Krita 5.0: Photoshop'un En İyi Ücretsiz Alternatiflerinden Biri Dijital İllüstrasyon için En Büyük Güncellemesini Aldı

Krita 5.0: Photoshop’un En İyi Ücretsiz Alternatiflerinden Biri Dijital İllüstrasyon için En Büyük Güncellemesini Aldı

Krita, yıllar önce esas olarak bir resim editörü olarak doğan açık kaynaklı proje Photoshop veya GIMP tarzındason yıllarda çok gelişti ve tamamen dijital illüstrasyona odaklandı.

En son sürümü krita 5.0’dır ve birçok yeni özellikle yüklenmiş bir sürümdür, yaratıcılarının sözleriyle Krita’nın şimdiye kadar gördüğü en büyük ve en önemli güncellemeyıl bitmeden hemen önce büyük bir sürüm yapıyor.

Yeni Krita’daki yenilikler

{«videoId»:»x86jabp»,»autoplay»:true,»title»:»Krita 5.0: What’s New»}

uyumluluk hakkında: En dikkate değer yeni özelliklerden bahsetmeden önce şunu belirtmekte fayda var ki, Krita programın büyük bir güncellemesi olduğundan, yeni sürüm tamamen yeni bir kaynak sistemine sahip olduğu için Krita 3.0’dan önce oluşturulan vektör katmanlarını yükleyemiyor. Buna ek olarak, Krita 5.0, fırça hazır ayarları için yeni bir formata sahiptir, bu nedenle Krita 4 ve önceki sürümler, Krita 5’te oluşturulan fırçaları kullanamaz.

Krita 5’te öne çıkanlar:

  • Krita’nın fırçalar, gradyanlar ve paletler gibi şeyleri ve ayrıca etiketlemeyi işleme şekli tamamen yenilendi. Yeni sistem çok daha hızlı, çok daha az bellek kullanıyor ve çok daha güvenilir.

  • Gradyanlar iyileştirildi: çok daha yumuşaklar ve daha büyük aralıkları işleyebilirler.

  • Leke fırçası motoru tamamen yeniden yazılmıştır ve MyPaint’e dayalı yeni bir fırça motoruna sahiptirler.

  • Animasyon sistemi, kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri ve klon çerçeveleri ve animasyonlu morf maskeleri gibi yeni özelliklerle elden geçirildi.

  • Krita’nın artık yerleşik bir storyboard düzenleyicisi var.

  • Artık boyama seanslarınızın videosunu oluşturmak için bir kayıt cihazı var (bu TikTok gibi kokuyor).

  • AVIF ve WebP dosya biçimleri için destek eklendi.

  • Videolar ve GIF’ler artık Krita animasyonları olarak içe aktarılabilir.

  • CTRL + ENTER aracılığıyla etkileşimli ‘Arama İşlemleri’ (diğer adıyla HUD) eklendi.

AliveColors, Mac ve Windows

Bu iyileştirmelerin her birinin tüm ayrıntılarını, birden fazla bilgilendirici video içeren tam sürüm notlarında okuyabilirsiniz. özellikle animasyondaki tüm iyileştirmeler düzeyinde.

Ayrıca Krita’nın her zaman topluluktan yardıma ihtiyacı olan açık kaynaklı bir proje olduğunu ve geliştirme fonuna katkıda bulunarak veya Windows 10 ve 11 için Microsoft Store’dan, Steam’den, Epic Games Store’dan uygulamayı satın alarak destekleyebileceğinizi de unutmayalım. Google Oyun. Y Krita 5.0’dan itibaren uygulamayı Mac App Store’da da bulabilirsiniz..

Diğer her şey için, her zaman yapabilirsiniz Krita 5.0’ı tamamen ücretsiz olarak indirin Windows, Linux, macOS veya Android için resmi Krita indirme web sitesinden.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Krita 5.0: Photoshop’un En İyi Ücretsiz Alternatiflerinden Biri Dijital İllüstrasyon için En Büyük Güncellemesini Aldı aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…