Küresel işlemci sıkıntısı yeni bir kurban kazanıyor: yönlendirici üreticileri ve operatörleri

bu küresel işlemci sıkıntısı Geçen yıl pandeminin bir etkisi olarak çok az kişinin hayal edebileceği durumlardan biri. Artık, eksik bileşenlerden etkilenen birden fazla teknoloji sektörüyle etkilerini görüyoruz. Son? bu yönlendirici üreticileri ve dolayısıyla operatörler.

Bloomberg’in yansıttığı gibi, geniş bant sağlayıcıları ve yönlendirici üreticileri, Asya ülkelerinden siparişlerinde bir yıldan fazla gecikmeler yaşıyor. Yönlendiriciyi oluşturan modemler gibi bileşenlerin eksikliği arzı büyük ölçüde azalttıböylece haftalarca ve haftalarca gecikmelere neden olur.

Yönlendirici endüstrisi diğer endüstrilerle aynı acıyı çekti: COVID-19’un durmasından sonra Güneydoğu Asya’daki fabrikalar basitçe talebi tekrar karşılamak için yeterli değil cips gibi bileşenlerden oluşur. Benzer şekilde, talep edilen birim sayısı veya birim başına fayda nedeniyle akıllı telefonlar gibi daha karlı diğer ürünler için bileşenlere genellikle öncelik verilir.

s

Yönlendiriciler de iki kat daha fazla acı çekmiş gibi görünüyor. Pandemi nedeniyle fabrikaların kapanması nedeniyle parça kıtlığının yanı sıra müşterilerden daha da fazla talep var. Bunun nedeni, evde çalışmaya ve evde daha fazla yaşama geçişine neden olan kısıtlamalar nedeniyledir. evler için daha iyi yönlendiriciler için bir talep.

Bunun ne gibi sonuçları olur? Yönlendiricilerin olmaması operatörlerin yeni müşteriler bulmasını zorlaştırır. Yeni bir müşteri genellikle size yeni bir yönlendirici teklif etmek anlamına gelir ve bunların kullanılabilirliği olmadan işler normalden daha karmaşıktır.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/67/2b/c3/6012d3713bef075164/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/5f/b9/93/6012d50b4bd22fb680/original/futuro-made-in-china-mini.jpeg»}

Her türlü endüstride talaş sıkıntısı

“Küresel Çip Krizi” giderek daha fazla kurban kazanıyor ve en meraklı durumlara neden olur. Bunun gördüğümüz ilk etkilerinden biri cep telefonu, bilgisayar ve diğer tüketici ürünlerinin üretimindeki azalma oldu. Ondan sonra ve krizin en belirgin olduğu yer otomobil endüstrisine geldi. Qualcomm veya Nvidia’nın da fark ettiği bir şey.

Birkaç çip ve birçok sorun: Küresel bir kıtlık cep telefonlarını, bilgisayarları, TV'leri ve hatta arabaları bu şekilde etkiler (Clear the X #127)

Daha da kötüsü, Tayvan üretimi kesintiye uğratabilecek bir kuraklıkla karşı karşıya ve Japonya’da garip bir yangın bunu çoktan yaptı. Sonuç olarak, Çin gibi ülkeler, gelecekte bu durumlardan kaçınmak için yerel üretime bahse girmeye çalışıyor. Tabii ki Foxconn bunun en az 2022’ye kadar sürmesini bekliyor.

üzerinden | Bloomberg

– Haberler Küresel işlemci sıkıntısı yeni bir kurban kazanıyor: yönlendirici üreticileri ve operatörleri aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…