İspanya’daki ilk ahşap apartman bloğu Barselona’da olacak: inşası daha kolay ve çok daha sıcak

bu sadece sertifikalı ahşaptan yapılmış evlerin ilk gelişimi ve sürdürülebilir malzemeler Barselona’daki l’Hospitalet de Llobregat’ta olacak. Sorumlular, emlak Renta Corporación ve inşaat şirketi 011h, açıkladıkları gibi, “bu özelliklerin tüm İspanya’daki ilk inşaatı” yarattıklarını duyurdular.

Bina sahip olacak üç kata yayılmış sekiz ev ve her katta yaklaşık 60 metre büyüklüğünde. Tüm inşaat, ahşaptan ve onların da belirttiği gibi, CO2 emisyonlarını %80 oranında azaltmaya yardımcı olacak sürdürülebilir malzemelerden yapılacak.

Norveç'te ahşap bir gökdelen inşa ediyorlar, dünyanın en yüksek ahşap binası olacak

Ahşabın sıcaklığı enerji bağımlılığını azaltmaya yardımcı olur

Sanal Görüntü Oluşturma

Bina bloğunun sanal temsili.

Bina, “pasif yapı” kriterleri altında tasarlandı, “neredeyse hiç ısıtma veya soğutma enerjisi gerektirmez“, inşaat şirketine göre.

Projede üst alana güneş panelleri kurulacak ve banyolar ve tesisat panelleri gibi bazı bölümlerin fabrikada tamamen bitirilmesi bekleniyor. İnşaat süresini %40 oranında azaltmaya yardımcı olacak bir şey.

Şu anda bu gelişme için yıkım çalışmaları başlamış durumda. Haziran ayı itibari ile prefabrik elemanların montajının yapılması bekleniyor. Olmayacak yılın son çeyreğine kadar inşaat şirketinin planlarına göre bu yeni binanın ne zaman tamamlanacağı.

011h Privalia’nın kurucuları Lucas Carné ve José Manuel Villanueva tarafından terfi ettirilen yeni kurulmuş bir inşaat şirketidir. Şirketin devam etmekte olan üç projesi var ve Aralık sonunda toplam 10 milyon Euro’luk ek bir finansman turu aldılar.

'Üç Küçük Domuz' Kasırgalar, Ahşap Evler ve Genel Olarak Teknoloji Hakkında Bize Ne Öğretebilir?

Şirkete göre, ahşap binalar sadece daha ekolojik değil, aynı zamanda Geleneksel binalardan %50’ye kadar daha ucuza üretim.

esprili ağaç

Aynı zamanda Barselona’da ilk ahşap ofis binası olan WittyWood inşa ediliyor.

Bu yeni apartman bloğu ile birlikte Barselona’da toplam 4.100 metrekare alana sahip olacak ve yine ahşap olarak inşa edilecek bir ofis projesi olan WittyWood binasının inşaatı da planlanıyor.

İnşaat için yavaş yavaş ciddi olarak düşünülen bir malzeme ile uğraşıyoruz. Şu anda İspanya’da sadece küçük binalar veya yerel projeler için kullanılmıştıancak l’Hospitalet’in bu tanıtımı yeni bir bina tarzının başlangıcı anlamına gelebilir.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/42/bb/22/5f97ff803bef07b6d6/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4d/52/a2/602e7d334bd22fd04c/orijinal/edificio-autoconsumo.jpeg»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler İspanya’daki ilk ahşap apartman bloğu Barselona’da olacak: inşası daha kolay ve çok daha sıcak aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…