iPhone’unuzdaki Safari’de China UnionPay kartı görürseniz ne yapmalısınız?

eğer hiç istediysen Safari’den çevrimiçi alışveriş yapın ve bir China UnionPay kartı belirdi ödeme yöntemini doldururken içiniz rahat olsun. Neden hayır, onlar yok saldırıya uğradı. Bu, Safari’nin daha önce kullandığınız bir Ikea kartıyla ilgili otomatik doldurma özelliğindeki bir hatadır. Nasıl düzeltileceğini görelim.

China UnionPay olmak isteyen Ikea kartı

{«videoId»:»x80f5pc»,»autoplay»:true,»title»:»Apple Pay böyle çalışır: Apple’ın mobil sistemiyle nasıl ödeme yapılır»}

Çözüme dalmadan önce, en baştan başlamak en iyisidir. İşte tam bu noktada China UnionPay devreye giriyor. banka işlemlerini Visa veya MasterCard tarzında yönetin. Kredi kartları 62 ile başlar ve 16 veya 19 haneyi tamamlayana kadar devam eder.

Ikea Ailesi kartları da 62 ile başladığı için sorun burada yatıyor. Ikea web sitesinde satın alma yapmak, iPhone’daki Safari, onu iCloud Anahtar Zincirine kaydetmek isteyip istemediğinizi sorabilir. Kabul ederseniz, kaydedilecektir, ancak olan şey bir China UnionPay kartı olarak kaydedilecek olmasıdır.

IKEA Aile kartı

Bu şekilde, bir sonraki çevrimiçi alışverişinizde Safari bu sadakat kartını kullanmanızı önerebilir. Size UnionPay’denmiş gibi gösterecek olsa da. Bu nedenle, bu noktada bazı kullanıcılar, sebepsiz yere, saldırıya uğradı.

Neyse ki öyle değil. sana kimse söylemedi saldırıya uğradı. Bu kartı çıkarmanın çok basit bir yolu vardır, böylece Safari otomatik doldurmada görünmesini durdurur.

China UnionPay kartı Safari’den nasıl kaldırılır

Panik yapmadan önce kartlarınızı iptal etmek için bankanıza gitmenize gerek yok. Apple Kimliğinizin parolasını da değiştirmeyin, çünkü güvenliğiniz hala sağlam. Safari’nin otomatik doldurma “hafızasından” bir kartı çıkarmak için şu basit adımları uygulamamız yeterli. Özellikle, bunu yapacağız:

Çin Unionpay Kartı

  • iPhone’unuzda Ayarlar’ı açın ve Safari’ye gidin.
  • Orada Otomatik Doldur yazan bir bölüm bulacaksınız.
  • Kayıtlı kredi kartları’na dokunun.
  • Düzenle’ye tıklayın, kartı seçin ve Sil’e basın.

Bu adımlarla, eski Ikea sadakat kartını ortadan kaldırmış olacaksınız. kılık değiştirmek Tanımadığın biri gibi. Eklediklerinizi inceleme fırsatını yakalayabilirsiniz. orada ve gerekirse temizleyin. Özellikle de yakın zamanda süresi dolmuş olanlarınız varsa.

iOS 14.5'in son sürümü yaklaşıyor: çıkışını ne zaman göreceğiz

Bir sadakat kartının tamamen farklı bir ülkeden birine dönüşmesi çok komik. Bu olup olmadığını bilmiyoruz düzeltilebilecek bir iOS hatası ya da bankacılık şirketlerinin sahasında olan bir top ise. Her durumda, bu sorundan muzdaripseniz, mali durumunuz için herhangi bir risk yoktur ve çözümü çok basittir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler iPhone’unuzdaki Safari’de China UnionPay kartı görürseniz ne yapmalısınız? aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…