Kaybolan veya çalınan bir cep telefonunu bulun: Android, Xiaomi ve Samsung'da uzaktan aramayı karşılaştırıyoruz

Kaybolan veya çalınan bir cep telefonunu bulun: Android, Xiaomi ve Samsung’da uzaktan aramayı karşılaştırıyoruz

Android’deki en önemli üç mobil konum sistemini karşılaştırıyoruz: sistemin kendi, Samsung tarafından sunulan ve Xiaomi cep telefonlarında bulunan sistem. Kayıp mobil arama, uzaktan silme ve ek seçenekler. Üçünden hangisi daha eksiksiz?

Bir telefonu kaybetmek veya çalınması yaşayabileceğiniz en kötü deneyimlerden biridir. Sadece cihazın ortadan kaybolması nedeniyle değil, aynı zamanda onunla ilişkili her şeyin kaybolması nedeniyle. Kişiler, WhatsApp mesajları, fotoğraflar ve çok sayıda başka içerik yeri doldurulamaz olduğunu ve bir yedek tarafından yedeklenmediyse sonsuza kadar kaybolacağını. Asla havlu atmamamız gerekse de telefonu bulabiliriz.

Samsung ve Xiaomi’nin kendi konum belirleyicisi var

Kayıp Samsung Mobile'ı Bul

Android son derece özelleştirilebilir olduğundan ve her üretici kendi uygulamalarını ve hizmetlerini getirdiğinden, sonuçta hiçbir iki telefon, özellikle markalarına göre karşılaştırırken tamamen aynı değildir. Ve bu aynı zamanda ‘Cihazımı bul’ işlevi için de geçerlidir: Android’in kendi işlevi dışında, Samsung ve Xiaomi’nin kayıp bir cep telefonunu aramak için kendi yöntemleri varkendi özel katmanlarına gömülü.

Çevrimdışı olsa bile kaybolan veya çalınan Samsung Galaxy'nizi nasıl bulabilirsiniz?

Üçü için de temel işlev aynıdır: hem Google hem de Samsung ve Xiaomi, çalınan veya kaybolan cep telefonunun konumuna dayanarak, bir yol sunar. gerçek sahibinin bulabilmesi için cihazı haritaya koyun. Bu her zaman cep telefonunun açılmasına ve internete bağlı olmasına bağlı olacaktır. Aksi takdirde, sunucularda kayıtlı olan son konum alınacaktır.

{«videoId»:»x80yuyr»,»autoplay»:true,»title»:»2121 İÇİN EN İYİ 23 ANDROID OYUNU VE ÜCRETSİZ!»}

Temel işlem, uzaktan kontrol edilebilen diğer ilgili işlemlerle birlikte üçünde de aynıdır:

 • halka yap. Telefonu evde mi kaybettin? Üç güvenlik hizmeti ile cep telefonunu maksimum ses seviyesinde çaldırabilirsiniz.
 • Cihaz Kilidi (Xiaomi’de ‘Kayıp Mod’). Bu fonksiyon ile cep telefonu kilidi etkinleştirilebilir, böylece onu bulan kişi erişemez (en azından şifre bilinmediği sürece). Telefon hala bağlı olacak, konumu da gönderecek.
 • Uzaktan sil. Bu işlevin kullanılması telefondaki tüm içeriği silecektir. Bu bir uzak biçim veya fabrika ayarlarına sıfırlamadır: bu eylemi yalnızca cep telefonunuzu kurtarmaya güvenmiyorsanız ve içinde depolananlara kimsenin erişmesini istemiyorsanız gerçekleştirin.

Kayıp Xiaomi Cep Telefonu Bulun Kayıp veya çalınmış bir Xiaomi cep telefonunu bulun

Bu üç işlev, üç güvenlik konumlama sisteminde ortaktır: tek yapmanız gereken ilgili web sitelerine giriş yapmaktır (bu Android için, bu Samsung için ve burada Xiaomi için), cihazı bulma seçeneğini arayın ve seçin ne istersen, uygun görüyorsun. buranın ötesinde, Samsung, daha fazla ek işlev sunan kişidir telefonu uzaktan kontrol etmek için: hepsi bilmeye değer.

Samsung en iyi hırsızlık önleme sistemine sahip

Kayıp Samsung Mobile'ı Bul

Hem Android’deki hem de Samsung ve Xiaomi’deki genel konum bulma yöntemlerini test ettikten sonra, şu sonuca varabiliriz: üçü de arama terimlerinde aşağı yukarı aynıdır: tümü telefonun (veya bilinen en son) konumunu haritaya koyar; Daha önce bahsedilen iki ek seçeneğe ek olarak: engelleme ve uzaktan silme. İlgili sistemler etkilidir ve kullanımı çok kolaydır: kayıtlı cihazlardan herhangi birini bulmak için arama sayfalarına giriş yapmanız yeterlidir. Artık Samsung, eklenen seçeneklerin sayısıyla öne çıkıyor.

One UI 3: Samsung'un özelleştirme katmanından en iyi şekilde yararlanmak için 48 işlev ve püf noktası

Bir Samsung cep telefonunuz varsa, daha birçok işlemi uzaktan gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • yeri takip et. Cihazı her 15 dakikada bir konumunu göndermeye zorlayarak telefonun konumu ile güvenlik servis takvimini yapabilirsiniz.
 • Destek olmak. Önce bir yedekleme yapmadan telefonunuzun kaybolduğunu veya çalındığını mı? Hiçbir şey kaybetmediğinizden emin olmak için uzaktan yapabilirsiniz. Evet olsa da, yedeklemeyi yüklerken cep telefonu bağlı kalmalıdır, bu nedenle bu aynı zamanda bir şans meselesidir.
 • Aramaları ve mesajları alın. Yedeklemede olduğu gibi, telefona fiziksel olarak sahip olmadan uzaktan aramaların ve SMS’lerin bir kopyasını alabilirsiniz.
 • Cep telefonunun kilidini aç. Cep telefonunuzu evde bıraktığınızı ve birisinin üzerinde kayıtlı bazı verilere bakması gerektiğini hayal edin. Nasıl yapılır? Diğer kişinin erişebilmesi için uzaktan kilidini açabilirsiniz.
 • pili uzatmak. Bir cep telefonu kapatıldığında, bulunma şansının çoğunu kaybeder. Bu nedenle Samsung, pili uzaktan koruma seçeneğine sahiptir: bu şekilde telefon çok daha uzun süre açık kalır ve yerini tespit eder.
 • koruyucular ayarla. Bu güvenlik özelliği, telefonunuza başka hangi kullanıcıların erişebileceğini seçmenize olanak tanır. Bunlara ‘koruyucu’ denir: ayrıca cihazı aramanın yanı sıra acil durum modunu etkinleştirme veya ‘Çalmasını sağlama’ erişimine de sahip olacaklardır. Samsung cep telefonu olan çocukları olan ebeveynler için endikedir.

Kaybolan veya çalınan bir cep telefonunun uzak konumuna eklenen tüm bu seçenekler, Samsung’un hizmeti gözle görülür şekilde daha eksiksiz ve işlevsel, telefonun kendisine eklenen tam bir değer. Bu üreticiden bir cep telefonunuz varsa, çok yararlı olabileceğinden tüm işlevleri bilmek uygundur.

Mobil arama nasıl etkinleştirilir

Kayıp Xiaomi Cep Telefonu Bulun

Telefonla arama, sizi kalıcı olarak kaybetmekten kurtarabilecek bir seçenek olsa da, cep telefonunda varsayılan olarak etkinleştirilen bir şey değildir. onu açan sen olmalısın. Bunun nedeni, özel bilgilerin şirketlerle paylaşılmasının zorunlu olmasıdır; örneğin konum, cihaza uzaktan erişim veya mesajlar gibi. Öyle olsa bile, her marka genellikle ilk yapılandırmada izin ister, bu nedenle aramayı kesinlikle etkinleştirirsiniz.

En güvenli şey, uzak konumun etkin olması olsa da, emin olmalısınız.

Android’de cihazınızı bulun

Kayıp Android Mobil Bul

Google, genel arama işlevini sunar, aşağıdaki adımları izleyerek açık olduğundan emin olmanız yeterlidir:

 • Android ayarlarınıza erişin ve Google seçeneklerini arayın.
 • ‘Güvenlik’ seçeneklerine gidin.
 • ‘Cihazımı Bul’a gidin ve açık olduğundan emin olun.

Kaybolan veya çalınan cep telefonlarını bulmak için yerel Android seçeneğini etkinleştirdikten sonra, yalnızca bu web sayfasına erişmeniz yeterlidir. hesabınızda bulunan herhangi bir cep telefonunu veya tableti bulun. Ayrıca Google, aramayı kolaylaştıran bir uygulama sunar.

Google cihazımı bul

Google cihazımı bul

Kaybolan veya çalınan Xiaomi’nizi bulun

Kayıp Xiaomi Cep Telefonu Bulun

Bir Xiaomi cep telefonuyla da kullanabileceğiniz genel Android seçeneğinin yanı sıra telefonunuzu bulmak için ikinci bir yolunuz var. Tabii ki aktif hale getirmelisiniz, bakalım nasıl yapılıyor.

 • Xiaomi cep telefonunuzun ayarlarını açın ve ‘Mi Hesabı’ seçeneklerine gidin.
 • ‘Xiaomi Bulut’ girin.
 • ‘Verileri Koru’ seçenekleri içinde ‘Cihaz Bul’a gidin.
 • Konumu etkinleştirmek için ‘Cihaz Bul’u Aç’a dokunun (Mi hesabınızın şifresini girmelisiniz). Konumun zaten etkin olması durumunda, mesaj ‘Kapat’ veya kapat olacaktır.

Xiaomi’nizde ‘Cihazımı bul’ özelliğini etkinleştirdiğiniz andan itibaren şunları yapabileceksiniz: Mi hesabının web seçeneklerinden konumunuza erişin. Sadece bu bağlantıya gitmeniz, oturum açmanız ve telefon aramasına girmeniz yeterlidir.

Samsung uzaktan aramayı etkinleştir

Kayıp Samsung Mobile'ı Bul

Xiaomi cep telefonlarında olduğu gibi, Samsung da kayıp veya çalınan cep telefonları için kendi aramasını sunuyor. Daha önce de gördüğümüz gibi, böyle bir arama yerelleştirme dışında daha fazla araca sahiptir, sadece bu üreticiden bir cihaz satın alarak sahip olduğunuz tam bir güvenlik ilavesi. Ve şu şekilde etkinleştirilir:

 • Samsung cep telefonunuzun ayarlarına erişin ve ‘Biyometrik veri ve güvenlik’ bölümüne gidin.
 • ‘Telefonumu Bul’ seçeneğini bulun ve açın (Samsung hesabınızla oturum açmanız gerekebilir).
 • Tüm uzak araçların kullanılabilir olması için seçenekleri girin ve ‘Uzaktan kilit açma’ ve ‘Son konumumu gönder’i işaretleyin.

Telefonda aktif olan Samsung konum servisi ile, bu üreticinin sayfasına giderseniz istediğiniz zaman bulabilirsiniz. Oradan, kaybolan veya çalınan bir cep telefonunu yönetmek için tüm uzak araçlara erişebileceksiniz.

– Haberler Kaybolan veya çalınan bir cep telefonunu bulun: Android, Xiaomi ve Samsung’da uzaktan aramayı karşılaştırıyoruz aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…