Kulüp binası ve Silikon Vadisi’nin ‘Klon Savaşları’nın yeni ve erken gelişmiş bölümü: Facebook bir kopyasını hazırlıyor ve Twitter’da zaten var

Clubhouse, 2021’in sansasyonlarından biri oluyor. Halihazırda bir milyondan fazla kullanıcısı olan ve içinde bulunduğu bir sosyal ağdır. büyük yıldız odalardaki ses. Konuşmak isteyen herhangi bir kullanıcıya yol veren bir moderatör var, böylece gerçek konuşmalar gerçekleşebilir. Artık halkın bilgisi haline gelmesine rağmen, 2020’nin ilk yarısında, Andreessen Horowitz’in finansmanıyla çok yakından piyasaya sürüldü.

O kadar kapalıydı ki, başlangıçta sadece Silikon Vadisi başlangıç ​​​​yatırımcılarına açıktı, ve aslında bir davetiye ile yalnızca iOS üzerinde çalışmaya devam ediyor. İroni şu ki, TechCrunch ve The New York Times gibi medya kuruluşlarında göründükten günler sonra, bir tür klonum vardı, CatchUp, şirketten bir ekip olan NPE Ekibi tarafından oluşturulan bir Facebook uygulaması, I ile olasılıkları keşfetmeye adamıştır. +D

Aylar sonra, Clubhouse fikrinin daha yerleşik hale gelmesiyle Twitter, uygulaması için başka bir klondan başka bir şey olmayan bir işlev olan Spaces’ı başlattı, ses odalarını platformuna entegre etmek.

Klon Savaşları uzun zaman önce başladı

boşluklar

Spaces, Twitter’a entegre edilen Clubhouse ile aynı fikirdir.

Sosyal ağların son yılları bize bir şeyi açıklığa kavuşturduysa, o da Klon Savaşlarında olduğumuzdur., ama Star Wars’tan değil, Silikon Vadisi’nden. Facebook uygulamalarının mezarlığında görebileceğimiz bir şey. Çoğu hiç tanınmadı veya Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılmadı, ancak kısa varlıkları içinde yaşadığımız dünyayı çok iyi açıklıyor.

Bu, Instagram’ın satın alınması resmi hale geldiğinde piyasaya sürülen bir Instagram rakibi olan Facebook Camera’nın durumudur. Kamera ekibi bir Instagram mühendisine “işlerinin onları öldürmek olduğunu” söyledi.. Instagram Facebook’a yerleşince Facebook Camera öldü. Facebook, Snapchat’i satın alma girişimlerinde başarısız oldu, ancak bu arada, kısa ömürlü tek seferlik mesajlar göndermenize izin veren bir uygulama olan Poke ile benzer bir şey yapmaya çalıştı.

Tarihsel olarak yalnızca bir veya daha fazla ürünü geliştirmeye adanmış diğer teknoloji şirketleriyle karşılaştırıldığında, sosyal ağlar, akışkan bir toplumda her şeyin bir Instagram hikayesi kadar kısa ömürlü olduğunu ve ürünün pratik olarak her gün değiştirilmesi gerektiğini göstermektedir.

Savaşlar her zaman kazanılmamıştır, ancak savaşlar çoğu zaman kazanılmıştır.. Facebook söz konusu olduğunda, Snapchat’i satın alamamasına veya Poke ile direnememesine rağmen, Instagram, Messenger ve WhatsApp’ta Hikayeler başlatarak ve kısa ömürlü içeriği her yerde bulunarak mücadeleyi kazandı. Silikon Vadisi’ndeki her şeyin eşitlenme eğiliminde olduğuna en iyi örnek, Twitter kadar kişiliğe sahip bir sosyal ağın bile bu trende ‘Filolar’ ile katılmasıdır, ki bu kişisel olarak hala ağa çok fazla vurmuyor gibi görünüyor.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/34/a7/02/601839523bef075bfa/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/46/81/24/602104943bef0706f1/orijinal/mini-clubhouse.jpeg»}

Lasso ile Facebook, Tiktok’u geçici olarak durdurmaya çalıştı ve başarılı olamadıktan sonra, başlangıçta Hikayeler ile aynı şeyi deneyimleyen entegre bir klon olan Reels’i içerikle doldurarak daha agresif bir strateji çizmeye devam etti. daha iyi filtrelere sahip olduğu için Snapchat’ten. Makaralarda Tiktok içeriği bolTiktok filigranına sahip yerel olmayan içeriğin daha az görünürlüğe sahip olacağını daha önce belirtmiş olan Instagram’ın hoşlanmadığı bir şey.

Aldatma uygulaması ne yeni ne de yeni. Sadece Google Buzz veya Google+ örneklerini hatırlamalıyız, Twitter ve Facebook sırayla klonlar. Bunlarla ilgili yenilikler ve ilginç yaklaşımlar sağlamak, ancak aynı yayın hedeflerini aramak.

Sadece iki haftadır buradayım ve Clubhouse'dan profesyonel olarak faydalandım: üç İspanyol bize kendi özel durumlarını anlatıyor

Ana ürün büyük bir hit olmadan çok önce klonlandı

Yakalamak

Clubhouse kapalı çevrelerden çıkmadan önce Facebook zaten CatchUp’a sahipti.

Verdiğimiz örneklerin birçoğuna göre değişen bir şey varsa, o da şudur: şimdi büyük sosyal ağlar ciddi bir tehdit oluşturmadan çok önce yeni rakiplerin özelliklerini klonlamaya, kopyalamaya veya onlardan ilham almaya başlıyor ya da hazırlıklı olmadıkları bir trend yaratın.

Silikon Vadisi’ndeki sosyal ağların modeli giderek Çin’e atfedilene benziyor: utanmadan kopyalama veya ilham alma modeli

Matematik yapmak kolaydır. Facebook, Instagram’ı satın aldığında 30 milyon kullanıcıya sahipti (ve bunun için ödedikleri 1 milyar hala çok para gibi görünüyordu). Instagram’ın Snapchat fikrini kopyalayan Hikayeleri entegre ettiği dönemde, Evan Spiegel’in sosyal ağı zaten her gün 150 milyondan fazla kullanıcıya sahipti. Aynı şey, Google Buzz’ı piyasaya sürdüğünde Twitter’da veya Google+’yı piyasaya sürdüklerinde Facebook’ta (çok daha büyük ölçekte) oldu.

Dediğimiz gibi, bugün farklı. Facebook, Clubhouse yatırımcı çemberinden ayrılmadan önce CatchUp’ı başlattı. Ve Kasım ayında, Twitter, klonu Spaces’i duyurduğunda, The New York Times’a göre Clubhouse’un yalnızca 600.000 kullanıcısı vardı. Şimdi, aynı ortam, Clubhouse’un kurucuları uygulamanın “sadece” haftalık iki milyon kullanıcısı olduğunu söylediğinde, Facebook’un gerçek bir rakip üzerinde çalıştığını söylüyor (zaten unutulmuş olan CatchUp’tan daha fazlası). Yeni Çağ.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Kulüp binası ve Silikon Vadisi’nin ‘Klon Savaşları’nın yeni ve erken gelişmiş bölümü: Facebook bir kopyasını hazırlıyor ve Twitter’da zaten var aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…