İspanya, Covid-19'a karşı düzenlemelerini sıkılaştırıyor: Temaslıların mesafesi ve izlenebilirliği olsa bile zorunlu maske

İspanya, Covid-19’a karşı düzenlemelerini sıkılaştırıyor: Temaslıların mesafesi ve izlenebilirliği olsa bile zorunlu maske

Hükümet BOE’de yayınladı Covid-19 ile başa çıkmak için alınacak önlemlerde değişiklik, maske kullanımı, ilaçlar veya temas izlenebilirliği gibi. Bunlar bugün tanıtılan yenilikler; İlk alarm halinin sona ermesinin ardından Haziran 2020’de sunulan yasayla ilgili bir dizi değişiklik.

İspanya, özerk toplulukların halihazırda uygulamış olduğu önlemlerden birini ulusal düzeyde düzenlemektedir: plaj gibi açık alanlar dahil güvenlik mesafesi olmasa bile dışarıda maske yapınhavuz veya dağ.

Maske her zaman ve tüm topluluklarda eşit olarak zorunlu olacak

Plaj Maskesi

Devlet 1,5 metre mesafeye yapılan referansları bastır metinde hem kamusal alanlarda maske kullanımının şart koşulduğu bölümlerde hem de eğitim merkezleri örneğinde güvenlik mesafesine atıfta bulunulmuştur.

Gittikçe daha fazla ülke aşı olanlar için maske takma zorunluluğunu kaldırmayı düşünüyor: ABD bunu çoktan yaptı ve İspanya'da tartışma şimdiden masada

Önleme ve hijyen önlemlerinin 6. maddesinin birinci bölümünde şu şekilde tanımlanmıştır:

“Altı yaş ve üstü kişiler, umuma açık yollarda, açık alanlarda ve umuma açık veya halka açık her türlü kapalı alanda maske takmak zorundadır.”

Bu nedenle, mesafe referansı ortadan kaldırılarak açık havada maske zorunluluğu daha genel. Hükümet sağlık krizinin bittiğini ilan edene kadar devam edecek bir zorunluluk.

Şimdiye kadar, plajda güneşlenirken olduğu gibi belirli durumlarda maske kullanımını tanımlayanlar özerk topluluklardı. Şimdi bu, ulusal düzeyde yasaya dahil edildi ve tüm bölgelerde eşit olarak uygulanmalıdır..

COVID-19 hakkında bildiğimiz kadarıyla, tehlike neredeyse her şeyde olduğu gibi sokakta Noel ışıklarına bakan çok fazla insan değil.

Sadece arasında istisnalar Açık havada bireysel spor yapma, mücbir sebep hallerinde veya insanların maskeyle ağırlaştırılabilecek bir tür engellilik, bağımlılık, hastalık veya solunum güçlüğü göstermesi hala düşünülen durumlardır.

Daha iyi epidemiyolojik kontrol için temas izlenebilirliği

İzlenebilirlik Taşıma

Yasanın güncellemesi, temasların izlenebilirliğine ve veri korumasına atıfta bulunan 26 ve 27. maddelerdeki değişiklikleri de içermektedir:

«Sağlık makamlarının temasların izlenebilirliğini gerçekleştirme ihtiyacını tespit ettiği kuruluşlar, ulaşım araçları veya diğer herhangi bir yer, merkez veya kamu veya özel kuruluş, sağlık yetkililerine sahip oldukları veya sahip oldukları bilgileri sağlama yükümlülüğüne sahip olacaktır. verilerinin korunmasına ilişkin yasal haklara halel gelmeksizin, potansiyel olarak etkilenen kişilerin kimlik ve iletişim bilgileri ile ilgili olarak talep edilmektedir.

Yeni Kanun 2/2021, ICAIB’de bir avukat ve gizlilik ve güvenlik uzmanı olan Sergio Carrasco tarafından açıklandığı gibi, farklı ortamlarda temas takibine yönelik varsayımları açıkça tasarlamaktadır.

“Bu, hem verilerin korunması hem de veri aktarımı amacıyla bir temel teşkil eder. Yolcu taşımacılığı gibi durumlarda ve sağlık otoritesinin belirttiği genel olarak kuruluşlarda izlenebilirlikCarrasco açıklıyor. “Restoranlarda, QR uygulamalarında ve diğer kuruluşlarda göz ardı edilebilecek ancak bu izlemenin ilginç olduğu anlaşılan kontrolleri düşünelim.”

Dijital Yeşil Sertifika artık resmi: Avrupa Birliği seyahat edebilmek için aşı pasaportunu sunuyor

CGPJ avukatı ve veri koruma uzmanı Javier Sempere, «bar işletmeleri ile ilgili bazı bölgesel düzende zaten ortaya çıkmıştı. Kuruluşlardan/ulaşım araçlarından ve diğer herhangi bir yerden, merkezden, kamusal veya özelden bahsettiği için geniş anlamda bir kaidedir. Gerekli gördüğü durumlarda sağlık otoritesinin kararına açık bırakır.

{«videoId»:»x7zji6q»,»autoplay»:true,»title»:»COVID19 geçirdiyseniz veya yeni AŞI olduysanız BAĞIŞIKLIK ne kadar sürer»}

Xataka’da | Çift maskeler, lastik bantlardaki düğümler ve naylon külotlar: Bunlar, CDC’nin maskeyi daha iyi takmak ve etkinliğini %90 oranında artırmak için önerileridir.

– Haberler İspanya, Covid-19’a karşı düzenlemelerini sıkılaştırıyor: Temaslıların mesafesi ve izlenebilirliği olsa bile zorunlu maske aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…