LaLiga, operatörlerin ötesine geçmek ve doğrudan futbolu sunmak istiyor

LaLiga, operatörlerin ötesine geçmek ve doğrudan futbolu sunmak istiyor

Lig planları arasında gidip geliyor kendi tv kanalını oluştur İspanya’da bulunan operatörlerden herhangi birini kullanmaya gerek kalmadan doğrudan LaLiga’yı sunmak. Cristiano Ronaldo veya son zamanlarda Leo Messi gibi ulusal ligimizin bazı yıldızlarının son yıllarda ayrılmasıyla birlikte, operatörler daha az para teklif etmek istiyorlar bir hale geldiğinden beri daha az çekici ürün diğer yıllara kıyasla.

Bu ulaşmak istediğin şeylerden biri lig, bir bankacılık kuruluşu olan CVC ile LaLiga’ya enjekte edilecekleri bir anlaşma imzaladıktan sonra 2700 milyon avroya kadar, Tüm kulüpler için büyük fayda sağlayacak ve ekonomilerini iyileştirmeye yardımcı olacak bir miktar, çünkü hepsi COVID-19’un neden olduğu pandeminin sonuçlarına maruz kaldı. Ayrıca, bu sözleşmenin arkasında KPMG şirketinin onayı.

Önceden oluşturulmuş bir OTT kullanabilir: LaLigaSportsTV

A) Evet futbol izleyebilmek daha ucuz olurdu Ülkemizde hem Birinci hem de İkinci Lig. Aslında, kullanabilirsin La Liga Spor TV, Bir tür artı veya premium abonelik ekleyerek 2019’da zaten oluşturulmuş bir OTT.

Bu ihtimal aklımdaydı zaten. LaLiga başkanı Javier Tebas, herhangi bir anlaşmayı imzalamadan önce. Fikir, bir akış uygulaması Disney +, Netflix, HBO veya Amazon Prime Video gibi bugün var olan diğerlerine benzer.

LaLiga başkanının kendisine göre, futbol izlemek isteyen seyirci ülkemizde yapabilirsiniz doğrudan abone olmak bu yeni kanala ve herhangi bir operatör kullanmayın. Öyle olsa bile, bunun gerçekleşmesinin biraz zaman alacağına, ancak sonunda olacağına dair güvence verdi. yapabileceğini söylemeye bile cüret etti. yaklaşık 5 veya 6 yıl içinde.

Tebas, operatörlere baskı yapmak istiyor

Öyle olsa bile, bunu da sağlamıştır. bu yeni plan üzerinde çalışmalıyız ve sonunda ne sunacağını görmek için izleyin: sadece futbol mu yoksa başka sporlar da eklenecek mi? Thebes’in bu tekniği, bir operatörlere baskı yapmak bir sonraki hak müzayedesinden önce.

Bu sayede operatörler aracılığıyla sadece sözleşmeli futbol oynayanlar değil, tüm taraftarlar futbol izleyebildi. Movistar ve TuruncuŞu anda ülkemizde futbolun izlenebildiği tek operatör olan .

Böylece, sonunda göreceğiz LaLiga’nın bu fikri, LaLiga’yı yayınlamak için kendi televizyon kanalını oluşturmak Öne geçmek ya da sonunda sadece konuşmaktan ibaret olacaksa. Şu an için CVC ile yapılan anlaşma tartışma yaratıyor Real Madrid veya Barcelona gibi bazı kulüplerde kendilerini bu anlaşmaya karşı konumlandıran resmi bir açıklama yayınladılar, bu yüzden dikkatli olmamız ve sonunda ne olacağını görmemiz gerekecek.

Ve sen, bu LaLiga kanalına abone olur musun?

LaLiga’nın operatörlerin ötesine geçmek ve futbolu doğrudan ADSLZone’da ilk kez sunmak istediği yazı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…