JPL gökbilimcileri, Perseverance tarafından geri gönderilen Mars’ın ilk renkli görüntülerini yayınladı

gelişi sabır ile Mars tam bir başarıydı ve soruşturma çalışması hemen başlıyor. 24 saatten az bir süre sonra iniş, ilk renkli görüntüler yayınlandı. Fotoğraflarda çıplak gözle iki şey görülebiliyor: Kızıl gezegenin geniş arazisi ve gündüz olması.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Toplamda, yayınlanmış üç fotoğraf vardı. TENCERE bir sosyal medya paylaşımında tespit edildi. Fotoğraflardan birinin yüksek çözünürlüklü olduğunu ve tam inişte çekilmiş birinin şaşırtıcı olduğunu anlatıyorlar. Yani yakalama, paraşüt üzerine kurulu bir cihazdan yapıldı.

Ayrıca, altı tekerlekten birini görüntülerde yakalamakla da övünürler. gezici. Aracın Mars yüzeyinde sıvı geçişine hizmet ederler. Benzer şekilde, yakalama anında cihazın bulunduğu bölümün güneş ışığı aldığı not edildi.

sabır

Perseverance tarafından çekilen Mars görüntüleri

Mars’taki geminin, Dünya’daki üssü ile iletişim kanalları o kadar karmaşık değil. Ancak emek isteyen bir şey. Her şeyden önce, bilim adamları herhangi bir mesajın ulaşmasının yaklaşık 14 veya 15 dakika sürdüğünü açıkladı. Bu nedenle, renkli veya yüksek çözünürlüklü görüntüler daha büyük dosyalardır ve biraz daha uzun sürer.

sabır

//platform.instagram.com/en_US/embeds.js

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…