Konsolunuzda film izleme ve müzik dinleme

konsollar Ana özelliklerinden biri olsa da artık sadece odamızda bulunan ve saatlerce oyun oynadığımız cihazlar değiller. Bu zamanlarda bu tür cihazlar medya merkezleri çok etkili ve bu yüzden birçok ideal uygulamalar size şimdi göstereceğimiz bu amaç için.

Oturma odasındaki televizyona konsolu bağlayabilmemiz ve bu sayede son derece etkili ve eğlenceli multimedya hizmetlerinden yararlanabilmemiz, bu cihazların en ilginç özelliklerinden bir diğerinin yanı sıra bazı kullanıcılar tarafından pek bilinmeyen fonksiyonlardır.

Bu tür içerikler için oynatıcı görevi gören cihazlardan bahsettiğimizde çoğu kişinin aklına bir TV Kutusu, Chromecast veya benzeri cihazlarkonsolları biraz unutulmuş bırakarak, bu görevi mükemmel bir şekilde yerine getirmeye hizmet edebildiklerinde ve ayrıca, ürünlere kıyasla herhangi bir küçümseme olmadan, diyelim ki, bu görev için daha klasik.

Hem PlayStation, hem Sony konsolları hem de Microsoft Xbox bize bu hizmeti sunabilir, bazıları diğerlerinden daha fazla olanaklara sahiptir, ancak hepsinde multimedya içeriğinin keyfini çıkarmanın bir yolunu bulabiliriz.

ek olarak kullanım da oldukça kolay olacak, çünkü kontrollerin kendisi, kendisine ayrılmış uygulamalara girmemize ve hepsinin doğru şekilde çalışmasını sağlamamıza yardımcı olacaktır. Bir tür metin yazarken, bağlı bir klavyemiz yoksa, harf harf gitmek zorunda kaldığımız için biraz daha ağır olabilir, ancak bizim açımızdan daha az kötülüktür.

Bu işlem her konsolun kontrolü ile yapılacak ve bu da her şeyi son derece kolaylaştırıyor çünkü oyun oynarken yaptığımız gibi ve aynı tuşlarla sistemde özgürce hareket edebileceğiz.

medya uygulamaları

Bakalım konsolumuzdan eksik olmaması gereken multimedya uygulamalarından bazıları nelermiş. Bazıları tüm konsollarda ortaktır ve diğerleri yalnızca bazılarında bulunur.

kodi

kodi

Bize sunduğu çok sayıda olanak nedeniyle multimedya içeriğini oynatmak için mükemmel bir araçtır. Bu filmleri, dizileri, belgeselleri, fotoğrafları veya yerel videoları (ağda sahip olduğumuz) görmekle kalmaz, aynı zamanda eklentileri dahil et diğer birçok şeyin yanı sıra herhangi bir akış içeriğini veya canlı televizyonu izleyebilmek gibi her türlü görevi yerine getirmek.

2004 yılında XBMC (Xbox Media Center) adı altında piyasaya sürülmesinden bu yana, daha sonra Kodi olarak anılacak olan bu yazılım, en önemli multimedya merkezlerinden biri ve dünyada kullanılır. Kütüphanelerde her şeyi organize etmenin yolu çok iyidir ve görünümü değiştirme yeteneği deriler Bu, onun büyük erdemlerinden bir diğeridir. Güncellemelerin seviyesi de bu yazılımın öne çıktığı bir şeydir. Resmi olarak yalnızca Xbox One ile uyumludur.

pleksi

pleksi

Bu, konsolumuzdan eksik olmaması gereken başka bir program, çünkü en iyi multimedya içeriğinin keyfini çıkarmamız için bize mükemmel bir şekilde hizmet edecek. Flex’in bir akış platformu hem yerel olarak hem de İnternette depolanan içeriği oynatabilir, böylece çeşitli konsollar da dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda keyfini çıkarabiliriz.

Plex’in en büyük avantajlarından biri, yerel dosyaları tanıttığınızda ne olduklarını tanımlayabilecek ve mümkünse adını, kapağını ve paylaşabileceğiniz her türlü bilgiyi işaretleyin. Yani bir film bulursa bize orijinal fotoğrafını, özetini, oyuncularını, yönetmenlerini ve hatta bazı eleştirilerini gösterecek.

Bu fakülte yalnızca sahip olanlara adanmış olsa da, akış içeriğini ve hatta canlı TV’yi yeniden üretebileceğiz. premium sürüm fiyatı ayda 4,99 Euro veya yılda 39.99 Euro olan. Ömür boyu ödeme yöntemi var, yani program sonsuza kadar bizim, 119.99 Euro’ya.

Plex’i PS3, PlayStation 4, Xbox One ve Xbox 360’ta kullanabileceğiz.

Emby

Emby

Bu, daha önce Plex ile gördüklerimizin tarzında, her türlü multimedya içeriğini kontrol edebileceğimiz bir araçtır. Yapılandırması, çoğunlukla bu konuda biraz daha başarılı olması gereken bir arayüz nedeniyle tam olarak sezgisel olmayabilir. Yerel veya akışlı içerik kitaplıkları oluşturabileceğiz. kullanıcı profilleri oluştur birbirinden farklı, örneğin evdeki küçüklerin kendilerine uygun olmayan içeriklere erişememeleri için.

Emby’nin bir aylık abone bununla bir bulut senkronizasyon sistemine, yedekleme işlevine ve hatta bir kapak yapılandırıcıya sahip olabilirsiniz. Bu araç PS4 ve Xbox One için geçerlidir.

VLC

VLC

O kadar güçlü bir dosya oynatıcıdır ki, onu neredeyse önerdiğimiz araçların geri kalanıyla yaptığımız gibi kullanabiliriz. Akış ile bize çok fazla özellik veya olasılık sunmuyor, ancak AVI, FLV, MP4, MPEG, MKV, MOV, MPJPEG veya FLAC dosyalarını oynatabiliyor, bu nedenle çok yönlülüğü muazzam. Ekranda ne oynandığını bile kaydedebiliriz.

Entegre bir sistem yerine bir oynatıcı arıyorsanız, hem yerel hem de akışlı içerik için bu çözümünüz olabilir. Xbox konsolu için kullanılabilir.

resmi uygulamalar

Konsollarımıza yüklenebilen multimedya içerik platformu uygulamalarından da yararlanabiliyoruz. en önemlilerinden bazıları şunlardır:

  • Youtube: Hepimizin bildiği ve bugün var olan en büyük video portalı olduğunu bildiğimiz için YouTube hakkında söyleyecek çok az şeyimiz var. Hem Sony’nin PlayStation konsollarında hem de Microsoft’un Xbox konsollarında bu hizmetten yararlanabiliyoruz.
  • Spotify: PlayStation ve Xbox’ta sahip olacağımız cep telefonumuzda veya bilgisayarımızda keyif aldığımız özelliklerin aynısı. Başka bir deyişle, dinleyecek çok sayıda müzik elimizde olacak.
  • Netflix: Xbox veya PlayStation 4 ve 5 konsollarımız için en çok kullanılan ve önemli içerik akışı platformu eksik olamazdı.
  • heyecan: Ayrıca bu platformda gerçekleşen tüm yayınları hem Xbox’ta hem de PS4 ve 5’te izleyebiliyoruz.
  • AppleTV: Apple’ın akış sisteminin bize sunduğu her şey Xbox ve PlayStation konsollarında kullanılabilir.

Konsolunuzda film izleme ve müzik dinleme yazısı ilk olarak ADSLZone’da çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Tabla de contenidos