İtalya, ülke genelinde simetrik 10 Gbps fiberin sözleşmeye bağlanmasına zaten izin veriyor

Kısa ve orta vadede, kullanıcılar 1 Gbps’nin üzerinde yeni fiber optik hızlar elde etme imkanına sahip olacaklar. En büyük engeller, hem yönlendirici düzeyinde hem de bilgisayardaki ağ kartında gerekli donanımdadır. Operatörlere gelince, hala bu hızları sunmak için teknolojileri test ediyorlar ve bazıları bunları ticari olarak piyasaya sürdü. Aslında, Open Fiber, İtalya’da simetrik 10 Gbps XGS-PON fiberi piyasaya sürdü ve halihazırda tüm transalpin ülke.

Fiber optiğin hızı (gecikme ile karıştırılmamalıdır) önümüzdeki yıllarda artmaya devam edecek. bu teorik limitler hala çok uzaktalar ve operatörler şimdiden iç pazar için 2 Gbps ve hatta 10 Gbps modları başlatmayı düşünüyorlar. Bu tür bir bağlantının gerekli olup olmadığı tartışmasını bir kenara bırakırsak, gerçek şu ki evlerimizde uzun yıllar bizi yüksek hızda internete bağlayacak teknolojiye sahip olduğumuz için rahat bir nefes alabiliyoruz.

Open Fiber, 10 Gbps XGS-PON fiberi piyasaya sürdü

İtalyan toptan satış sağlayıcısı Open Fiber, geniş bant erişim hizmetinin ulusal ağ genelinde mevcut olan yeni ticari teklifini başlattı XGS-PON (10Giga simetrik) operatörleri için. Diğer operatörlerin aksine, bu operatör doğrudan son müşteriyle pazarlama yapmaz ve bunun yerine piyasada toptancı olarak hareket etmek için bir dağıtım gerçekleştirmeye adanmıştır.

İtalya

Bu yeni hız ile 10 Gbps’ye kadar erişim hızına ulaşmak mümkün. 100 kez 100 Mb/sn. İtalya’da en büyük ve Avrupa’da üçüncü olan (İspanya’da Movistar ve Orange’ın arkasında olduğunu varsayıyoruz) ülke genelinde dağıtılan FTTH ağını kullanarak.

Bu hızın kullanılabilir hale gelmesi biraz zaman aldı. İlk testler iki yıldan fazla bir süre önce ABD’de yapıldı. Milano şehri. Bu durumda, uygulama için pasif ağ üzerinde herhangi bir şey yapılması gerekli değildir, sadece istemcide ve fiber alışverişlerinde terminalin güncellenmesi gerekli olmuştur.

Ayrıca, bu sadece başlangıç. Operatörler, elde etmek gibi son derece yüksek hızları test ediyor Optik kanal başına 800 Gbps geçen yıl birkaç Avrupa düzeyinde. 1 Gbps’den fazla olan bu modaliteler, gelecek yıldan ve sonraki yıllardan itibaren kitlesel olarak gelmeye başlayacak. Ülkemizde ilk kim piyasaya sürecek?

İtalya, ülke genelinde simetrik 10 Gbps fiberin sözleşmeye izin vermesine izin veriyor, ilk olarak ADSLZone’da ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…