İspanya’da bir cezaya göre, reşit olmayan çocuğunuzun TikTok kullanmasına izin vermek, onların velayetinde ihmal olabilir.

«Oğlumun cep telefonumla istediğini yapmasına izin verdim, bundan haberim yok». Benzer bir ifadeyi kaç kez duydunuz? Yapabileceğin hiç aklına geldi mi? oğlunuzun velayetini yaptığı şey yüzünden kaybetmek (ya da daha doğrusu yapmasına izin vermek) TikTok’ta mı yoksa bunun gibi sosyal ağlarda mı?

Bilgisayar bilimi öğretmeni ve hukuk uzmanı Pablo Duchement, Twitter hesabında dün müvekkili lehine verilen bir kararın, «TikTok’un reşit olmayanlarda kullanılmasına izin vermeyi içeren bakım / velayetteki ihmal hakkında içtihat oluşturur«.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Sonuç olarak, eğer reşit olmayan bir kişi TikTok’u ebeveynin arkasından (dikkat eksikliği nedeniyle) veya rızasıyla kötüye kullanırsa, “ihmalkar davranış olarak kabul edilebilir.” [e] rejiminin gözden geçirilmesine bile yol açabilir» Duchement için bu,

“küçüklerin güvenliği için harika bir haber: Anne babalar bilgiye dayalı öğrenmek istemezler, cümle yoluyla öğrenirler.«.

Küçüklerin fotoğraflarını İnternete yüklemenin yasal bulmacası: Ebeveynler aynı fikirde olmadığında ne olur?

Reşit olmayan çocuğunuzun TikTok kullanması ne zaman ‘uygunsuz’ olur?

Ancak, Reşit olmayan birinin TikTok’u kullanması ne zaman ‘uygunsuz’ olur? Bunu yanıtlamak için, TikTok’un kullanım koşullarında sosyal ağının çok özel istisnalar dışında yetişkinlere yönelik olduğunu açıkça belirttiğini unutmayın. Onları gözden geçirelim:

  • 13 yaşın altında: Bu ağın kullanım koşulları nedeniyle TikTok’a erişmeleri yasaktır. İstisnasız.

  • 14 yaş altı: TikTok bu durumda istisnalara izin verebilse bile, aynı zamanda her ülkenin yasalarına uymayı da gerektirir… ve İspanya’da Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Organik Kanun, bu tür platformlara erişimi yasaklamaktadır. 14 yaşına gelmeden

  • 14-16 arası: Bu yaşta hem TikTok hem de LOPDPDD, kullanıcı olarak kayıt için kapıyı açık bırakıyor… her iki ebeveynin de rızası olduğu sürece hesap oluşturmadan önce. Ama onlar gerekir gerçek yaşı gösteren kayıt, ağın onları ‘kısıtlı bölgeye’ havale etmesine izin verecek. Yani “mesajlaşmadan, yorum yapamadan, arama yapamadan ve kendi içeriğinizi yayınlayamadan.”

  • 16 ila 18 arasında: Önceki durumda olduğu gibi, TikTok evet onlara mesajlaşma işlevlerine erişim izni verirdim.

{«videoId»:»x80azps»,»autoplay»:true,»title»:»11 TIKTOK ÜST DÜZEYİ»}

Çocuğunuz TikTok’u bu sınırlamaların dışında kullanıyorsa, o zaman hesap oluşturma formunda yalan söyledin. Ergo, ağı kötüye kullanıyorsun. Ve Duchement’in sözleriyle,

“Eğer buna izin verirseniz veya olmaması için yollar koyarak (ya da imkânları kaldırarak) faaliyetini izlemezseniz… Sayın Yargıç’ın bu konuda söyleyecek bir şeyleri olabilir.”

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler İspanya’da bir cezaya göre, reşit olmayan çocuğunuzun TikTok kullanmasına izin vermek, onların velayetinde ihmal olabilir. aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…