Kuzey Dakota, iPhone’u ‘yok edecek’ App Store yasasını reddetti

Kuzey Dakota eyaleti az önce bir yasayı reddetti. Apple’ın ödeme sistemlerini App Store’da kullanmasını yasaklayabilirdi, diğer önlemlerin yanı sıra. Bu, Google dahil herhangi bir çevrimiçi mağazada ve özellikle App Store’da yapılan dağıtımı büyük ölçüde etkileyecek bir yasadır. O sırada Apple, eğer geçerse, “bildiğimiz kadarıyla iPhone’u yok edeceğini” savundu.

Olaylar sonucunda, yasanın M.Ö. a lobi doğrudan Epic Games tarafından sözleşmeli. Reddetme, Apple için App Store’u savunmada küçük bir zafer.

Yeni App Store savaş alanı olarak eyalet yasama organları

oyun konsolları

Kuzey Dakota, Big Tech ve gücü için yeni bir cephenin parçası. Mahkemelerin, yasa koyucuların ve Kongrenin harekete geçmemesi nedeniyle hüsrana uğrayan teknoloji sektörünün rakipleri ve eleştirmenleri, dikkatlerini eyalet yasama organlarına çevirerek, büyük teknoloji şirketlerini vergilendirmeye, güçlerini ve İnternet üzerindeki kontrollerini sınırlandırmaya çalışan yasaları zorluyor.

The New York Times (MacRumors aracılığıyla), Epic Games ile App Store arasındaki savaşın son bölümünü ele alıyor. Kuzey Dakota eyaleti Apple ve Google’ın uygulama dağıtım platformları üzerindeki gücünü büyük ölçüde sınırlayacak bir öneriye bu hafta oy verdi. Özellikle, mevzuat şunları amaçladı:

  • Platform sahibinin ödeme sisteminin zorunlu kullanımını engelle.
  • Uygulama dağıtımını, platform sahibinin yöntemleri dışındaki yöntemlere açın.

Bu, Apple’ın uygulama mağazası üzerindeki etkili kontrolünü ortadan kaldıracak ve şirketin “bildiğimiz kadarıyla iPhone’u yok etmekle tehdit edeceğini” söylediği bir şey. Google bu tür indirmeye zaten izin veriyor ve sisteminizin dışındaki ücretler. Teorik olarak, oyun konsolları gibi çok benzer veya daha yüksek komisyonlara ve dijital mağazaların sıkı kontrolüne sahip olan diğer sektörleri de etkilemesi gerekir. Ancak haberde konuyla ilgili herhangi bir ize rastlanmamıştır.

Her durumda, yeni yasa eyalet Senatosu tarafından reddedildi. Oylama, 11 lehte ve 36 aleyhte oyla şüpheye yer bırakmadı.. Ülkenin eyaletlerinde daha birçok vakanın ilerlemesi olmayı vaat eden şeyin ortasında Apple için bir zafer.

Epic Games, Spotify ve şirket için bir aksilik

koalisyon

Bay Davison [el proponente de la ley] Yasa tasarısını Bismarck’taki Odney Halkla İlişkiler lobicisi Lacee Bjork Anderson’dan aldığını söyledi. Bayan Anderson bir röportajında, popüler oyun Fortnite’ın popüler geliştiricisi ve Apple ve Google’a karşı açılan davada davacı olan Epic Games tarafından uygulama politikaları nedeniyle işe alındığını söyledi. Ayrıca Epic, Spotify ve Match Group gibi uygulama ücretlerini protesto eden ve yeni uygulama mağazası yasaları için baskıya öncülük eden bir şirketler grubu olan Coalition for App Fairness tarafından kendisine ödeme yapıldığını söyledi.

Bu paragraf bu konuda en açıklayıcıdır. Epic Games, geçen yaz Apple’a App Store’u kontrol etme şekli nedeniyle dava açtı. Yetkinin kötüye kullanılması hakkında ne düşünüyorsunuz?. Ve şimdi eyalet düzeyinde lehte yasalar çıkarmak için lobiciler tutuyor, bunun yerine 50 başkentte cepheler açıyor. sadece ABD başkentinde.

Sözü edilen koalisyon bir ay sonra oluşturuldu. Epic Games, Apple’a düşmanlık başlattı. Tile, ProtonMail veya Basecamp gibi şirketler ona aittir, aynı zamanda Epic Games ve Spotify. İkincisi, App Store’a karşı mücadelelerinde iki ağır sıklet.

Bu yeni önerinin Kuzey Dakota Senatosu tarafından reddedilmesi, grubun isteklerine bir darbe oldu. Adli cephe, Epic Games’in emelleri için iyi görünmüyor, çünkü talimatta yargıç, ifadelerinde “dürüst olmamakla” suçladı. Başka bir paralel durum App Store’un tekelcilikle suçlandığı dava bu tip suçlamalara darbe vurdu.

App Store, kontrolü için bir "saldırı" ortasında 12 yaşına giriyor

Apple, Epic Games’in kendi ödeme sistemini kaldırması koşuluyla Fortnite’ı tekrar memnuniyetle karşılayacağını her zaman garanti etti. Haber verilmeden uygulandı ve App Store kurallarını açıkça ihlal eden Apple, bu yasal savaşı başlatarak oyunu geri çekti.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Kuzey Dakota, iPhone’u ‘yok edecek’ App Store yasasını reddetti aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Tabla de contenidos