Kodi 19.0 “Matrix”: medya merkezinin son sürümünü indirin

kodi Bulabileceğimiz en eksiksiz ve tartışmalı multimedya merkezlerinden biridir. Bu sayede PC’mizi tüm dizilerimizi, filmlerimizi, şarkılarımızı, fotoğraflarımızı vb. merkezileştirmek ve oynatmak için kullanabileceğimiz bir multimedya merkezine dönüştürebiliriz. Bilgisayarı eğlence merkezi olarak kullanan her kullanıcı için vazgeçilmez bir program.

Kodi, her tür işletim sisteminin yanı sıra mobil cihazlar ve hatta Raspberry Pi gibi mikro bilgisayarlar için kullanılabilen açık kaynaklı bir projedir. OpenSource olmasına rağmen sürekli geliştirme ve iyileştirme üzerinde çalışan geniş bir topluluğa sahiptir. Şimdi, aylarca bekledikten sonra, yeni Kodi 19, “Matris”bunu aşağıda göreceğimiz önemli sayıda değişiklikle yaptı.

kodi sistemi

Kodi 19 “Matrix”teki Yenilikler

Python 3’e geçiş, en önemli şey

Toplamda yaklaşık 600.000 satır kodun değiştirildiği tahmin edilmektedir. Birçoğu programa yeni işlevler kazandırmak için yeni, diğerleri değiştirildi ve diğerleri gereksiz oldukları için kaldırıldı. Ama hepsinden en büyük değişiklik, piton 3 yıllardır kullanılan sürüm 2.0 desteğinin sona ermesi nedeniyle.

Python kadar önemli bir şeyin yeni bir versiyonuna geçiş yapmak iyi bir haber, çünkü desteğe ek olarak başlangıçta daha iyi çalışacak. Ancak bir sorun var ve bundan böyle her şey python 2 kullanmaya hazırlanan uzantılar python 3’te çalışmayacak güncellenmedikçe. Ve uzantı destekleniyorsa sorun değil, ancak uzun süredir terk edilmişse veya geliştiricileri eklentileri güncellemek için gerekli zamanı harcamak istemiyorsa, onsuz olacağız.

diğer değişiklikler

Şüphesiz en önemlisi olan bu değişikliğe ek olarak, yeni Kodi 19’da başka iyileştirmeler de bulacağız. Örneğin, reprodüksiyondaki yeni özellikler. videodiğer önlemlerin yanı sıra şunları da dahil ederek:

  • Yeni Av1 codec bileşeni.
  • HLGHDR.
  • Windows 10 için HDR10.
  • Android için HDR10 ve Dolby Vision HDR.
  • OpenGL’nin işleyişindeki iyileştirmeler.
  • bikübik ölçekler.

üreme ile ilgili olarak Ses meta veri kullanımı iyileştirildi ve medya kitaplığı optimize edildi.

Kodi 19’un çok gelişmiş yönlerinden bir diğeri, aşağıdakilerle ilgili her şeydir. oyunlar. Piksel sanatı oyunlarının ölçeklendirmesi iyileştirildi. Ve mobil cihazlarda, Xbox veya PlayStation gibi üçüncü taraf denetleyiciler için destek eklendi.

bu tema Kodi güncellendi, müzik ekranı, görüntü dosyaları ve ana arayüzdeki kontroller yeniden tasarlandı.

PRV ve Canlı TV Ayrıca, programlama bildirimleri, yeni widget’lar, numaralandırmadaki iyileştirmeler ve programın daha iyi bir genel performansı elde edilmesi eklenerek iyileştirildiler. Altyazılı video oynatma da iyileştirildi, artık çok daha rahat ve özelleştirilebilir.

Ve son olarak, iyileştirdi genel güvenlik programın Üçüncü taraf depolar artık diğer uzantılardan gelen kodun üzerine yazamaz, bozuk veya durdurulan eklentiler artık bunlardan kaçınmak için işaretlenmiştir ve Kodi arayüzünü korumak için yeni gereksinimler eklenmiştir.

Kodi 19’u indirin

Kodi’nin en son sürümünü web sitesinden indirebiliriz. Bu multimedya merkezinin hem Windows hem de macOS, Linux, Android iOS, tvOS ve Raspberry Pi için her tür işletim sistemi için tam anlamıyla mevcut olduğunu hatırlıyoruz. Tek yapmamız gereken, sistemimize karşılık gelen sürümü aramak ve indirmek.

Windows 10 kullanıcısıysak, doğrudan indirmenizi öneririz. Microsoft Mağazası sürümü. Normal olan kadar iyi çalışır, ancak her zaman güncellenmesine yardımcı olur.

kodi

kodi

Geliştirici: XBMC Vakfı

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…