Kağıt pipetlerin ardından kağıt şişe geliyor: Coca-Cola biyolojik olarak parçalanabilen şişesini 2021’de test edecek

Tek kullanımlık plastiği bitirmek kolay bir iş değil. Son birkaç yılda, dünya çapında farklı düzenlemeler kullanımını kısıtlamaya veya doğrudan yasaklamaya başladı. Bunun bir örneği Avrupa Birliği veya Çin’in planıdır. Yani, plastik pipetlerin ortaya çıkışından sonra, bir sonraki adım şu şekilde görünüyor: son plastik şişeler. Coca-Cola bu yazdan itibaren kağıt üzerinde deneyler yapacak.

Şirket tarafından açıklandığı gibi, bir Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan biyolojik olarak parçalanabilen bir şişenin prototipi. Macaristan’dan yerel bir içeceğin sınırlı satışıyla, içeceklerini satmak için bir kağıt şişe kullanmanın fizibilitesini görmeyi umuyorlar.

Plastik şişeyi bitirme planı

Satmak kağıt kaplarda içecekler aslında yaygın bir şey, meyve sularında veya sütte tetra tuğlada görebiliriz. Bununla birlikte, gazlı içecekler daha özel muamele gerektirir, bu nedenle bu “kağıt şişeyi” Coca-Cola’dan yapma çabası.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/14/d0/e2/6029ab643bef072da9/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/6f/33/d2/6029abaa4bd22f0dee/orijinal/botealla-papel-mini.jpeg»}

Coca-Cola’nın yeni kağıt şişesi aslında Tamamen kağıt değil ve tamamen Coca-Cola değil.. The Paper Bottle Company ile birlikte geliştirilen bu şişe, kağıt gibi kolayca geri dönüştürülebilen malzemelerden yapılmıştır. Bunun tamamen doğru ve uygulanabilir olup olmadığı, AdeZ içeceği ile birkaç bin adet satacakları Macaristan’daki prototip testinden sonra bilinecek.

Plastiğin saltanatı sona eriyor: bunlar onun yerini alacak adaylardan bazıları

Şişe, sıvıları içeride tutmak ve dışarıdan korumak için ambalaj görevi gören biyolojik olarak parçalanabilen karton benzeri bir malzemeye sahiptir. Sıvılardan kaynaklanan aşınmayı önlemek için, geri dönüştürülebilir bir plastikle kaplı şişe kapağında da kullanılanla aynıdır.

Coca Cola bir pilot test olduğunu vurgular.. Şişenin gerçek dünyaya nasıl tepki verdiğine ve tüketiciler tarafından nasıl alındığına bağlı olarak, fikri yol boyunca uyarlayacaklar. Yani tüm Coca-Cola içeceklerinde göreceğimiz son şişe değil, plastik şişelere son vermenin çözüm olup olmadığı bile belli değil.

ekran görüntüsü

Her ne kadar Coca-Cola’nın dünyanın en büyük distribütörlerinden biri olduğu düşünülürse, bu adımı atması kesinlikle ilginç. plastik ekosistemimizdeki en büyük sorunlardan biri, o kadar ki “plastik yağmurları bile yağıyor”. Bunu ortadan kaldırmak için başka çözümler de lojistikte ortaya çıktı ve enzimlerin kullanımıyla onu doğrudan çok daha hızlı geri dönüştürmek isteyenler var.

üzerinden | BBCDaha fazla bilgi | Coca Cola

– Haberler Kağıt pipetlerin ardından kağıt şişe geliyor: Coca-Cola biyolojik olarak parçalanabilen şişesini 2021’de test edecek aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…