İspanya’daki diğer ülkelerden DTT’yi görebiliyor musunuz?

bu İspanya’nın DTT’si Çok eksiksiz bir programlama sunan çok sayıda kanalı vardır. Ancak sınırları İspanya’ya sınır olan ülkeler var ve bu geçmişte çeşitli sorunlara neden oldu. bakalım ne olacak televizyonlar Diğer ülkelerden İspanya’da görebiliriz DTT aracılığıyla.

Avrupa düzeyinde, standart DVB-T ve DVB-T2 Avrupa Birliği’nin tüm üye ülkeleri ve hatta İsviçre veya Norveç gibi üye olmayan diğerleri tarafından kullanılmaktadır. Bu, örneğin başka bir ülke için tasarlanmış bir TV satın alabileceğiniz Avrupa düzeyinde aynı standarda sahip olmak için olumludur ve sizinkinde sorunsuz çalışır.

Diğer ülkelerden DTT sınır bölgelerinde görülebilir

Bununla birlikte, ülkeler arasında çeşitli müdahale sorunları da ortaya çıkma eğilimindedir. Hava durumuna bağlı olarak, İspanya’da mevcut frekanslar yerine yakın ülkelerden kanalların görülebildiği durumların her yıl ortaya çıkması nadir değildir. İspanya’nın kuzeyinde bu genellikle sık sık olur, burada Asturias örneğin, son iki yılda iki kez acı çekti. Bulut ve yağmur olmadığında dalgalar denizden daha kolay yansır ve İspanya’ya ulaşır.

İçinde sınır bölgeleri Bu, antenin yönüne bağlı olarak bir ülkeden veya başka bir ülkeden kanal almanın mümkün olduğu durumlarda daha da belirgindir. içinde gördüğümüz gibi TDT1.comözellikle farklı ülkelerden gelen DTT frekanslarının bir bölümü var. Fransa, Andorra, Portekiz, Fas ve Cezayir.

Web’de her birinin frekanslarını bulabiliriz, mantıklı olarak en fazla programlamayı sunan ülke Fransa’dır. 30 kanal zorunlu olarak kullanmaya başladıklarından beri hepsi HD yayın yapıyor. MPEG4 tüm kanallar için. Andorra, kendi adına, yerel kanalı ATV’ye ek olarak, çok sayıda Avrupa kanalına sahiptir. Portekiz’den bazılarını görmek mümkün RTP1 ve RTP2. Fas ile, Cezayir’den altı diğer kanalın yanı sıra Al Aoula HD ve ülkeden diğerlerini de görebilirsiniz.

Cebelitarık İngiliz DTT yayınlamıyor

durumunda Cebelitarık İlginçtir, çünkü İngiliz toprağı olmalarına rağmen ülkelerinin dijital karasal televizyonunu izleyemezler. Bunun yerine TDT İspanya kanallarını ve ayrıca kanalı izliyorlar. GBC (Gibraltar Broadcasting Corporation) İngilizce yayın yapmaktadır. BBC gibi kanallar için çevrimiçi TV izlemelisiniz.

Bu nedenle, mümkün diğer ülkelerden kanalları izle Yakınlarda, ilgili sınırlarda yaşıyorsanız, ancak asıl olarak bu ülkelerden değilseniz, yardımın çok düşük olması muhtemeldir. Bu ülkelerden birine bir anten yönlendirirseniz, iki anten ve iki farklı televizyona sahip olmak olası bir çözüm olan İspanyol DTT’yi izlemekte sorun yaşamanız muhtemeldir.

için çok rahat bir yol DTT’de paraziti önlemek diğer ülkelerin sınır bölgelerinde farklı frekansların kullanılmasıdır. Ancak Asturias’ta 666 MHz mux hem Fransa’da hem de Prenslik’te yayınlanır, bu nedenle hava koşullarına bağlı olarak bir miktar parazit olabilir.

Yazı İspanya’daki diğer ülkelerden DTT’yi görebiliyor musunuz? ADSLZone’da ilk ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…