İşte yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar hakkında bildiklerimiz: yeni tasarım, Apple Silicon çip ve MagSafe’in geri dönüşü

2021, Intel’den Apple Silicon’a geçişin merkezi yılı olacak ve artık genel tüketim için tasarlanmış bilgisayarlarla ilk adım atıldığına göre, yenilikleri düzenleri bozabilecek yarı profesyonel ve profesyonel bilgisayarların zamanı geldi. En popüler şüphesiz olacak 14 inç ve 16 inç ekranlara sahip yeni MacBook ProM1 çipinin sınırlarını aşmak isteyenler için seçilenler olacak.

Bu bilgisayarlar hakkında bildiğimiz her şeye bir göz atalım.

Yeni MacBook Pro’nun tasarımı nasıl olacak?

Mac Apple Silikon Elma Küre 10

Üst düzey MacBook Pro’ların dış görünümü uzun yıllardan sonra ilk kez değişecek, ancak şu anda sahip olduğumuzdan kökten farklı bir şey beklemeyin. Esasen dizüstü bilgisayarlara sahip olmaya devam edeceğiz. İlk bakışta belki de en çarpıcı şey, 14 inçlik modelin boyutudur, çünkü çerçeveleri küçültülmüş 13 inç MacBook Pro ile kesinlikle aynı boyutta kalacaktır.

14 inç MacBook Pro’nun, sonunda tükenene kadar giriş seviyesi modeller olarak satılmaya devam edecek olan 13 inç MacBook Pro için üst düzey seçenek olması bekleniyor.

Daha yakın tarihli bir söylenti, Touch Bar’ın kaybolma olasılığıEn azından bugün bildiğimiz kadarıyla. Belki de onları farklılaştırmaya devam eden bazı yeniliklerle birlikte, geleneksel anahtarların geri dönüşünü görebiliyorduk. Her tuşta mini ekranlardan bahseden epeyce patent var, ancak bu güvenilir bir sızıntı olarak görünmeyen bir şey.

Yeni MacBook Pro hangi Apple Silikon işlemci ile donatılacak?

Apple Silicon M1 Applesphere Konuşmaları

Bu profesyonel dizüstü bilgisayar yelpazesi, en talepkar kullanıcılara yönelik olacak, bu nedenle göreceğimiz neredeyse kesin. M1’den daha güçlü bir çip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’nun kalbinde. M1’in 4 verimlilik çekirdeğini koruyacak, ancak daha yüksek performanslı çekirdekler ekleyecek bir “M1X” varyantı olacağına dair bahisler var.

Bahsedilen işlemcinin havalandırmaya ihtiyacı olacağı kesin ve daha fazla güç tüketecektir. Yine de Apple’ın yapabileceği optimizasyon sayesinde, yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlarda normalden daha düşük tüketim ile etkileyici bir güç göreceğiz.

MacBook Pro’larda yine aynı bağlantı noktaları olacak mı?

USB-C

Burada MacBook Pro yeniden tasarımının en iyi kısmına sahip olabiliriz: tekrar bir MagSafe şarj bağlantı noktasına sahip olacaklar. Yani evet, biz masada çalışırken biri şarj kablosuna takılırsa tekrar rahatlayabiliriz. Görünüşe göre onu kurtarmak için yapılan talepler, Apple’ın pes etmesine neden oldu.

Buna ek olarak iki veya dört USB 4 bağlantı noktasına (USB-C ve Thunderbolt 3), kulaklık jakına ve tekrar bir SD kart okuyucu görebiliriz dijital kameralarla çalışan tüm fotoğrafçıları ve video editörlerini memnun edecek entegre.

Apple Silikonlu yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’ların fiyatı ne olacak?

Mac Elma Silikonu

13 inç MacBook Pro’nun temel modelinin 1.449 Euro’luk bir fiyatı olduğunu ve tüm uzantılarla yapılandırırsak 2.599’un üzerine çıkabileceğini bilerek, yeni 14 inç ve 16’nın taban fiyatının olduğunu söyleyebiliriz. -inç modeller oldukça uzun olacaklar. Apple’ın yeni bir tasarım yayınlayacağını ve bunun genellikle müşteri için maliyet artışını haklı çıkaran bir şey olduğunu unutmayın.

  • Yeni MacBook Pro’nun 14 inçlik modeli yaklaşık 1.799 veya 1.899 avroya mal olabilirve tüm uzantılarla yapılandırılmışsa 3.000 Euro’yu aşıyor.
  • Yeni MacBook Pro’nun 16 inçlik modelleri yaklaşık 2.799 avroya mal olabilirve sınıfının en iyisini seçtiğimizde 5.000 Euro’yu aşıyor.

Ming-Chi Kuo tahminlerini iyileştiriyor: 2021'de MacBook Pro için ve 2022'de MacBook Air için yeni tasarım

Bu yeni MacBook Pro’nun çıkış tarihi ne olabilir?

En iyimser tahminler 2021 ortalarından bahsediyor, belki de genellikle Haziran ayında düzenlenen WWDC etkinliği için. En karamsar, sonbaharda bir lansmandan bahsediyor. Açık olan şu ki, bu lansmanı göreceğiz 2022’den önce, ve Apple Silicon’un Apple’ın profesyonel dizüstü bilgisayar serisine gelişi anlamına gelecektir. Yeni iMac’lerin daha önce geldiğini görmüş olabiliriz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler İşte yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar hakkında bildiklerimiz: yeni tasarım, Apple Silicon çip ve MagSafe’in geri dönüşü aslen yayınlandı elma küresi Miguel Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…