Kindle neden kapanmıyor: E-mürekkep ekranı güç kullanmaz, ancak başka şeyler yapar

Kindle’ınızın pili varsa, her zaman açık veya uyku durumunda olacaktır. onu kapatamayacaksın, ve aslında fiziksel güç düğmesini basılı tutarak ekranda görünen iki seçenek «Yeniden Başlat» veya «Ekranı kapat». Amazon neden e-kitap okuyucularını kapatmamıza izin vermiyor?

Gerçek şu ki, net değil, ancak bu cihazların onları haftalarca askıya alabilecek (ve kullanabilecek) bir özerkliğe sahip olması nedeniyle gerçekten gerekli olmadığını savunanlar var. Sorun şu ki, elektronik mürekkepli ekranlar bir verimlilik harikası olsa da, Amazon’un cihazı her zaman açık tutma takıntısı tartışılabilir.

İki durumlu teknolojinin büyüsü

Kindle’ı kapatmamak için açık bir argüman var: e-mürekkep ekranı neredeyse hiç güç tüketmez. E Ink ekranların iki durumlu teknolojisi Bu anlamda küçük bir mucize.

{«videoId»:»x7zmsee»,»autoplay»:true,»title»:»KINDLE Xataka TV’niz için ÜCRETSİZ E-Kitap İNDİRebileceğiniz 11 WEB SİTE»}

takla? Öyle. Bu terim, bu ekranların, güç verilmese bile görüntüyü ekranda tutma yeteneğini ifade eder. Parmak arası terlikler yalnızca bir şeyler değiştiğinde güç tüketirörneğin bir elektronik kitapta sayfayı çevirdiğimizde: sayfayı okurken ekran enerji tüketmez.

Elektronik mürekkebe övgü

Elbette, o ekranda bir çeşit ön aydınlatma sistemi varsa bu değişirbu yetenek olmadan doğan temel Kindle’larda bile yaygın olan bir özellik (görüntüdeki gibi, yokluğun ne kadar önemli olacağını anlamadan satın aldım).

Amazon için bu Kindle’ı kapatmamak için yeterli bir sebep. “Sonuçta, harcamazsanız”, bu şirketin mühendisleri muhtemelen düşündü. Uyku durumunda Kindle ekranlarının baskı ve kitap dünyasıyla ilgili rastgele bir görüntü gösterdiği doğrudur ve bu statik görüntünün enerji tüketmemesine rağmen, pilin bitmesine neden olan bu cihazların başka unsurları da var. Cihazın.

Uçak modu Kindle’ınızın pilini daha da uzatır

Aslında Kindles’taki standart uyku modu Wi-Fi’yi devre dışı bırakmaz (veya bu seçeneğe sahip bir modelimiz varsa mobil veri modemi), örneğin içerik güncellemeleri ve hatta cihaz bellenimi varsa, bu verilerin indirilebileceği ve açtığımızda hazır olacağı anlamına gelen bir şey Kindle’a tekrar (veya daha doğrusu uyanın).

Kindle Pil

İşlemci ayrıca uyku modunda da kalabilir örneğin, indeksleme görevleri tamamlanmadıysa içeriği. Bu görevler, cihaz kitaplığımıza yeni kitaplar eklediğimizde gerçekleşir ve indeksleme işlemi biraz zaman alabilir.

LED'e karşı LED'li bir e-okuyucuda okuma  tablette okuyun: her zamankinden daha çok benziyorlar ama gözlerimiz üzerindeki etkileri çok farklı

Tüm bu küçük görevler, Kindle uykuda olsa bile pilinin bitmesi anlamına gelir. Tüketimin minimum olduğu doğrudur, ancak oradadır. bu tüketimi daha da azaltmak için «Uçuş modu»nu etkinleştirebiliriz (Uçak modu) Kindle ayarlarından.

Gerçek şu ki, bu seçenekle enerji tüketimi daha da düşüktür ve bu uyku moduna sahip olmak, daha sonra Kindle’ı tekrar kullanmak istediğinizde, neredeyse hemen kullanılabilir hale gelmesini sağlar: soğuk bir başlangıç ​​bizi daha uzun süre beklemeye zorlar cihazı tam olarak başlatırken ve elbette bu hızlı açılışa sahip olmanın rahatlığı memnuniyetle karşılanır.

Hala cihazı tamamen kapatamamanın bir sorun olabileceği bir durum var: Kindle engellenirse nedense ve güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak yeniden başlatamıyoruz, yapabileceğimiz tek şey pilin bitmesini beklemek. Bu cihazın uzun özerkliğinin bir cümle haline gelebileceği yer burasıdır.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Kindle neden kapanmıyor: E-mürekkep ekranı güç kullanmaz, ancak başka şeyler yapar aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…