Işığın zaman ayrımı: Faturanızdan tasarruf etmenin püf noktaları...

Işığın zaman ayrımı: Faturanızdan tasarruf etmenin püf noktaları…

1 Haziran’da, yeni elektrik fiyatları, faturadaki artış nedeniyle kullanıcılarla pek iyi oturmayan haberler, yeni bölümleri bilmemeyi gerektirebilir. Ancak, bu yeni sistemi ezbere tanır ve alışırsanız, önemli ölçüde aylık tasarruf sağlayabilir.

Önümüzdeki aydan itibaren elektriğin daha düşük bir fiyata sahip olacağı farklı programlarımız olacak, dediğimiz gibi bu bizim lehimize büyük bir avantaj olabilir. Aylık elektrik maliyetlerinden tasarruf etmeye başlamak istiyorsanız okumaya devam edin. Bu yeni oranın nelerden oluştuğunu ve bundan yararlanmak için neler yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Ucuz elektrik fiyatlarından yararlanın

Saatlik ışık ayrımı uygulaması ile evdeki elektrik tüketim saatleri üç farklı bölüme uyarlanmalıdır. Bu üç bölüm, farklı programları ve farklı maliyetleri işgal eder. Kendimizi organize edersek ve çamaşır makinesini en ucuz zamana koymak gibi elektrik tasarrufu için hileler kullanırsak çok fazla tasarruf sağlayabiliriz. Bu, günümüzde sahip olduğumuz giderek daha akıllı hale gelen cihazlar sayesinde mümkün ve kolay.

“Valle” adlı ilk bölüm Pazartesiden cumaya 00:00 ile 8:00 saatleri arasındadır. Bu süre zarfında, elektrik günün geri kalanından daha ucuz hale gelecektir. Bu süre içinde yıkayıcı, kurutucu, vitro ve diğer yüksek tüketimli cihazların kullanımı aşırı masraf yaratmadan çalışacaktır.

İkinci bölüm “Llano” programına karşılık gelir. Bu bölüm atlanan programları kaplar, üç gruba ayrılmıştır: 8:00 – 10:00, 14:00 – 18:00 ve 22:00 – 00:00, Pazartesiden Cumaya. Bu yeni fiyat planının en pahalı ikinci bölümü olacaktır. Bu anlamda yüksek tüketimli cihazların kullanımından mümkün olduğunca kaçınmak daha doğru olacaktır.

Son olarak, adından da anlaşılacağı gibi yoğun saatlerde yer alan “Punta” bölümümüz var. güç tüketimi genellikle oldukça yüksektir. Bu, şu saatleri kapsar: 10:00 – 14:00 ve 18:00 – 22:00. Beklendiği gibi, elektrik fiyatının çok daha pahalı olduğu bölüm burası olacaktır. Bu nedenle bu süre zarfında evdeki elektrik tüketiminin mümkün olduğunca azaltılması önerilir.

Bu çizelgelere dayanarak, farklı ev işlerini yürütmek için günlük veya haftalık planlar yapmak en iyisidir. Elektrik faturasında sürprizlerle karşılaşmamak için çamaşır makinesi, kurutucu, seramik ocak, bulaşık makinesi ve diğerlerinin kullanımına ilişkin her şey Vadi bölümüne aktarılmalıdır.

Hafta sonları ve tatillerde zaman ayrımcılığı

İş veya diğer meslekler nedeniyle bunlardan yararlanmanız mümkün değilse, özel saatler saatlik ayrım oranları sayesinde enerjinin daha ucuz olduğu yerlerde endişelenmeyin. Yeni planla hem hafta sonları hem de tatil günleri Valley bölümünün bir parçası olacak. Günün 24 saati, her hafta sonu ve tatil günlerinde mümkün olduğunca en ucuz enerjiden yararlanabileceksiniz.

Yeni tüketim dönemlerine veya dönemlerine nasıl uyum sağlayabilirim?

Her şey olumsuz değil. Yeni elektrik fiyatları, günlük rutinlerimizde ve ekonomimizde daha iyiye doğru bir değişiklik anlamına gelebilir. Bunların tüm detaylarını bilmek zaman ayrım oranları, evde kendi tüketim planlarımızı yapmak mümkündaha ucuz enerji tarifelerinden yararlanmak amacıyla.

Gördüğünüz gibi: Bütün mesele bize en uygun olan bölümü organize etmek ve ona uyum sağlamak. Ve hafta içi çalışma nedenleriyle bu imkansızsa, gün boyunca her zaman elektrik kesintisi olan hafta sonlarımız olacaktır.