James Dyson Award 2020 yarışmasına katılmak için son günler

James Dyson Award 2020 yarışmasına katılmak için son günler

James Dyson Ödülü yarışmasına kaydolmak için son çağrı çünkü 16 Temmuz gece yarısı kayıt dönemi kapanıyor ve jüri üyeleri yarışmanın seçimine başlayacak. ulusal kazanan ve iki finalist küresel yarışmada bizi kim temsil edecek. 2020 JDA’ları yetenekli insanlar ve yeni fikirler arıyor: Bir sorunu çözen bir fikriniz varsa, Dyson sizden haber almak istiyor.

İki hafta boyunca, Javier GoyenecheECOALF firmasının Kurucusu ve Başkanı, Maria GonzalesXATAKA Direktörü ve meslektaşımız Umut HernandezGİZTAB Kurucu Ortağı, yarışma özetini takip eden tüm projeleri gözden geçirecek ve bir sorunu çözen fikri olanları değerlendirecektir.

Jüri, yarışmacıların tasarımlarının devrim niteliğinde, sürdürülebilir, ticari olup olmadığını ve elbette mühendislik ilkelerini uygulayıp uygulamadığını dikkate alacaktır. Bu ürünlerin veya fikirlerin dünya üzerinde olumlu bir etki bırakabilmesi ve insanların yaşam kalitesini iyileştirebilmesi nihai karar için çok önemlidir.

Ve James Dyson Ödülü’nün yeni nesil tasarım mühendislerini teşvik eden, yönlendiren ve ilham veren uluslararası bir tasarım yarışması olduğunu hatırlıyoruz. Mevcut ve yeni tasarım mühendisliği öğrencilerine açıktır ve gençleri tasarım mühendisliğine dahil etme misyonunun bir parçası olarak bir James Dyson yardım kuruluşu olan James Dyson Vakfı tarafından yürütülmektedir.

Bu adayların isimlerini o zamana kadar bilemeyeceğiz. Eylül, İlk önce Dyson mühendislerinden oluşan bir ekibin tüm katılımcı ülkeler arasından seçeceği İngiltere’ye gönderilecekleri için, ilk 20 liste ve daha sonra, Sör James Dysonseçecek uluslararası kazanan, sürdürülebilirlik ödülünün sahibi ve iki finalist.

Kimler katılabilir?

  • Üniversite öğrencileri, girişlerinin sunulduğu uygun ülkede bulunan bir Kurumda mühendislik, ürün tasarımı ve endüstriyel tasarım veya ilgili bir disiplinde lisans, yüksek lisans veya yüksek lisans derecesine sahip ve devam ediyor.
  • Mühendislik, ürün tasarımı, endüstriyel tasarım veya ilgili herhangi bir disiplinde iş uygulamaları ile bir derece / Yüksek Lisans seviyesi 6 veya 7’yi tamamlayan ve söz konusu eğitim kursuna en az bir yarıyıl, Türkiye’de bulunan bir Enstitüde kayıtlı olanlar. girişinizin gönderildiği bağlantılı uygun ülke.
  • Son dört yıl içinde mühendislik, ürün tasarımı ve endüstriyel tasarım veya ilgili bir disiplinden üniversite mezunları veya mezunları. Başvurunuzun gönderildiği ile bağlantılı olarak uygun ülkede bulunan bir Kurumda olmalıdır. Bunu destekleyen resmi belgeler talep edeceğiz.
  • Son dört yılda iş uygulamaları (mühendislik, ürün veya endüstriyel tasarım veya ilgili herhangi bir disiplinde) ile Yüksek Lisans / Yüksek Lisans seviyesi 6 veya 7’yi tamamlamış olanlar. İlgili ülkede bulunan bir Kurumda bulunmuş olmalıdır. katılımınızın sunulduğu durumlarda, bunu destekleyen resmi belgeler talep edeceğiz.

JDA Ödülleri 2020

James Dyson Ödülü, size bir mucit olarak başarılı olma fırsatı sunan bir yarışmadır. Önemli bir nakit ödül kazanmanın yanı sıra, kariyerinizi ilerletmenize, meslektaşlarınız tarafından tanınmanıza ve belki de kendi işinizi kurmak için gereken güveni geliştirmenize yardımcı olacak bir medya teşhiri elde edebilirsiniz. Kayıt işlemi çok basittir.

“Genç tasarım mühendisleri, hayatları değiştirebilecek somut teknolojiler geliştirme yeteneğine sahipler. James Dyson Ödülü, fikirlerini geliştirirken azim ve kararlılık gösterenleri ödüllendiriyor»

James Dyson

Ödüller şunlardır:

  • Uluslararası Kazanan: 35.000 € (Uluslararası Kazanan Üniversite için 5.500 €).
  • Sürdürülebilirlik Ödülü: 35.000 €
  • İki Uluslararası Finalist: Her biri 5,500 Euro.
  • 27 Ulusal kazananlar: Kişi başı 2.200 Euro.

Daha fazla bilgi için James Dyson Award 2020 yarışma web sitesini ziyaret edebilirsiniz.