Kemik iletimli kulaklıklar nelerdir ve satın almak için en iyi seçenekler nelerdir?

Geleneksel kulaklıklar veya kafa bantlı kulaklıklar kulakla doğrudan temas sesi iyi kalitede yaymak ve dış gürültünün karışmamasını sağlamak. İçin ön ayarlı her şeyi değiştir Kemik iletimli kulaklıklar, şaşırtıcı bir şekilde, aynı işlevi yerine getiren – ses yayan – kulağı serbest bırakan bir şekilde gelir.

Bu yenilikçi kulaklıklar, kendilerini etraflarında olup bitenlerden soyutlamadan müzik ve podcast dinleyebildiklerinden, açık havada spor yapanlar için harika bir seçenektir. Ve bu kılavuzu onlara adayacağız, kemik iletimli kulaklıklarnasıl çalıştıklarını ve ne olduklarını açıklamak için satın alabileceğiniz en iyi modeller şu anda.

Kemik iletimli kulaklıklar, ses iletmek için yenilikçi teknolojiyi kullanır.

Kemik iletimli kulaklıklar nasıl çalışır?

Kemik iletimli kulaklıklar yanakların üzerine oturur ve çalışır kemiklere titreşimler yayan Orta kulağın güçlendirilmesinden sorumlu olan çekiç, örs ve üzengi o sesi iç kulağın kokleasına taşımak. Bu şekilde, bu tür kulaklıklar, geleneksel kulaklıkların sürecine müdahale eden dış kulak veya kulak zarının müdahalesini gerektirmez.

Bunun ne avantajı var? Her şeyden önce, bu kemik iletimli kulaklıklar tarafından kullanılabilir. kulak zarı hasarlı insanlar. Ayrıca, ses aşırı yüksek bir seviyede çalındığında dahili kulaklıklarda olduğu gibi bu zar için bir tehlike oluşturmazlar.

Daha fazla bilgi: Her zaman iyi kablosuz kulaklıkları seçmek için 7 püf noktası

Öte yandan, kemik iletimli kulaklıklar performans sergileyen kişiler için iyi bir seçenek. açık hava sporuçünkü dış kulağı serbest bırakmak onların çevrendeki sesleri dinle ve çevrenizde olup bitenlere karşı dikkatli olun.

Dış kulağın “özgürlüğü”, bu çok özel kulaklıkları kullanırken bir dezavantaja sahiptir ve işte bu ses kalitesi o kadar iyi değil kulaklıklar veya kafa bantlı kulaklıklar gibi, yüksek sadakat sunmaya odaklanmazlar. Dışarıdan ses geldiğinde, kullanıcılar sesi diğer kulaklıklarda olduğu kadar net duyamayacaklar, bu da dış gürültüyü çok daha iyi izole ediyor.

Sonuç olarak, orta kulağın iç kulağa ulaşan kemiklerine titreşimler yayarak çalışan kemik iletimli kulaklıklar, kulak zarı hasarlı kişiler ve sporcular için ilginç bir alternatiftir.

Satın alabileceğiniz en iyi kemik iletimli kulaklıklar

Kemik iletimli kulaklık pazarına baktığımızda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla model olmadığını görüyoruz. En önde gelen üretici AfterShokz’dur.birçok modelini satın alabileceğiniz en iyi kemik iletimli modeller arasına yerleştirir.

AfterShokz Aeropex

Kemik iletim teknolojisine sahip AfterShokz Aeropex kulaklıklar, dönüştürücülerin yaklaşık 30º eğimine sahiptir ve bu sayede yaklaşık daha derin bas ve daha yüksek hacim.

Ağır oldukları için spor yapmak için mükemmeldirler. sadece 26 gram ve IP67 direnci suya ve toza. Kablosuz kulaklıkların en önemli özelliklerinden biri olan özerklik açısından Aeropex, yaklaşık 8 saat müzik çal.

Daha fazla bilgi: AfterShokz Aeropex

AfterShokz OpenMove

Bir diğer kaliteli AfterShokz modeli ise her kullanıcıya uyum sağlayan ve sadece tartım yapabilen ergonomik tasarıma sahip kemik iletimli OpenMove kulaklıktır. 29 gram. bu Bluetooth 5.0 sağlayan bir pile sahip olmanın yanı sıra akıllı telefonla hızlı ve istikrarlı bir bağlantı sağlar. yaklaşık 6 saat kullanım. Bu kulaklıkları bir USB-C bağlantı noktasıyla şarj etmek yaklaşık 2 saat sürer.

Daha fazla bilgi: AfterShokz OpenMove

AfterShokz Trekz Air

AfterShokz Trekz Air kulaklığın mevcut olduğu renkler gri, kırmızı ve mavi olup, müzik ve dışarının sesini aynı anda dinlemenizi sağlar. Sahip olmak Bluetooth 4.2 diğer cihazlara bağlanmak için, direnç IP55 ter ve hafif yağmur ve 6 saatlik pilister müzik ister aramalar için, çünkü aynı zamanda çift mikrofonu da entegre ederler.

Daha fazla bilgi: Aftershokz Trekz Air

AfterShokz Xtrainerz

İleri seviye, koşarken, yüzerken, bisiklete binerken veya sadece yürürken kullanılabilen AfterShokz Xtrainerz kemik iletimli kulaklıklardır. Spesifik olarak, onlar yüzmek için özel olarak tasarlanmışÇünkü onlar sahip direnç IP68 ve bone, gözlük ve kulak tıkacı kullanımına uygundur.

Özel bir eşitleme sayesinde, bu Xtrainerz kulaklıklar güçlü bas ve su altında iyi ses. Birkaç pil ömrüne sahip olduklarından, şarj etme endişesi duymadan onlarla antrenman yapabilirsiniz. 8 saat kesintisiz oynatma.

Daha fazla bilgi: AfterShokz Xtrainerz

Vidonn F1

Daha erişilebilir kemik iletimli kulaklıklar bu Vidonn F1’dir. Bluetooth 5.0 akıllı telefon ile iyi bir bağlantı sunmak için. Spor yaparken müzik dinlemek için iyi bir seçenek çünkü kafaya tam oturuyorlar. direnç IP55 hafif yağmur ve ter. Piliniz dayanır yaklaşık 6 saat oynatma ve yaklaşık 2 saat şarj gerektirir.

Daha fazla bilgi: Vidonn F1

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Kemik iletimli kulaklıklar nelerdir ve satın almak için en iyi seçenekler nelerdir girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…