Kullanıcının içeriği öneren algoritmayı seçtiği sosyal ağlar: Twitter CEO’su İnternet’in geleceğini böyle görüyor

Önerilerde görünenler ve görünmeyenler sosyal ağlardaki kullanıcı sayısı son yılların en büyük tartışmalarından biridir. Önyargılı bilgiler, uç noktalara veya yanlış bilgilere yol açan tavsiyeler genellikle Twitter, Facebook veya YouTube gibi platformların karşılaştığı sorunlardan bazılarıdır. Twitter’ın önerdiği çözüm? Tavsiye edilenlerden sorumlu değildirler.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz saatlerde yatırımcılarla yaptığı görüşmede sosyal ağların geleceğine ilişkin fikrini paylaştı. Açıkladığı gibi, fikir, kullanıcının farklı öneri algoritmaları arasında seçim yapabilmesidir. Başka bir deyişle, sosyal ağın sunduğu şey, var olan tek öneri seçeneği değildir. Twitter’ın Twitter’da göstermek istediği değil, Facebook’un Facebook’ta göstermek istediği değil. A uygulama mağazası kullanıcının hangisini tercih edeceğine karar verdiği algoritmalar.

s

Bu sayede örneğin Twitter’da, Twitter’ın tercihlerine göre tweetleri ve önerileri gösteren bir seçeneğimiz olabilir, aynı zamanda Google veya TikTok gibi başka bir şirketin tercihlerine göre de bir şekilde olabilir. Jack Dorsey için bu şu anlama gelir: kullanıcı için daha fazla esneklik ve sonuç olarak küresel konuşmaya erişim için daha geniş bir aralık. Bu son nokta, yararlandıkları yerdir.

Bu ZeroNet, 8chan'ın taşındığı ve kapanmasını (neredeyse) imkansız hale getirdiği alternatif P2P internet

bu değişiklikle Twitter ayrıca ortaya çıkabilecek bazı kısıtlamalardan ve yasal sorunlardan da kurtulacaktı. gelecekte platformda neleri denetlemeniz ve neleri yönetmemeniz gerektiği hakkında (son zamanlarda Donald Trump’ta olduğu gibi). Tüm öneri algoritmaları kendilerine ait olmadığı için sorun da başkalarına aittir. Twitter bir süredir bu paketi atlatmak istiyordu.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1d/5b/42/5f104f433bef073f82/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/0b/9e/b2/5f104ec73bef073f80/original/maxresdefault.jpeg»}

Twitter’a bağlı olmayan Twitter

Geçen yıl boyunca Twitter ve özellikle CEO’su merkezi olmayan bir sosyal ağ oluşturmaya odaklanmak. Twitter’a bağlı kalmayan ve bir şirketin veya kuruluşun değil, kullanıcıların gücünde olan bir Twitter yaratmada. Bir protokol olarak İnternet veya bir para birimi olarak Bitcoin ile olanlara benzer.

D

Tüm bunlar, Twitter’ın aradığı proje olan Bluesky’de şekilleniyor. merkezi olmayan bir ağ için yeni bir standart. Gerçek şu ki, merkezi olmayan sosyal ağlar zaten var, ancak hiçbir zaman popüler olmadılar ve tam olarak kurulamadılar. Büyük bir sosyal ağın parçası zaten uygulanmışsa, işler farklı olabilir. Bununla birlikte, şu anda, aynı sosyal ağda birkaç algoritma sunmak için bunun gibi çok erken ve yaygın fikirler.

üzerinden | VergeImage | TED

– Haberler Kullanıcının içeriği öneren algoritmayı seçtiği sosyal ağlar: Twitter CEO’su İnternet’in geleceğini böyle görüyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…