Kendi kendine teşhis yapın ve Samsung Smart TV’nizi kontrol edin

Samsung TV’niz herhangi bir nedenle kilitleniyorsa, TV ayarlarına giderek Samsung Smart TV’nizin kendi kendine teşhisi. Bu, ayarlar menüsünde bulunan ve görüntünün, sesin veya İnternet bağlantısının iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edebileceğimiz bir dizi testtir.

Bu testleri yaptıktan sonra, TV’yi yeniden başlatmak istiyorsak fabrikayı geri yükleyebilir veya İnternet düzgün çalışmıyorsa SmartHub’ı sıfırlayabiliriz. Tüm testleri yapmak sadece birkaç dakikamızı alacak.

Samsung’da kendi kendine teşhis

Kendi Kendine teşhise ulaşmak için adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Uzaktan kumanda ile televizyonu açın
 • Kontrol cihazınızdaki menü düğmesine dokunun
 • Simgelerle birlikte bir dizi seçenek ve alt bölüm açılacaktır
 • Soldaki menüde, bulut simgesi olanını seçin: Otomatik teşhis.

Kendi Kendine Teşhis’te, her şeyin yolunda olduğunu doğrulamamıza yardımcı olacak seçeneklerin bir listesini bulacağız veya hata veya hata olmadığını televizyonumuzda. Bir profesyonele veya bir teknisyene ihtiyaç duymadan, yardım almadan yapabiliriz. Görüntü, ses veya sinyalin doğru olduğunu doğrulamak için yapılan testlerdir. Çalışmaması durumunda, geri yüklememizi de sağlar.

 • Görüntü testini başlat
 • Ses kontrolünü başlat
 • sinyal bilgisi
 • SmartHub bağlantı testini başlatın
 • Smart Hub’ı Sıfırla
 • Onarmak

Tüm testler ve menü seçenekleri çok hızlı, Smart TV’mizde sorun yaşamaya devam edersek Samsung müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeden önce tam bir teşhis yapmamız sadece beş dakika sürecek.

Görüntü testini başlat

Bu seçeneğe dokunarak, televizyonda bize önce talimatları göstereceği bir görüntü testi başlatacağız: beş saniye boyunca bir test fotoğrafı açılacaktır. Bir açılır pencere ne olacağını açıklayacaktır, görüntüyü ekranda görüntülemek için “Tamam”a dokunun. Bunu yapmak, beş saniye boyunca bir fotoğraf görüntüler. Bu süreden sonra size tekrar soracaklar: “Test fotoğrafındaki sorunu hala görüyor musunuz?” Üç seçenek arasından seçim yapın:

Kanıt

Sorun giderildiyse veya hata olduğunu düşündüğünüz bir şey görmüyorsanız, test görüntüsü burada sona erecektir. Çözmediyseniz, Samsung daha fazla test önerir:

 • Bağlantılarınızı ve cihazlarınızı kontrol edin
 • Yapılandır > Görüntü > Uzman ayarları > öğesini seçerek resmi sıfırlayın. resmi sıfırla
 • Yazılımı Ayarlar > Destek’ten en son sürüme güncelleyin

Ses testi

Seçebileceğimiz ikinci seçenek ise “Ses testi”. Uzaktan kumanda üzerindeki okları kullanın ve menüden bu bölümü seçin. Otomatik olarak televizyonda bir tür ses gelmeye başlayacak ve bir açılır pencere belirecek: “Test sesindeki sorunu hala duyuyor musunuz?” Ne olduğunu görmek için evet veya hayır’ı seçin.

Ses Testi Samsung Kendi Kendine Tanılama

Akıllı HUB bağlantı testi

İnternet bağlantınızda her şeyin doğru olduğunu kontrol etmek istiyorsanız, “Smart Hub bağlantı testi”ni seçin. Hiçbir şey yapman gerekmeyecek. TV, ev yönlendiricisine doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını ve yönlendiricinin bağlı olup olmadığını kontrol edecektir. İnternete doğru. Kontroller yapıldıktan sonra her şeyin yolunda olduğunu bilerek “Kapat”a tıklamanız yeterli olacaktır.

Smart Hub bağlantı testi

Test başarısız olursa, bağlantıları kontrol edin:

 • WiFi şifresinin doğru yazılıp yazılmadığını kontrol edin
 • Bağlandığınız WiFi ağının size ait olduğundan emin olun.
 • Başarısız olma ihtimaline karşı Ethernet kablosunu test edin
 • Bağlandığınız ağ bağlantı noktasının çalıştığından emin olun
 • WiFi’niz varsa, araya giren hiçbir şey olmadığını kontrol edin.

Smarthub Ayarlarını Sıfırla

Önceki dört testin ötesinde, bize “Smarthub’ı Sıfırla” diyen bir seçenek buluyoruz.Bu bize ne sağlıyor? Burada ne yapıyoruz veakıllı kısmı devre dışı bırakın ve tekrar etkinleştirin bizim bilgisayardan. “Akıllı”ya adanmış olanı biçimlendiririz, geri kalanına değil.

TV’deki tüm ayarları kaybetmezsiniz, yalnızca uygulamalar kaldırılır veya bunlarda bulunan etkinlik veya oturum silinir. Bir uygulamayı başlattığınızda TV’nizin “sıkışması” veya olması gerektiği kadar sorunsuz çalışmaması yararlıdır.

Akıllı Hub.jpg

Bu bölüme ulaşmak için uzaktan kumandadaki ok tuşlarını kullanmamız yeterli ve nSizden PIN kodunu isteyecektir daha önce değiştirmediyseniz 0000’dır. Smart HUB’ı sıfırlamak istediğinizi onaylayın ve birkaç saniye bekleyin. Birkaç dakika sonra tarayıcıya tekrar girebilir veya düzenli olarak kullanmak istediğiniz uygulamaları yeniden yükleyebilirsiniz.

Onarmak

Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa, üzerine dokunabiliriz “Onarmak”. Son bölüme geçmek için tek yapmanız gereken uzaktan kumanda menüsündeki okları kullanmak. Burada televizyonun restorasyonunu gerçekleştirmek için bizden bir PIN kodu isteyecektir.

geri yükle.jpg

Varsayılan PIN 0000’dır ve bir kez yazdığınızda, ne olacağını size bildiren bir pencere açılacaktır: fabrika varsayılan ayarları geri yüklenecek ve dili, saati, tarihi kaybedersiniz. “Evet” ile onaylayın ve işlemin tamamlanması için birkaç saniye veya birkaç dakika bekleyin.

PIN kodu: Hatırla ve değiştir

Yukarıdaki işlevlerden bazıları sizden TV’nin PIN kodunu isteyecektir. Unuttuysanız, sıfırlayabilir ve ardından tekrar değiştirebilirsiniz. Belki onu yapılandırdığınız zaman ve şimdi ne olduğunu veya ne için olduğunu unuttunuz. Bu durumda, PIN’i unuttuysanız, düğmelere basın: SESSİZ + 8 + 2 + 4 + GÜÇ.

Ya da aynı şey: sessize alma düğmesi, 8, 2 ve 4 sayıları ve güç düğmesi. Hepsi aynı anda basıldı. Otomatik olarak Smart TV’nizin PIN kodu 0000’a dönecektir. 0000 olduğunda Güvenlik ayarlarından istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

 • TV uzaktan kumandasındaki ayarlara gidin
 • Ayarlar’ı açın ve Sistem Yöneticisi’ne gidin
 • bölümü ara “Pin’i değiştir”

PIN-2.jpg

 • Geçerli PIN’i girin (0000)
 • Yeni PIN kodunu girin yeni PIN kodu onaylamak
 • “Kabul et” üzerine dokunun

Değiştir-PIN-2.jpg

zaten değiştirdin ve ihtiyaç duyduğunuz her an kullanabilirsiniz.

Kendi kendine teşhis yapın ve Samsung Smart TV’nizi kontrol edin yazısı ADSLZone’da ilk olarak göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…