Jaguar, 2025 yılına kadar %100 elektrikli olacak: lüks spor otomobil üreticileri, elektrikli otomobile olan bağlılıklarını teyit ediyor

Jaguar Land Rover, elektrikli otomobillere geçme planlarını duyurdu. Önümüzdeki beş yıl boyunca, İngiliz üretici altı yeni elektrikli otomobil sunmayı planlıyor. Land Rover’ın 2024’teki ilk elektrikli motoru ve tamamen elektrikli bir markaya dönüşecek birkaç yeni Jaguar.

Jaguar Land Rover’ın yeni CEO’su Thierry Bollore, şirketin bir yeniden yapılanma sürecine girdiğini ve 2039’da karbon nötrlüğü elde etmek istediğini açıklıyor. Bunu yapmak için ilk değişikliklerden biri Jaguar’ı yeniden yönlendirmek olacak. Taycan ile Porsche, EQC ile Mercedes veya Mustang Mach-E ile Ford gibi diğer benzer markalarda tekrarlandığını gördüğümüz elektrikli arabaya bağlılık.

Üreticilerin elektrikli arabaya geçme konusundaki tüm planları: en radikalinden 2030 hakkında konuşanlara

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/3a/21/d2/602a5ebe4bd22f6fd7/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/05/9e/c3/602a5dee3bef07a8c3/orijinal/jaguar-i-pace.jpeg»}

2025’te yeni bir platformla gelecek Elektrikli Jaguarlar

Jaguar’ın lüks modellerinde elektriğe geçiş daha erken gerçekleşecek. Üretici, 2025 yılına kadar tüm Jaguarların elektrikli olmasını bekliyor. İlk elektrikli modelinin 2024 yılına kadar gelmeyeceği Land Rover markasının modelleri için durum böyle değil. Land Rover örneğinde, üretici 2030 yılına kadar satılan otomobillerin %60’ının elektrikli olmasını ve o tarihe kadar tamamının elektrikli olmasını bekliyor. modellerin elektrikli versiyonu vardır. Gördüğümüz gibi, Jaguar Land Rover’ın planları, spor otomobil markası için çok daha iddialıRange Rover, Discovery veya Defender için değil.

Bu yeniden yapılandırma sürecinden dolayı mevcut Jaguar XE, XF, E-pace ve F-Pace planları etkilenebilir. Hepsi, yeni bir elektrikli platformun gelişiyle birlikte 2025 civarında yeni elektrikli modeller alabilir.

Dünyanın Tesla'sından bir yer isteyen şaşırtıcı %100 elektrikli SUV Jaguar I-PACE'i test ettik.

Jaguar Land Rover, üç platforma dayalı olacak. Land Rover adına, hibrit araçlar için Modüler Boyuna Mimari (MLA) ve yeni elektrikli araçlar için Elektrikli Modüler Mimari (EMA) kullanılacak. Jaguar’ın durumunda, şirket, İngiltere’nin Solihull kentinde geliştirilecek yeni bir platform kullanacak. Bromwich Kalesi’ndeki mevcut Jaguar atölyesi genişletilmeyecek ve üretici orada devam edecek olsa da işlevi de yeniden yapılandırılacak.

Jaguar

Jaguar Land Rover, araç portföyünü elektriklendirmeye yatırım yapmanın yanı sıra, hidrojen yakıt hücreli arabalara gelecekteki yatırımgelecek yıl boyunca testlerine başlayacak olan prototiplerle.

Jaguar Land Rover, bu süreç için elektrifikasyon teknolojileri ve bağlantılı hizmetlere yılda yaklaşık 2.500 milyon pound (yaklaşık 2.870 milyon Euro) yatırım yapacağını açıklıyor.

Daha fazla bilgi | jaguar kara roverı

– Haberler Jaguar, 2025 yılına kadar %100 elektrikli olacak: lüks spor otomobil üreticileri, elektrikli otomobile olan bağlılıklarını teyit ediyor aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…