Kurtarma tatbikatları için son derece gerçekçi mankenlerle tanışın

Gerçekçidirler. Korkunç gerçekçi. Bu mankenler, İngiltere’de kurtarma tatbikatları yapmak için kullanılan bir sansasyon.

Ve gerçekçi olmanın yanı sıra pahalılar: her biri 35 bin dolara mal oluyor.

Bu mankenler İngiltere merkezli Lifecast Body Simulation şirketi tarafından yapılmıştır. Geliştiricileri X-Men ve Rambo gibi filmlerde çalıştı.

Detaylar burun kıllarından kırışıklara kadar uzanır. Ve sadece yetişkin figürleri değil, çocuklar ve yaşlılar da yapıyorlar.

Fazla detaylı, ürkütücü derecede gerçekçi.

Ürünle ilgili olarak şirket, “Her manken inanılmaz gerçekçilik ve en yüksek kaliteyi sergiliyor” diyor. “Hepsi çok çeşitli seçeneklerle mevcut: prematüre bebekler, yeni doğanlar, çocuklar ve yetişkinler, genç ve yaşlı.”

Mankenler o kadar gerçek ki insan gibi “boğulurlar”

Carl, kurtarıcılar tarafından en çok kullanılan mankendir. Boğulan bir insanı taklit etmek için tasarlanmış bir adam. Bilinçsiz bir insan gibi yüzebilir, kısmen veya tamamen batabilirsiniz.

Bu oyuncak bebek, suya daldırıldığında tepki veren ve solunum yollarını akciğerlere kapatan bir mekanizmaya sahiptir. Yaratılışı iki yıl sürdü.

Kraliyet Ulusal Cankurtaran Kurumu ve Bristow Arama ve Kurtarma gibi kuruluşlar, Birleşik Krallık’ta test etti.

Ekipman tedarikçisi Ruth Lee’den Paul McDonnell, “Bu, kurtarma ekiplerinin gerçek dünyada ihtiyaç duyacakları beceriler için eğitilebilecekleri anlamına geliyor” diyor.

McDonnell’in şirketi Lifecast Body Simulation ile çalışıyor.

“Aynı düzeyde sadakat, gerçekçilik ve özgünlük sunan başka bir manken yok,” diye vurguluyor sağlık görevlisi Adam Khan. Günlük posta.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…