Kodi’de Plex nasıl kurulur ve izlenir ve neden resmi uygulamalarında yapmaktan daha iyi olabilir?

Genbeta’da, Kodi’de HBO, Disney+ ve Netflix’in nasıl izleneceğini zaten konuşmuştuk ve resmi olarak izin verilenden daha fazla cihazda kullanılabilir olmanın yanı sıra, görüntü kalitesi, ses vs. seçimi açısından önemli avantajları vardır..

Bu nedenle, bugün anlatacağız Kodi’de Plex nasıl kurulur ve izlenir, resmi Kodi deposunda izin veren eklenti aracılığıyla. Başka bir deyişle, her zaman potansiyel bir güvenlik sorunu olabilecek harici herhangi bir şey yüklemeniz veya üçüncü taraf kaynakları yetkilendirmeniz gerekmeyecektir. İlk şey, açıkçası, ücretsiz veya ücretli bir Plex hesabına sahip olmaktır.

Kodi’ye Plex Addon Nasıl Kurulur

Kodi Video Eklentilerini Yükleyin

Plex’i Kodi 18 Leia veya Kodi 19 Matrix’e yüklemek, aşağıdaki adımları izlemek kadar basittir:

  • Kodi’nin başlangıcından seçin Eklentiler soldaki yan menüde.
  • sonra seçin İndirmek.
  • Seçmek video eklentileri.
  • “P” ye ulaşana kadar listede ilerleyin ve tıklayın. pleksi. Sürüm 0.3.3 şu anda mevcuttur.

Plex Deposu

Oradan, Plex’teki komuta basmamız veya tıklamamız gerekecek ve “Yükle” seçeneğini işaretlemek zorunda kalarak farklı seçenekler seçebileceğimiz bir ekran göreceğiz.

Plex Kurulumu

Yüklemeden sonra, yalnızca hesabımızla giriş yapmamız gerekecek, Plex.tv/link hizmetini müşterinin bize verdiği dört haneli şifreyi girdiğimiz bir tarayıcıda kullanmak için en rahat olanı, bu durumda Plex Kodi’de eklenti.

pleksi

Netflix veya Disney+’ın aksine resmi bir eklenti olduğu için oturum zaten başladığında, iOS, Android, Smart TV vb. üzerindeki resmi uygulamalarına çok benzeyen bir Plex arayüzü göreceğiz. Bu şekilde, öğrenme eğrisi çok kısa olacak ve arayüz, Kodi eklemeleri dışında uygulamaların neredeyse tüm avantajlarına sahip olacak.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/75/9d/c2/5f60907d4bd22fa87c/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/42/1f/32/5f6090d44bd22fa87e/orijinal/miniatura-plex.jpeg»}

Resmi uygulamalara kıyasla Kodi’de Plex izlemenin avantajı nedir?

pleksi tv

Kodi’de Plex İzlemenin Avantajları resmi bir başvuruya sahip olduğumuz cihazlara çok bağlılar. Bir sunucu söz konusu olduğunda, örneğin, Plex’i en çok kullandığım cihaz bir LG televizyonudur. İçinde iyi bir resmi Plex istemcisi var.

Ancak, LG platform sınırlamaları nedeniyle, PGS altyazılı videolar izlemek istersem, sunucunun filmi dönüştürmesi gerekecek. Ancak Netflix eklentisini kullanırsam altyazılı videoyu Direct Play ile izleyebilirim. Bu sayede dosya orijinal kalitesinde elde edilir ve sunucunun gerçek zamanlı olarak aşırı bir efor sarf etmesine gerek kalmaz, sadece dosyayı ağ üzerinde sunar. Örneğin bir Apple TV’de, Plex istemcisi bu durumlarda da kod dönüştürmez.

Plex’in Kodi’deki bir diğer avantajı, yeni altyazı ayarlarından yararlanabilmemizdir. OLED panelleri yakmadığımız ve gözlerimizi yormadığı için şükredebiliriz.hatta Plex’in sunduğu seçeneklerin ötesinde yüklediğimiz eklentilerde altyazı aramak için.

Plex vs Kodi: hangisi daha iyi ve hangi sistemi seçmeli

Kodi’yi kullandığımız cihaza bağlı olarak, Plex eklentisinin bir başka avantajı da HD ses çıkışı yapabilmesidir. Bir TV’nin dahili uygulama ile yapamadığı durumlarda. LG TV’deki durumum böyle, Nvidia Shield’de Kodi’de Plex ile tam Dolby Atmos alıyorum.

En sonunda, Plex on Kodi ile Dolby Vision’da içerik görüntüleyebildim Bir TV’deki (Dolby Vision’ı destekleyen) Fire TV Stick 4K’dan, dinamik meta veriler tarafından sağlanan tüm kare kare kontrolü kaybederek yalnızca HDR10 olarak oynatılabilirler.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Kodi’de Plex nasıl kurulur ve izlenir ve neden resmi uygulamalarında yapmaktan daha iyi olabilir? aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…