir tarafla paylaşmak isteyip istemediğinizi seçebilme.

Bu yeni sezonda, podcast haftalık, hangi çarşamba veya perşembe sabahları size haftanın büyük haberlerinin içeriğini anlatacağımız mevcut randevuya dakik olacağız. Henüz abone değilseniz, aşağıdaki platformlarda yapabilirsiniz: dijital ses dosyası:

Onları da kaçırmayın! Bunlar son podcast bölümleri:

Podcast’i beğendiyseniz, 5 yıldız vermeyi ve bir inceleme yazmayı unutmayın. Apple dünyasını yoğun bir şekilde deneyimlemeye devam etmek için daha fazla dinleyiciye ulaşmamıza yardımcı olacak. Bizi desteklediğiniz için çok teşekkür ederiz!

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Las Charlas de Applesfera’da haber fırtınası öncesi sessizlik aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…