İş Teftişinden önce bir şirket çevrimiçi olarak nasıl rapor edilir

göndermeyi düşünüyorsanız şikayet İş Teftişinden önce, şirketiniz sizi fazla mesaiye bırakıyor, Sosyal Güvenlik’e kaydınız yok, işçisini taciz eden bir şirket tanıyorsanız veya bazı taahhütlerde bulunuyorsunuz. işçi düzensizlikleri veya başka bir nedenle, bilmeniz gereken şeylerden biri, bunu hem şahsen hem de posta yoluyla ve İnternet üzerinden yapabileceğinizdir. Bu nedenle, size nasıl rahat bir şekilde yapabileceğinizi anlatıyoruz. senin evinden çevrimiçi yol.

Çok önemli bir konu, çevrimiçi olarak isimsiz olarak resmi bir şikayette bulunamazsınız, ancak bunu yapabilirsiniz. düzensiz gerçekleri iletmek bir şirket ne yapıyor anonim olarak, bunu söyleyenin siz olduğunuzu bilmesini istemiyorsanız veya korktuğunuz için şikayet olmamasına rağmen aynı şekilde ele alınmayacaktır. Hangi durumlarda bildirmeniz gerektiğini ve belirtilen durumların her birinde nasıl yapacağınızı size söylüyoruz.

Hangi durumlarda rapor edilecek

sahip olan tüm insanlar gerçeklerin bilgisi yapabilecekleri bir ihlal teşkil etmek İş ve Sosyal Güvenlik Müfettişliği’nin sorumluluğunda olan konularda bu denetimi veya hizmetlerini talep edebilirler. Konular ilgili olabilir çalışma alanı, iş sağlığı ve güvenliği, istihdam, sosyal güvenlik ve diğerleri.

Şirketiniz İş Teftişinin sorumluluğunda olan ihlaller yapıyorsa durumu bildirebilirsiniz. Ayrıca tanıdığınız veya bu gerçeğin farkında olduğunuz birinin başına gelirse, sizi doğrudan etkilemese bile yapabilirsiniz. Sizin veya diğer kişilerin sözleşmede belirtilen veya size karşılık gelen saatlerden daha fazla çalıştığını bildirebilirsiniz. ödenmemiş ekstralarİşçilerin SGK’ya kayıtlı olmadığının veya siyahlarda çalışan ve karşılığında yardım alan işçilerin bulunduğunun, mesleki risk önleme tedbirlerinin bulunmadığının, ödenmemiş ücretler ve diğer birçok durum.

teslim etmek zorunda kalacaksın yazılı şikayet İl İş ve Sosyal Güvenlik Müfettişliklerine posta yoluyla, orada kendinizi tanıtarak veya elektronik ortamda. İhlaller küçük, ciddi veya çok ciddi olabilir ya da hiç ihlal olmayabilir. Dosyanın incelenmesinden sonra ve Kraliyet Kararnamesi 928/1998’de oluşturulan özel idari prosedüre uygun olarak Çalışma Müfettişliğinin önerisi üzerine yaptırıma tabi tutulacaklar.

Bunlar işleme alınmayacağı için isimsiz bir şikayet olmadığı sürece hepsi geçerlidir. Ayrıca, şikayetin olması da gereklidir. temelkolay anlaşılır olmalı ve Teftişe karşılık gelen hususlarla örtüşmelidir.

Nasıl yapılır

Eğer istersen şikayetinizi çevrimiçi yapınaracılığıyla yapabilirsiniz. Çalışma ve Sosyal Ekonomi Bakanlığı Elektronik Ofisi. Web’de bir kez, erişim izni vereceksiniz elektronik ofis veya doğrudan formaliteler. Doğrudan ilginizi çeken prosedürlere gidebilirsiniz. İhtiyacınıza karşılık gelen seçeneğe erişmeli, kendinizi doğru bir şekilde tanımlamalı ve belirtilen talimatları izlemelisiniz.

elektronik seç

Erişmek için

Bu hizmete yalnızca bir DNIe ve kendinizi tanımlama @firma tarafından tanınan bir elektronik sertifikaya dayalı gelişmiş bir elektronik imza ile. Bu, internet üzerinden şikayette bulunabilmeniz için FNMT veya Cl@ve sisteminden alabileceğiniz bir elektronik sertifikanızın olması gerektiği anlamına gelir. Adım adım nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

İçinde formalitelerbulana kadar sayfayı aşağı inmelisiniz. prosedürler Devlet Çalışma ve Sosyal Güvenlik Teftiş Kurulu Başkanlığı, bir nedenden dolayı başka biriyle ilgilenmediğiniz sürece. Bu yapıldıktan sonra, bulacaksınız seçenekler teftiş eylem prosedürleri, temyiz ve yaptırım veya tasfiye memurları.

formaliteler

bir kez verirsen muayene eylemi, Farklı prosedürler arasında seçim yapabilirsiniz. bir kez verirsen Yüksek İstek Bu, kendinizi tanımlamanız gereken zamandır.

teftiş eylemi

ile yapma seçeneğini bulacaksınız. DNIe veya elektronik sertifika veya Cl@ve sistemi. İlgili seçeneği seçin. Şifreye giderseniz elektronik sertifika, 24 saatlik PIN, kalıcı şifre ve Avrupa Birliği vatandaşlarını kullanabilirsiniz. Dijital sertifikanızı verirseniz, otomatik imza açılır ve kimliğinizi seçersiniz. sen ver Tamam.

iş teftişini tanımla

Bu yapıldıktan sonra, başvuruyu yapan kişiyi belirten çevrimiçi bir forma erişirsiniz (bu, adınız ve kimliğinizdir, değiştiremeyeceğiniz bir bilgi parçasıdır). belirtmelisiniz senin adresin bildirim amacıyla, kabul ettiğinizi, ilgili belgeleri veya eklemek istediğiniz belgeleri ve uygun gördüğünüz gözlemleri göndererek kabul ettiğinizi belirterek koşulları kabul edin. Bir belge eklemek için adını belirtmeniz, cihazınızdan yüklemeniz ve dosyayı seçmenin hemen yanındaki artıya tıklamanız gerekir. Yaptıktan sonra ver kayıt etmek ve prosedürü takip edin.

çevrimiçi form

Bu yapıldıktan sonra, bilgi ve vermelisin uygunluğu onayla verilerinizin bilgisayarda işlenmesi için ve kullandığınız tanımlama sistemi ile tekrar imzalayın.

muayene talebini imzala

aynı sayfadan teftiş eylemidaha fazla bilgi alabilir veya başvurunuzun durumunu kontrol edin ve alındı ​​onayları. Ayrıca işlemle ilgili bildirimlerinizi görebileceksiniz ve gerekirse düzeltmeye geçebileceksiniz. İtirazda bulunmak için, ilgili seçenekteki prosedürlerden yapmanız gerekir.

İş Teftiş Posta Kutusu

Elinizde olan bir diğer hizmet ise, hakkında bilgi alabileceğiniz posta kutusudur. farkında olduğunuz iddia edilen usulsüzlükler herhangi bir kişisel veri vermek zorunda kalmadan. Bu bir şikayet olmadığı için isimsiz bir şikayet değildir, ancak yapabileceğiniz bir prosedürdür. anonim olarak iletişim kurmak İş Teftişi ile tahsilat yapılmadan sizinle ilgili herhangi bir kişisel bilgi.

Bu, eğer uygun görürse, belirli bir davanın koşullarını bilmek ve uygun olup olmadığı konusunda bir inceleme eylemi başlatmanın uygun olup olmadığını bilmek için bir ön bilgi dönemi açabilir. Resmi bir şikayet olmadığı için sadece rapor vereceksiniz ve ne yapacaklarına onlar karar verecek. Resmi olarak bildirmeye cesaret edemiyorsanız veya kimliğinizi açıklamak istemiyorsanız, geriye kalan tek çözüm bu posta kutusu aracılığıyla bunu yapmaktır.

Bu hizmete erişebilirsiniz buradan. belirteceksin şirket hakkında bilgiiş merkezi veya yeri, gözlemlenen düzensizlikleri işaretleyin ve en fazla 600 karakterle ilgili düşündüğünüzü yazın. olası istihdam dolandırıcılığı bu gerçekleşiyor. Gönderilecek verileri göstermeye ve belirtilen adımları takip etmeye devam edeceksiniz.

açık posta kutusu

Şahsen bildirmek için formları indirin

Genel merkeze veya posta yoluyla şikayette bulunmayı düşünüyorsanız, bunu yapabileceğinizi bilmelisiniz. çevrimiçi formları indir bunları kolayca sunabilmek ve zamandan tasarruf edebilmek. şuradan yapabilirsin bu sayfa.

İçinde, göreceksin form adı ne yapmak istediğinize bağlı olarak, hem savunma hem de şikayet diğer prosedürler, kaynaklar, şikayetin düzeltilmesi ve iyileştirilmesi, şikayetin geri alınması ve geri çekilmesi talebi ve daha fazlası gibi. Daha rahat buldukça Word veya PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca yazılı şikayet formları da bulacaksınız. diğer dillerdeİngilizce, Fransızca, Bulgarca, Rumence ve İspanyolca’da olduğu gibi.

iş teftişi şikayet mektubu

İndirdikten sonra, mümkün olacak üstünü ört ve teslim et ne zaman istersen. eğer yapacaksan şahsen, İl Çalışma ve SS Teftiş dairelerinden birine, Devlet İdaresinin diğer organlarının ve bir anlaşma varsa özerk topluluklar veya yerel yönetimlerin kayıtlarına gitmeniz gerekir. eğer yaparsan posta ile, kimlik verilerinizin kayıt defterinde doğrulanabilmesi için DNI’nizin onaylı bir kopyasını eklemeli ve yetkilendirmeyi açıklamalısınız. ITSS iş merkezlerinin ne olduğunu bilmek istiyorsanız, onları görebilirsiniz. burada. E-posta ile şikayette bulunamazsınız.

ADSLZone’da ilk olarak İş Teftişinden önce bir şirket çevrimiçi olarak nasıl rapor edilir yazısı çıktı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…