Kısayollarla daha hızlı çeviri yapmak için Google Çeviri widget’ı nasıl kullanılır?

Google Çeviri’yi sık sık kullandığınızdaFarklı çeviri türleri ve farklı dil kombinasyonları, her seferinde açıp ayarlarını değiştirmek biraz zahmetli. Çevirmen hazır olduğunda, çevirmek istediğiniz şeyin süresi dolmuştur. Daha hızlı bir yol var: widget’larla.

Neyse ki, Google Translate’in özelleştirilebilir bir widget belirli bir çeviri türü için kısayol olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede farklı çeviri türleri için birçok kısayol oluşturabilirsiniz.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/13/77/c4/60210db73bef0706e9/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4f/e5/73/60210d3f3bef0706d4/original/localizacion-pasiva.jpeg»}

Google Çeviri widget’ınızı oluşturun

Google Translate, pratikte özelleştirilebilir olmasına rağmen, Android’de tek bir widget’a sahiptir. dört widget veya kısayol görevi görür. Kesin olmak gerekirse, kullanılacak dil çiftini tam olarak yapılandırabilmekle, olası kısayolların kombinasyonu çok daha fazladır.

Android'deki tüm Google Haritalar widget'ları ve her birinin ne işe yaradığı

Google Çeviri widget’ını kullanmak, diğer tüm widget’larla tamamen aynıdır. Widget’ları destekleyen normal bir başlatıcıya ihtiyacınız olacak ve sistemdeki mevcut widget’ların listesini açacaksınız. İşlem bir başlatıcıdan diğerine değişebilir, ancak normalde ana ekrana uzun bir dokunuş yapmanız ve ardından widget’lar bölümüne basmanız veya aşağı çekmeniz gerekir. Çevirmen widget’ını arayın ve uzun bir dokunuşla, yerleştirmek istediğiniz yere sürükleyin.

Google widget’ı ile diğerleri arasındaki fark, widget’ı ana ekrana sürüklemenin işlemi bitirmemesidir. Bunun yerine açılır widget ayarları ekranıbu kısayolun neye bağlanmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

widgett

Burada temel olarak iki şey seçmelisiniz: çeviri türü ve dil çiftleri. Oluşturduğunuz widget, doğrudan uygulanan bu ayarlarla Google Çeviri’yi açmak için bir kısayol olacaktır. bu çeviri türleri aşağıdakiler mevcuttur:

  • yazılı çeviri, bir klavye simgesiyle. Google Çeviri’yi standart, yazılı modda açın.

  • kamera ile çeviri, bir kamera simgesiyle. Çeviriciyi doğrudan kamera ile çeviri modunda açın.

  • Konuşma, iki mikrofon simgesiyle. Çeviriciyi konuşma çevirisi modunda açın.

  • yazılı çeviri, bir kalem simgesiyle. Çeviriciyi el yazısı çeviri modunda açın.

Ayrıca, bu widget’ın ana avantajlarından biri, seçebilmenizdir. hem kaynak hem de hedef dil, böylece Google Çeviri’yi her açtığınızda değiştirmeniz gerekmez. Bittiğinde, düğmesine basın Kale ve moda karşılık gelen simge ve metninde seçilen diller ile bir widget oluşturulacaktır.

widget'lar Çevirmen widget’ı kısayolları, ayarlarınızı doğrudan açarak size zaman kazandırır

Belirli durumlarda birkaç farklı türde çeviriye ihtiyacınız varsa ve tercih ediyorsanız bu kısayollar çok yararlı olacaktır. her seferinde ayarları değiştirerek birkaç tıklamadan tasarruf edin. Konuşma modunu yerel dil için yapılandırarak ve böylece tek bir dokunuşla açabilme özelliği sayesinde örneğin seyahatlerde iyi bir müttefik olabilir.

– Haberler Kısayollarla daha hızlı çeviri yapmak için Google Çeviri widget’ı nasıl kullanılır? aslen yayınlandı Android Ivan Ramirez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…