İspanya Merkez Bankası ve CNMV neden kripto para birimlerine yatırım yapmanın “riskleri” konusunda tekrar uyardı?

bu Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu ve İspanya Merkez Bankası ortak bir bildiri yayınlamak için bu Salı bir araya geldiler. bir yatırım olarak kripto para birimlerinin “riskine” karşı uyarmak. 2018’de yaptıkları uyarıyı güncelleyen bir uyarı, “diğer faktörlerin yanı sıra aşırı oynaklığı, karmaşıklığı ve şeffaflık eksikliği nedeniyle” diyorlar.

Her iki düzenleyici de kripto para birimlerinin, diğer benzer varlıkların ve arkasındaki teknolojinin “önümüzdeki yıllarda finansal sistemi canlandıracak ve modernleştirecek unsurlar olabilirler”bir yatırım alternatifi ya da ödeme yöntemi olarak değerlendirilmesi açısından -uzun ve detaylı bir risk listesi şeklinde- üzerlerine birkaç nokta koysa da.

Uyarı, kripto para evangelistleri arasında şüphelere yol açtı ve bunun nedeni olarak bozulma olduğunu öne sürüyorlar.

Pablo Hernández de Cos ve Rodrigo Buenaventura tarafından yönetilen kuruluşlar, Bitcoin veya Ether gibi bazı kripto para birimlerinin son aylarda yaşadığı yüksek oynaklığı vurguluyor. “reklamda önemli artış, bazen agresif” potansiyel yatırımcıları çekmek için bu piyasa hareketlerine eşlik etti.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/24/5f/82/5fe1bdba4bd22fe2b6/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/7b/58/b3/5fe1bd1c4bd22fe0cb/original/cryptomonedas.jpeg»}

CNMV ve İspanya Merkez Bankası’nın uyarısı mantıklı mı?

bu iletişim bazı kripto para evangelistlerinin dikkatini çekti Negotians’ta vergi ekonomisti ve muhasebeci olan José Antonio Bravo ve ayrıca Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki kullanım ve yatırımın ifşa edilmesine adanmış Avalbit derneğinin bir işbirlikçisi gibi.

“BdE ve CNMV’den şu uyarıda bulunan ortak bir açıklamayı hatırlayan var mı? yatırım altın Bravo, Twitter’da herhangi bir merkez bankası tarafından desteklenmeyen, kabul edilen bir ödeme aracı olmayan ve müşteri koruma mekanizmaları kapsamında olmayan bir ürün mü?

Sana göre, «Kripto para birimleri (çoğunlukla en iyi bilinenleri) değerli metaller ve değerli taşlarla karşılaştırılmalıdır».

Bravo: “Belki de Bitcoin ve kripto para birimlerinin yıkıcı doğası bir risk çünkü birçok insanı geleneksel yatırımdan uzaklaştırabilir”

Bu, tüm işlemleri kripto para birimleriyle yönetmek için uygulama olmak isteyen İspanyol bir girişim olan Atani.

Bu ekonomist, yaptığı açıklamalarda Genbetabu uyarının nedeninin bu yeni varlık sınıfının neden olabileceği olası aksama ve olası geleceği ile ilgili olabilir..

“Belki de Bitcoin ve kripto para birimlerinin yıkıcı doğası bu bir risk çünkü birçok insanı geleneksel yatırımdan uzaklaştırabilirve uzak bir gelecekte ilk kullanım parası olarak yasal ihale paralarının yerini almaya başlaması bile mümkün ”diyor.

Blok zinciri 3446557 1920

Başka bir tweet’te kripto para birimlerinin püf noktası, “aracıları ortadan kaldırın ve sizi komisyonlardan kurtaran vampirler olmadan finansal öz egemenliği teşvik edin” Özel anahtarların kaybının, çeşitli hikayelerin bize hatırlattığı gibi, yatırımın kaybı anlamına gelebileceği konusunda uyarıldığı açıklamanın paragrafına cevaben.

Finansal analist ve işbirlikçisi Somon BloguMarc Fortuno, bu tür uyarıları başlatmanın düzenleyicilerin işlevlerinden biri olduğunu unutmayın. “Bir ürünün büyük kayıplara neden olabileceği konusunda uyarın” diye ekliyor.

Fortuño: “Bu oynaklık [la del Bitcoin] kayıplara neden olabilir. Bu, ifadeyi esas olarak haklı çıkaran anahtardır”

Blockchain nedir: en moda teknolojinin kesin açıklaması

Fortuño, Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu’nun 2017 yılında “karmaşık bir ürün ve müşterilerin yaşadığı yüksek kayıplar nedeniyle” CFD’ler ve diğer spekülatif ürünler hakkında yaptığı başka bir uyarının altını çiziyor.

Birkaç saat önce yayınlanan açıklama ve Bravo’nun görüşüyle ​​ilgili olarak, “onları diğer hammaddelerle karşılaştırmanın ötesinde, karşılaştırırdım [el Bitcoin] sadece yüksek volatiliteli ürünlerle ve bu volatilite kayıplara neden olabilir. Bu, esas olarak ifadeyi haklı çıkaran anahtardır.

Buna ek olarak, onun görüşüne göre “para değildir çünkü mevduat değeri gereksinimini karşılamalıdır (varlık çok değişkense değildir) ve bir ödeme aracı olarak ilerlemektedir, ancak tam olarak genişletilmemiştir.”

Kripto para birimleri herkesin ağzında.

3080558 1280 giyin

Son aylarda ve haftalarda kripto para birimleri herkesin ağzında. Kasım ayının sonundan beri Bitcoin yeni rekorlar elde etmeye başladı, haberler gelmeye başladı. Büyük şirketler ve hatta BBVA gibi bankalar kripto dünyasına girdi, diğer dijital para birimleri de mükemmel kripto para biriminin sürüklenmesini hissetti ve son zamanlarda, elon musk piyasayı sarstı ve piyasa ne değildir.

Bunu ilk olarak Twitter biyografisinde bir değişiklikle ve daha dün şok edici bir duyuruyla yaptı: Tesla’nın bitcoin’e 1,5 milyar dolarlık yatırımı ve para birimini gelecekte bir ödeme aracı olarak kabul etmeyi planlıyor. Musk Bitcoin hakkında da konuştu anın uygulamalarından birinde, Clubhouse.

Öte yandan, kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılıklar da dinlenmedi.: Ulusal Polis kısa süre önce bir youtuber’ı piramit şeması iddiasıyla tutukladı ve bir ay önce aynı kurum 7 milyon avro değerinde kripto paraların tahsis edildiği iddia edilen bir dolandırıcılığı ortaya çıkardı. İlk durumda, kripto para birimleri üzerine kurslar verildi; ikincisinde, tutuklular bitcoin sahiplerine onları yönetme, onlara yatırım yapma ve asla gelmeyen yüksek getiriler elde etme imkanı sundu.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler İspanya Merkez Bankası ve CNMV neden kripto para birimlerine yatırım yapmanın “riskleri” konusunda tekrar uyardı? aslen yayınlandı Genbeta Tony Castillo’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…