İşletim sisteminizin klavye kısayollarını ve favori programlarınızı kontrol etmek için en iyi araçlar

İşletim sisteminizin klavye kısayollarını ve favori programlarınızı kontrol etmek için en iyi araçlar

Günümüzde, PC kullanıcıları klavyeyi esas olarak metin girmek için bir araç olarak kullanırlar, ancak aynı zamanda başka bir temel yön: komutların tanıtılması.

Bu tür komutlar, bazı durumlarda tek tuşlara bağlıdır (en azından söz konusu işletim sisteminden çalışırken Windows tuşu gibi), ancak normalde bunları birkaç tuşun kombinasyonları yoluyla kullanırız, ‘klavye kısayolları’ dediğimiz şey.

Bu klavye kısayolları, üretkenliğimizde temel bir artış sağlar, çünkü belirli işlemleri hızlandırmak fareyi kullanma performansıyla karşılaştırıldığında.

Sorun şu ki, çeşitlilikleri (ve programlar arasındaki değişkenlikleri) nedeniyle normalde bu kombinasyonların kullanımını en sık görülen birkaçıyla sınırlandırıyoruz. sonunda hatırlaması zor.

Bunlar, Windows 10 için en iyi hareketler ve klavye kısayollarıdır.

Bu nedenle, tek amacı mevcut klavye kısayollarının tam listesine hızlı bir şekilde bakmamıza izin vermek olan uygulamaların elinizin altında olması önemlidir:

Hile Tuşları (Windows)

Hile Anahtarları

CheatKeys, küçük ama kullanışlı bir programdır. En popüler 69 uygulamanın klavye kısayollarını her zaman elinizin altında bulundurun.

Nasıl? Çok kolay: ‘Kontrol’ tuşunu birkaç saniye basılı tutun (miktar ayarlarda özelleştirilebilir), ön planda çalışan uygulamaya bağlı tüm klavye kısayollarının bir listesini elde edeceksiniz.

Favori programınız CheatKey’lerle uyumlu olanlar listesinde yoksa, açılan pencere size şunları sağlayacaktır: geliştiricilerinden dahil etmelerini isteyin bunun bir sonraki güncellemede.

Fiyat: 12,99$ (İlk iki hafta ücretsiz)

Windows 10 Hile Anahtarları (Windows 10)

ekran görüntüsü 11

Ancak ilginizi çeken, uygulamaların klavye kısayolları değilse, ancak işletim sisteminin kendisiveya merak etmeyin: Microsoft Store’da bu amaç için bir uygulama da bulabiliriz.

Windows 10 Hile Anahtarları bu küçük bir pirzola (İngilizcedes, evet), Windows 10’u yönetmek için en popüler klavye kısayollarından bazılarıyla.

Fiyat: karşılıksız.

{«videoId»:»x7zx1ng»,»autoplay»:true,»title»:»QWERTY ve DVORAK: iki harika klavye alternatifi»}

Hile Sayfası (macOS)

Kopya kağıdı

CheatSheet nasıl çalışır? CheatKey’lere çok benzer: Bu, arka planda ve ayrıldığımızda çalışan hafif bir uygulamadır. ‘Komut’ tuşunu üç saniye basılı tutunbize etkin pencerenin ait olduğu uygulamanın klavye kısayollarını toplayan bir pencere gösterir.

İlginç bir gerçek: CheatSheet, başka bir ücretsiz macOS uygulaması olan CustomShortcuts ile entegre olur. klavye kısayollarını düzenle onları özelleştirmek için.

Fiyat: karşılıksız.

WWW hakkında daha fazla bilgi (Windows, macOS, Linux, vb.)

utk

Klavyeyi Kullan veya ShortcutWorld gibi yararlı bulabileceğiniz web siteleri de vardır. içlerinde o uygulamaların, web platformlarının ve işletim sistemlerinin klavye kısayollarını toplayın her türden popüler.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler İşletim sisteminizin klavye kısayollarını ve favori programlarınızı kontrol etmek için en iyi araçlar aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…