"Kırmızı Işık, Yeşil Işık" Apple Watch'taki ışıklar ne anlama geliyor?

“Kırmızı Işık, Yeşil Işık” Apple Watch’taki ışıklar ne anlama geliyor?

Apple Watch birkaç yeşil ve kırmızı LED ışığı içerir ve bu ışıklar bunun için kullanılır.

Bir Apple Watch’ınız varsa, kesinlikle birkaçını birden fazla kez görmüşsünüzdür. bileğinizdeki yeşil ışıklarve en modern Apple Watch’lardan birine sahipseniz, bazı küçük kırmızı ışıklar da görebileceksiniz. Bu ışıklar Apple Watch’ın yaptığı sağlık kontrolü için çok önemlidir, bu yüzden her birinin ne anlama geldiğini ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Apple Watch’ta yeşil ışıklar

Apple Watch zaman içinde kendisini bir cihaz olarak konumlandırdı. sağlık izleme için tasarlanmış, diğer birçok işlevin yanı sıra. Ve yeşil ışıklar, kalbimizin ritmini izlemek ve hatta bizi ciddi şekilde etkileyebilecek anormallikleri bulmak için gereklidir.

Apple Watch aşağıdakilerin bir kombinasyonunu kullanır: Kan miktarını algılamak için ışığa duyarlı fotodiyotlara sahip yeşil LED ışıklar bileğimizdeki damarlardan akar. Kalbiniz ne kadar çok atarsa, kan akışı o kadar fazla olur ve ayrıca yeşil ışığın emilimi de o kadar fazla olur.

elma izle yeşil sensörler

Apple Watch bu yeşil LED ışıkları yakıyor Kalbimizin dakikada kaç kez attığını hesaplamak için saniyede yüzlerce kez. Yeşil ışıklar sayesinde Apple Watch, kalp atış hızımızı olağanüstü bir hassasiyetle belirleyebiliyor.

Apple Watch’ta yeşil ışıklar nasıl kapatılır

Yeşil ışıklar bize yardımcı olmak ve kalbimizden önemli verileri almak için oradalar, ancak herhangi bir nedenle onlardan hoşlanmıyorsanız, kalbinizin izleme işlevlerini kaybedecek olsanız da, her zaman Apple Watch’ınızdan kapatabilirsiniz.

  1. Uygulamalara erişmek için Apple Watch’ta Digital Crown’a veya Digital Crown’a basın.
  2. Ayarlar’a gidin.
  3. Aşağı kaydırın ve Gizlilik’e gidin.
  4. Tekrar aşağı kaydırın ve Sağlık üzerine dokunun.
  5. Şimdi Nabız üzerine dokunun.
  6. Nabız düğmesini kapatın.

Apple Watch’ta kırmızı ışıklar

Apple Watch Series 6 ile başlayan daha yeni modellerde, Apple Watch aynı zamanda kan oksijen seviyesi, ve bunun için kırmızı ışıkları da içeren yeni bir sensör gereklidir.

Apple Watch bir kırmızı ve yeşil LED ışıklar ile kızılötesi ışıkların kombinasyonu Bebeğimizi aydınlatmak için görünmez. Fotodiyotlar daha sonra yansıyan ışık miktarını ölçer.

elma izle serisi 6 sensörler

Apple Watch bu verileri kanımızın rengini hesaplaoksijen seviyesini belirlemek için kullanılır. Kanın rengi parlak kırmızı ise daha fazla oksijene sahip olduğumuz, koyu kırmızı kan ise daha az oksijene sahip olduğumuz anlamına gelir.

Apple Watch’ta kırmızı ışıklar nasıl kapatılır

Yine, herhangi bir nedenle kırmızı ışıkların bileğinizde görünmemesini tercih ederseniz, kan oksijen verilerinizi kaybetme pahasına onları kapatabilirsiniz. Bu adımları takip et:

  1. Uygulamalara erişmek için Apple Watch’ta Digital Crown’a veya Digital Crown’a basın.
  2. Ayarlar’a gidin.
  3. Aşağı kaydırın ve Kandaki oksijene gidin.
  4. Tekrar aşağı inin ve kan oksijen ölçümleri için anahtarı kapatın.

Apple Watch’u kişiselleştirin: bunu yapmak için eksiksiz kılavuz

ışıkları Apple Watch sensörleri, önemli parametrelerin doğru ölçümü için gereklidir kalbimiz ve kanımızla ilgili. Bu yüzden, yandıklarını görürseniz, bırakın yapsınlar.

İlgili konular: elma izle

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!

Leave a Reply