İspanya, 60 yaşın altındakilere AstraZeneca aşısını durduruyor: Çözülmesi gereken büyük sorun, halihazırda bir doz almış olanlar

Avrupa İlaç Ajansı (EMA) zaten l’nin yönetimine karar verdi.AstraZeneca’nın COVID-19 aşısı.

Spesifik bir yaş sınırlaması olmaksızın kullanmaya devam edilmesini tavsiye etmesine rağmen, İspanya Sağlık Bakanlığı, özerk topluluklarla şimdilik onu yönetme konusunda anlaştı. sadece 60 yaş üstü insanlar için.

Sağlık dışında dikkate alınması gereken diğer faktörler

AstraZeneca’dan halihazırda uygulanan yaklaşık 18 milyon doz arasında, EMA, uygulama ile birkaç düzine nadir trombüs vakası arasında “olası bir bağlantı” buldu. bu maliyet-fayda hesaplaması Bu nedenle AstraZeneca, aşının prospektüsün şimdi bu “çok nadir yan etki” konusunda uyaracağı uyarısıyla devam etmesi gerektiğini öne sürüyor.

Gerçekle karşılaştırıldığında Hükümetin hedefleri: Ağustos ayında aşılananların %70'ine ulaşmak için aşılama oranının nasıl artması gerekiyor?

Bildirilen vakaların çoğu, aşıyı aldıktan sonraki iki hafta içinde 60 yaşın altındaki kadınlarda meydana gelmiştir, ancak bu yaş aralığında bile, faydaları risklerden daha ağır bastığı için aşıya devam edilmesi önerilir. Ancak İspanya’da aşı uygulamasının 60 yaşın altındakilere sınırlandırılmasına karar verildi. Henüz ilk dozunu almış olanlara ne olacağı net değil..

{«videoId»:»x7zji6q»,»autoplay»:false,»title»:»COVID19 geçirdiyseniz veya yeni AŞI olduysanız BAĞIŞIKLIK ne kadar sürer»}

Şu anda AstraZeneca’nın ilk dozunu alan 2,1 milyon insan var ve kullanımın ilk haftalarında sağlık yetkilileri 55 yaşın altındaki popülasyona aşı yapılmasını tavsiye etti. Sağlık çalışanları, öğretmenler, itfaiyeciler, güvenlik güçleri ve ordu, bu anlamda özellikle etkilenen gruplardır, çünkü birçoğu 60 yaşın altındadır ve zaten ilk AZ dozunu almıştır. Onlarla devam edecek misin, üreticiyi değiştirecek misin, yeni bir döngü başlatacak mısın…?

“Aşı ile bir bağlantı olduğu açık”: Bir EMA yetkilisi, yeni bir Avrupa raporunun arifesinde AstraZeneca ve trombüs arasındaki bağlantıyı doğruladı

Bakan Carolina Darias, düzenlediği basın toplantısında, ilk dozu alan 60 yaşın altındaki kişilerin, aynı üreticiden veya başka bir üreticiden olsa bile ikinci dozu almasını sağlayamadı.

Bazı uzmanlar, izlenecek net bir stratejinin şimdiden oluşturulması gerektiğine işaret etse de, İspanya’nın ne yapacağına ilişkin nihai karar, değilse de yalnızca sağlık tavsiyelerine bağlı görünüyor. aşıların mevcudiyeti ve epidemiyolojik durumbu da sürü bağışıklığına ulaşmanın karmaşıklığını bir kez daha vurgular.

H

Bu Perşembe, Halk Sağlığı Komisyonunun, ilk dozu almış olanlarla hangi kılavuzun izleneceğini incelemesi bekleniyor.

Kendi adına, Birleşik Krallık’ta, yerleşik yönergeler aşağıdaki gibidir: 30 yaşın altındakilere alternatif aşı önerilmelidir, ancak AstraZeneca’dan ilkini alanlara, ilk dozda herhangi bir yan etki olmaması şartıyla ikinciyi yapmalıdır.

– Haberler İspanya, 60 yaşın altındakilere AstraZeneca aşısını durduruyor: Çözülmesi gereken büyük sorun, halihazırda bir doz almış olanlar aslen yayınlandı Xataka Sergio Parra’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…