İspanyolların yarısından fazlası bir VPN kullanırken olabilecek en kötü hatayı yapıyor

VPN programlarının kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Bunları masaüstü bilgisayarlarda ve ayrıca mobil cihazlarda kullanabiliriz. Ağda gezinirken, örneğin halka açık bir Wi-Fi’den girerken güvenliği artırmaya yararlar. Ayrıca gerçek IP adresini şifrelediği için gizliliğin korunmasına yardımcı olur. Ancak hangi aracı kullanacağımızı doğru seçmenin önemini unutmamalıyız. Çok önemli bir konu var ki o da ücretsiz VPN’lerin tehlikeli olduğudur. İspanyolların yarısından fazlası bunları kullanıyor.

İspanyolların yarısından fazlası ücretsiz VPN kullanıyor

tarafından bir rapora göre NordVPN İspanyolların yarısından fazlası ücretsiz VPN kullanıyor. Spesifik olarak, bu tür bir hizmeti tercih edenlerin %54’ü cihazlarından gezinmek için.

alırken nelere dikkat etmeliyiz? VPN kullan? Gerçek şu ki, gözlemleyebileceğimiz birçok faktör var. Kullanılabilir sunucu sayısını, hangi ülkelerden, şifreleme türünü, çok platformluysa görmek önemlidir… Ancak güvenlik ve gizliliği temel olarak düşünürsek, ücretsiz VPN’ler ekarte edilmelidir.

Neden bunu söylüyoruz? A ücretsiz vpn programı normal olan şey, bir şekilde kâr elde etmeye çalışmasıdır ve burada kullanıcı verileri devreye girer. Ağdaki bilgi bugün büyük bir değere sahiptir. Hangi siteleri ziyaret ettiğimiz, nereden, bağlı olarak geçirdiğimiz zaman hakkında bilgi toplayabilirler… Bu bilgiler üçüncü şahıslara satılabilir ve bu şekilde gizliliğimizi tehlikeye atabilir.

Bu nedenle ücretsiz bir VPN en iyi seçenek değildir. Ancak bu NordVPN raporunda gördüğümüz gibi İspanyolların %54’ü ücretsiz bir VPN hizmeti kullanıyor. Bu, önemli bir gizlilik ve güvenlik sorunu oluşturabilir.

Aynı anda proxy ve VPN

Ücretsiz bir VPN’in ne gibi tehlikeleri vardır?

farklı isim verebiliriz ücretsiz bir VPN kullanmanın riskleri. Hepsi ağdaki güvenliğimizi ve gizliliğimizi tehlikeye atabilir. Tavsiyemiz her zaman iyi bir VPN hizmeti seçmenizdir. Öyle olsa bile, ücretsiz bir VPN kullanımının ne gibi tehlikeleri olduğunu göstereceğiz.

Bunlardan biri şüphesiz bizim kullanımımızdır. kişisel bilgi. Kişisel verilerin ağ üzerinde büyük bir değeri olduğunu daha önce belirtmiştik. Bizi spam listelerine koymak veya hedefli reklamlar göndermek ve üçüncü taraflara satmak için kullanılabilirler.

Onlar da olabilirdi önceden yüklenmiş kötü amaçlı yazılım veya bilgisayarımızı reklam yazılımıyla doldurun. Belki de hizmet düzgün çalışıyor, ancak karşılığında bilgisayarımızı kötü amaçlı olabilecek reklam ve yazılımlarla dolduracaklar.

Ancak buna ek olarak, bunu kullanmak için İnternet bağlantımızı kullanabilirler. Bant genişliği abonelik için ödeme yapan müşteriler için bir çıkış düğümü olarak. Bu, güvenliğimizi riske atan siber suçlulara bile kapı açabilir.

Sonuç olarak, bir kullanın ücretsiz vpn önemli bir güvenlik sorunu olabilir. Ücretli olsa bile her zaman garantili daha iyi bir seçenek seçmeliyiz. Ancak, bu makalede gördüğümüz gibi, İspanyolların yarısından fazlası ücretsiz bir sürüm seçiyor.

İspanyolların yarısından fazlasının VPN kullanırken olabilecek en kötü hatayı yaptığı makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…