Kendinizi e-posta virüslerinden korumak için güvenlik ipuçları

Mevcut uygulamalara rağmen anlık mesajlaşma başkalarıyla iletişim kurmamıza izin veren posta, hala yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu, hem profesyonel hem de kişisel ortamlarda kullanılır, yıllardır bizimle birlikte olan çok faydalı bir şeydir.

Ayrıca, bugün sahip olduğumuz bağlantılar sayesinde, bunun için uygulama ve platformların gücüne eklenerek, e-postayı giderek daha çok yönlü hale getiriyorlar. Aslında basit bir metinden bağlantılara, videolara ve fotoğraflara kadar her türlü içeriği gönderip alabiliriz. Sıradan teknoloji kullanıcılarının çoğunluğunun, bilgisayarlarında düzenli olarak kullandıkları bir veya daha fazla e-posta hesabı vardır.

İster masaüstü bilgisayardan ister mobil, sizi yönlendirdiğimiz bu kişisel e-postaya sürekli danışırız. Ayrıca, çoğumuz onu öyle bir şekilde yapılandırdık ki, teçhizat Yeni bir mesaj geldiğinde bize haber verir. Bu şekilde tüm bunların bize sürekli eşlik ettiği, dolayısıyla önemi olduğu söylenebilir. Ama unutmamalıyız ki bu posta Bu satırlarda bahsettiğimiz şeyin de internetle ilgili hemen hemen her şey gibi belirli tehlikeleri var. Bunun nedeni, birçok çevrimiçi saldırganın bilgisayarlarımıza ve verilerimize erişmeye çalışmak için bu popüler hizmeti kullanmasıdır.

Bu nedenle, size bundan kaçınmak ve posta yoluyla gelebilecek olası virüslerden kendimizi korumak için bir dizi ipucu ve önlem vereceğiz.

Gmail arayüzü

Bilinmeyen mesajları açmayın

Her gün pek çok kaynaktan e-posta alıyoruz, bunların çoğu biliniyor, ancak hepsi değil. Bu yüzden bilmediğimiz veya bize yabancı gelen kişilerden bize gelen e-postalara güvenmemeliyiz. Gerekirse yapabileceğimiz en iyi şey, onları cezbedici olmamak için spam olarak işaretlemek veya bunlardan birini açmaktır. İleti yanlışlıkla.

Ekli dosyalara dikkat edin

E-postaların en büyük tehlikelerinden biri, onlarla birlikte gelen eklerdir. Bunlar, adlarında herhangi bir şey olabilecek, ancak aslında kötü amaçlı bir dosya olabilecek dosyalardır. Bu yüzden normalde herkese güvenmemeliyiz. ekler, hem bilinen hem de bilinmeyen kişilerden. Şüphelendiğimiz bir eki açmadan önce, güvenilir bir dosya olduğundan emin olmak için bize gönderen kişiyle iletişime geçmeniz en iyisidir.

Saçma tekliflere verilen bağlantılara karşı dikkatli olun

Çoğu zaman çekilişler, ödüller veya Hediyeler ki bu biraz şüpheli olabilir. Aslında, bunlara aynı derecede şüpheli web sitelerine bağlantılar da eşlik eder, böylece tıklar ve bazen bizi doğrudan kötü niyetli sitelere götürürler. Bu, tahmin edebileceğiniz gibi, her ne pahasına olursa olsun kaçınmamız gereken bir şeydir, çünkü bunlar genellikle içine düşmememiz gereken hilelerdir.

Asla şifre veya kişisel veri göndermeyin

Dikkate almamız gereken bir diğer nokta da, ciddi bir varlığın bizden şifre veya şifre gibi özel verileri asla istemeyeceğidir. şifre, posta ile. Ciddi varlıklardan bahsederken, Banka, Hazine, vb Bu nedenle, posta yoluyla platformlara erişim verisi isterlerse, büyük olasılıkla yanlıştır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…