Korsan IPTV kullanıcı verilerini polise göndermekle tehdit ediyorlar

bu hileler büyük hizmetler ve platformlar günün sırasıdır. Son on yılda Dropbox veya Adobe gibi büyük şirketler saldırılardan etkilendi. Bu nedenle, küçük çaplı korsan IPTV hizmetlerinin bir saldırgan tarafından kolayca saldırıya uğraması şaşırtıcı değildir, çünkü yerinde iyi IPTV hizmetlerine sahip olmama olasılığı yüksektir. güvenlik önlemleri.

İki IPTV hizmetine olan da budur. Hakkında konuşuruz SapphireSecure.net ve KS-Hosting.com, aynı kişi tarafından saldırıya uğrayan iki Birleşik Krallık korsan IPTV hizmeti. Web sitelerine eriştikten sonra, bilgisayar korsanı iki hizmetin web sitelerini değiştirdi ve “İngiltere IPTV sağlayıcınız verilerinizi korumadı ve sizi tehlikeye attı” diyen bir mesaj yayınladı. ciddi tehlike. Tüm veritabanları polise ve veri koruma kurumlarına sunulacak ve ayrıca internette yayınlanacak.’

Polise veri göndermeme karşılığında fidye talep ediyorlar

Ayrıca, “bu IPTV portallarının sahiplerinin müşterilerini ve kendilerini koruma ve tüm bunları durdurma seçeneği var, ancak bu onların kararı” diye ekliyor. Mesaj, sahibinin adının yanı sıra mevcut adresi, eski adresi ve hatta operatörü gibi bilgileri de söyler. Ayrıca portalla işbirliği yapan yöneticilerden kişisel bilgileri sızdırmakla tehdit ediyor.

Şu anda, ilk web sitesi çalışmıyor, ikincisi ise kısmen yükleniyor. saldırı mesajları. Bu mesajlardan saldırganın fidye ödemesi talep etmek IPTV web sitelerini korsanlara veri vermemesi karşılığında yetkililer. Sorun şu ki, fidye ödendikten sonra bile bu verilerin yetkililerin eline geçmeyeceği garanti edilemeyen bu durumlarda her zaman olduğu gibi.

2 bitcoin: Verileri filtrelememek karşılığında 77.000 Euro

Bilgisayar korsanının talep ettiği görünen ödeme, 2 bitcoinşu anki fiyatla yaklaşık 77.000 €. Bilgisayar korsanı belirtmese de bu rakamın iki web sayfası için olması muhtemeldir. Her iki web sitesinden de verileri analiz eden hacker, 2 bitcoinin her iki IPTV hizmetinin sadece iki hafta içinde ürettiği para olduğunu, bu yüzden sorunsuz bir şekilde ödeyebileceklerini belirterek, “Birden çok para çaldığını” belirtti. yayınladıkları içeriğin sahipleri.

Bilgisayar korsanı, ödemeye ek olarak, yöneticiye fidyeyi ödememek için bir alternatif sunar: her iki web sitesini de kapat ve bu hizmetin kapanması onların suçu olmadığı için tazmin etmek için parayı abonelere iade etmek.

bitcoin iptv korsan

Bitcoin ile ilgili iyi olan şey, bu durumda, ödemenin yapılıp yapılmadığını görmek için bilgisayar korsanının teklif ettiği adresi kontrol edebilmemizdir. Şu anda durumun böyle olmadığı görülüyor.

Polise korsan IPTV kullanıcı verilerini göndermekle tehdit ettikleri gönderisi ilk olarak ADSLZone’da çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…