Klinc: Bu %100 mobil sigorta hakkında bilmeniz gereken her şey

klinikklinik

Cep telefonunuza bir şey olabileceğinden mi korkuyorsunuz? bu cep telefonu sigortası üreticilerden ve hatta operatörlerden gelen seçeneklerle daha sık görülürler. İç huzurumuz için aşağıdaki gibi sigortalar vardır: klinik, terminalimizin başına gelebilecek hemen hemen her şeyle ilgilenir. Ve bu, hepimizin başına gelen bir şeydir, içlerinde depoladığımız her şey ve bunun gerektirdiği finansal harcama nedeniyle, bu yüzden almaya değer olup olmadığı sorulduğunda giderek daha olumlu görüşler vardır. akıllı telefon sigortası.

Hiç kimsenin akıllı telefonunun herhangi bir zamanda kaybolması, çalınması veya kırılması (örneğin, bir düşme durumunda oldukça yaygın olan bir şey) ekranının kırılmasından güvende olmadığı açıktır. Olasılıklarından herhangi biriyle ilgilenip ilgilenmediğinizi kontrol edebilmeniz için bu sigorta hakkında bilmeniz gereken her şeyi belirteceğiz.

Arabamız, motosikletimiz, evimiz, sağlığımız vb. için sigorta çok yaygındır. Çoğumuz bu sigortalardan bazılarına sahibiz ve onlara aşinayız. Akıllı telefonların fiyatı ve içerdiği riskler göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değil. cep telefonu sigortası daha yaygın hale gelmektedir.

Klinç, cep telefonlarına özel, her türlü duruma ve cebe uyum sağlayan farklı planları olan bir sigortadır. Size tüm detayları veriyoruz

Klinc nedir ve teminatları nelerdir?

Klinc, Zurich grubuna ait bir sigorta şirketidir. Hareketlilik ve hayat sigortasına sahip olmasının yanı sıra, cihaz sigortası ile her şeyden önce öne çıkıyor. Bunlar arasında cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, kulaklıklar, oyun konsolları, kameralar vb. Bu vesileyle, mobil sigorta için sunulan teminatlara odaklanacağız.

Bizi web sitelerinden bilgilendirdikleri gibi, günümüzde bir akıllı telefona sahip olmak çok fazla risk taşıyor, İspanya’da günde yaklaşık 200 çalındığından ve bazen kaybolan ve kapatılan bir cep telefonunu bulmak imkansız. Aynı şekilde, yaygın kazaların %77’si ekran kırılmasıyla sonuçlanıyor ve cep telefonunuzun bir kaza geçirmesi için ortalama 10 hafta olduğu tahmin ediliyor.

Bu verilerin tamamen doğru ve güvenilir olup olmadığını bilmiyoruz ama kesin olan şu ki pahalı bir cep telefonu ile bir yerden bir yere giderken sakin olmamız zor. En çok talep edilen sigorta genellikle Huawei, Samsung ve tabii ki iPhone modelleri içindir. Aslında, Samsung Mobile Care, Samsung’un cihazları için kendi sigortasıdır.

Böylece Klinc sigortasının kapsadığı kaza sonucu hasar: masadan veya çok daha yüksek bir yerden düşme gibi kasıtlı olmayan herhangi bir öngörülemeyen olay. Fazla soygunları zorla örter, cihazınızın şiddet veya korkutma kullanılarak çalınabileceği yerlerdir. Bu, elbette, her zaman polise bildirilmelidir.

Ve genellikle çok sık görülen bir konu da sıvıların neden olduğu hasarlar ve kusurlardır. Havuza düşme, bir bardak su dökme gibi kazalar.

İyiydi Klinc’in sahip olduğu avantaj Çok spesifik olmayan diğer sigorta şirketlerine gelince, bir günden diğerine istediğiniz günlerde sigortayı tescil etme ve iptal etme imkanı sunuyorlar. Böylece sigorta oranını tek günlerde ödeyebilirsiniz., çünkü bir seyahate çıkmanız gerektiğinde veya daha sakin gitmek istediğiniz bir durum ortaya çıktığında. Buna modalite Modalite denir «Talep üzerine«. Böylece sigortayı istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Bu yöntemi seçmek için en az 90 gün aktif sigortalı olmak gerekmektedir.

Öte yandan şu var yıllık kapsama, yılda 365 gün korumanız var. Destekli sohbetin açıldığı “Sözleşmeli Ürün Detayları”ndaki “Talepler” bölümünde uygulama üzerinden taleplerinizi anında bildirebilirsiniz.

Klinc Sigorta Avantaj ve Dezavantajları

Bahsettiğimiz gibi Klinc sigortasının daha çok mobile özel olması avantajı var. Bu yüzden başınıza gelebilecek her türlü öngörülemeyen olayı hesaba katar. Modaliteleri, neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak bütçenize uymasını sağlar. Çatlak ekranı neyin kapladığını bilmek önemlidir. Ayrıca onarımlar markaların onayladığı atölyelerde ve orijinal parçalar ile yapılmaktadır. Farklı cihaz sigortalarını birleştirirseniz %25’e varan indirimlerle promosyonları da ilginçtir.

Gördüğümüz dezavantajlardan biri, sigortanın yalnızca kataloğunda görünen bir cep telefonundan yapılabilmesidir. Çok kapsamlı olduğu doğru, ancak tüm mobil markalar orada değil. Yani cep telefonunuz görünmüyorsa sigorta yaptıramazsınız. İçinde klin müşteri hizmetleri Herhangi bir telefon veya herhangi bir soruyu cevaplamak için çevrimiçi bir sohbet görmüyoruz. “İletişim” bölümünde, doldurup sorgumuzu göndermemiz için bir form var.

Klinc’in önerisi çok ilginç, cihazlarınızı sigortalayıp sigortalayamayacağınızı ve sizin için belirlediği fiyatı kontrol edip edemeyeceğinizi görmek meselesi. Bakalım değer mi olacak çünkü Klinç incelemeleri herkesin kullanımına ve ihtiyaçlarına göre. Bunun için sigorta ettirmek istediğiniz terminalin satın alma tarihini ve kişisel verilerinizi içeren formu doldurmanız gerekmektedir.