İspanyol hanelerinin %89’unun yüksek hızlı interneti var ve kullanımı pandemide %3,7 arttı

İspanyol hanelerinin %89'unun yüksek hızlı interneti var ve kullanımı pandemide %3,7 arttı

En son red.es araştırması, İspanyolların İnternet kullanımında kayda değer bir büyüme olduğunu gösteriyor: toplanan verilere göre, Hanelerin %89’unun en az 100 Mbps bağlantısı var. Bu, İspanya’yı 2011’den bu yana İnternet erişiminin en fazla arttığı dördüncü Avrupa ülkesi yapıyor.

Eve varmak ve internette gezinmek ve akıştan keyif almak için WiFi ağına bağlanmak, çoğu İspanyol’un yapmaya alıştığı bir eylemdir: fiberde rekabet ve ağın çoğu bölgede aşamalı olarak genişlemesi bunu başardı. Avrupa’daki en ucuz internet erişimlerinden biri. Ve bu, red.es tarafından onaylandığı üzere son derece konforlu kullanım rakamlarına dönüşüyor.

İspanya, İnternet erişiminin en fazla arttığı dördüncü Avrupa ülkesi oldu

İnternet Raporu 2021

red.es resmi

red.es, İspanya 2021’de teknoloji ve toplum hakkındaki raporunu yayınladı; İspanyol vatandaşlarının ve şirketlerinin alışkanlıkları ağ teknolojisi alanında.

Fiber evime ulaşır mı?  Telefónica, Orange, Vodafone ve diğer operatörlerin kapsama alanı olup olmadığını nasıl bilebilirim?

Toplanan verilere göre, İspanyol hanelerinin %89’u şu anda en az 100 Mbps’lik İnternet erişimine sahip.Veriler, 2025 için belirlenen hedef olan 2025 hedefine çok yakın. Bu 100 Mb/sn veya üzeri ile %100 kapsama.

Ucuz fiber ve geleneksel operatörler arasındaki yüksek rekabet ve “düşük maliyet”, geniş bandı nüfusun çoğunluğu arasında popüler hale getirdi. O da başardı yüksek hız büyük şehirlerin ötesine yayılıyor; hala daha az yoğun çekirdekleri kapsayan bekleyen konu ile.

İspanya, Avrupa Birliği’nde evlerde İnternet erişimini en fazla kapsayan beşinci ülke ve bu göstergede son on yılda en yüksek artışa sahip dördüncü ülkedir.

İspanya için rakamlar Avrupa bağlamında yükseldi: İnternet erişiminin 2021’den bu yana en fazla büyüdüğü dördüncü Avrupa ülkesi. Evlerde internete daha fazla erişimi olan ülkeler sıralamasında beşinci sıradadır.; önce sadece Hollanda, Almanya, Finlandiya ve Danimarka (sırasıyla birinciden dörde kadar).

İnternet Raporu 2021

2020 boyunca, İspanyol İnternet kullanıcılarının sayısı nüfusun %93,2’sine, yani %3,7’sine yükseldi. Söz konusu yüzde, çoğu iletişim için interneti kullanıyor (mesajlaşma ve sosyal ağlar, %98.6); bunu bilgi (%92,9) ve eğlence (%89,9) izlemektedir. Cihaz bazında ise hanelerde teknolojiye erişim ağırlıklı olarak akıllı telefona (%99,5), bilgisayara (%81,4), Smart TV’ye (%60,7) ve tablete (%58, 4) ayrıldı.

İnternet Raporu 2021

red.es resmi

İnternet erişimine ek olarak, İspanya’da ayrıca gizlilik endişeleri arttı. Bu red.es raporuna yansıyor: İnternet nüfusunun %76,1’i reklam takibi konusunda endişeli; sadece %31’i tarayıcıdaki çerezlerin davranışını değiştiriyor ve %14,9’u onları yönetiyor. İlgili veriler olarak, %54,8’i internette okudukları bilgilere çok inanıyor ve %4,5’i çok güveniyor. Buna karşılık, İnternet bilgilerine duyulan güvensizlik pandemi sırasında %8,3 arttı: %40,7’ye kadar.

İspanya 2021’deki teknoloji ve toplum hakkındaki rapora, Sayısallaştırma ve Yapay Zeka Devlet Sekreteri’nin web sitesi aracılığıyla halka açık olarak danışılabilir.

Daha fazla bilgi | red.es

– Haberler İspanyol hanelerinin %89’unun yüksek hızlı interneti var ve kullanımı pandemide %3,7 arttı aslen yayınlandı Engadget Mobil Ivan Linares tarafından.