“Konuşma özgürlüğü” sosyal ağı Parler, Amazon’un ablukasından bir ay sonra tekrar çalışıyor ve çalışıyor

Parler, şu an için yalnızca bir web sürümünde olmasına rağmen, İnternet’e geri döndü. Unutulmamalıdır ki, Kuzey Amerika ülkesinin Başkenti’ne yapılan saldırıdan birkaç gün sonra Amazon’un sözünü yerine getirmesiyle kapatılmıştı. Parler’ın çalışmasına izin veren sunucuları kapatın Diğer platformların izin vermediği bazı şiddet içerikli mesajların sansürlenmesinden kaçınmak için, ülkenin şu anda eski başkanı olan Donald Trump’ın destekçileri tarafından geniş çapta takip edilen bir platform.

Amazon sunucularının kapatılmasına ek olarak, Google’ın Android ve Apple’ın iOS mobil uygulama mağazaları Ayrıca SkySilk adlı bir iş ortağıyla yeniden faaliyete geçen bu platformu da sansürlediler.

Yeni Parler Sunucusu, Özgür Konuşma İçin Ayağa Kalktığını Söylüyor

gök ipek

Sosyal ağ Los Angeles şehrinden faaliyete başladı. Marka kararı nedeniyle Amazon Web Servislerinden alınamayan sunucuları için şirket, şimdi web barındırma hizmetlerini kullanın SkySilk tarafından. Söz konusu uygulama mağazalarında sansür devam ediyor.

Parler’ı çevreleyen tüm tartışmalar, nefret dolu, ırkçı, homofobik veya cinsiyetçi mesajları paylaşmak için bir alan görevi görürDonald Trump, vatandaşlar tarafından seçilen kişiye yer açmak için başkanlık görevinden ayrılmak zorunda kaldığında, büyük bir grup insan Washington’daki demokrasi koltuğuna saldırdığında masaya konan tehlikeli bir uygulama.

Parler çalışmayı durduruyor: Twitter'a bu alternatif nedir ve neden Amazon, Apple ve Google'dan desteğini kaybetti?

SkySilk CEO’su Kevin Matossian, NPR’ye yaptığı açıklamada, “Skysilk nefreti savunmaz veya hoş görmez, bunun yerine özel yargı hakkını savunur ve yargıç, jüri veya cellat olma rolünü reddeder.” Şirketteki birçok kişinin Parler’ın içeriğine katılmadığını söyledi. platformun kontrol etmek için “gerekli önlemleri” aldığına inanıyor kullanımı .

“Bir kez daha, bu SkySilk’in mesajı onaylamasıyla ilgili değil, habercinin mesajı iletme hakkıyla ilgili“dedi bir açıklamada.

SkySilk’in vizyonu, Big IT’nin aldığı kararlara ters düşüyor

konuşmak

Bir ay önce Amazon, Parler’a “bir müşteriye hizmet sağlayamayacaklarını” söyledi. başkalarına karşı şiddeti teşvik eden veya teşvik eden içeriği etkili bir şekilde belirleyip kaldıramadığını«. Bu karar, sosyal ağın diğer sağlayıcılarının onlarla çalışmayı bırakmasına neden oldu. Amazon’a göre, bu karardan önce, şiddet içeren içeriğin büyümesini verimli bir şekilde yumuşatmak için, Demokratik politikacılara veya iş ve medya yöneticilerine suikast çağrıları da dahil olmak üzere birkaç uyarı vardı.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/66/44/85/600f38493bef07ad68/default-standard-360.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/12/0d/a2/602baef33bef07323b/original/fake-news-clickbait-and-social-networks-is-worse-now-journalism-and-debate-public.jpeg» }

Bu haber, Donald Trump’ın Twitter profilini geri yükleyemeyeceğini öğrendikten birkaç gün sonra geldi. Bu sosyal ağın CFO’su Ned Segal, “Platformdan çıkarıldığınızda, yorumcu, finans direktörü veya eski veya mevcut bir kamu görevlisi olsanız da platformdan kaldırılırsınız” dedi. Twitter yöneticisi Böylece Trump tekrar aday olursa ne olacağı konusundaki şüpheyi ortadan kaldırdı. 2024 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler “Konuşma özgürlüğü” sosyal ağı Parler, Amazon’un ablukasından bir ay sonra tekrar çalışıyor ve çalışıyor aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…