iPhone'u Daha Hızlı Şarj Etmenin 3 Basit Yolu

iPhone’u Daha Hızlı Şarj Etmenin 3 Basit Yolu

Bu hileleri takip ederseniz, iPhone’unuz daha hızlı şarj olur.

Zamanla iPhone’lar, uzun süredir bekleyen sorunlarından biri olan pil ömrü konusunda önemli bir sıçrama yaptı. Bu nedenle çoğu kullanıcı iPhone’larına yalnızca geceleri uyurken bakar. Fakat acil bir durum için iPhone’u hızlı bir şekilde şarj etmeniz gerekiyorsaSize verebileceğimiz üç ipucumuz var.

Kablosuz şarj kullanmayın

bu kablosuz şarj normal şarjdan daha yavaştır, bu nedenle iPhone’unuzu olabildiğince çabuk şarj etmek istiyorsanız kullanılması önerilmez. Sadece bir kullanmanız durumunda MagSafe şarj cihazı, iPhone’un kablosuz şarjı “hızlı” olacak ve 15W’a ulaşabilecek. Ancak iPhone’unuzu bir an önce şarj etmek istiyorsanız kablosuz şarj cihazı kullanmayın.

Garip iPhone Şarj Cihazları

iPhone kablosuz olarak şarj oluyor

Hızlı şarj cihazı kullanın

Bir iPhone’u şarj etmenin en hızlı yolu. En yeni Apple modelleri, iPhone 8 ve iPhone X ile birlikte tanıtılan hızlı şarjı destekler. O zamandan beri tüm iPhone’lar, pilin yarısını sadece yarım saatte şarj edin 20W şarj cihazı ile, ancak bazı modeller daha yüksek hızda şarj edebilir.

eğer bir Mac veya iPad şarj cihazı, iPhone’unuzu daha hızlı şarj etmek için kullanabilirsiniz. Apple, 18W, 20W, 29W, 30W, 61W, 87W veya 96W şarj cihazlarını kullanmanızı önerir.Eğer yoksa, iPhone ile uyumlu hızlı şarj cihazını çok ucuza alabilirsiniz.

Hızlı şarj ve kablosuz şarj iPhone pilini nasıl etkiler?

Uçak modunu etkinleştir

Evet, iPhone’u şarj ederken uçak modunu açın, iPhone’unuz daha az güç kullanır ve daha hızlı şarj olur. Uçak modu, güce aç olan kablosuz bağlantıları devre dışı bırakır. Ayrıca, bu modu etkinleştirerek iPhone’u kullanamayacaksınız, bu da onu çok daha erken şarj edecek bir şey. Fark düşündüğünüzden daha büyük olabilir.

iPhone’un uçak modunu etkinleştirmek için kaydırmanız yeterlidir. Kontrol Merkezi ve sol üstte bir uçak bulunan simgeye tıklayın. Bunu iPhone Ayarlarından da yapabilirsiniz.

Android’de olduğu gibi iPhone’da pili şarj ederken animasyonlar nasıl yapılır?

Bunlarla iPhone’unuzun çok daha hızlı şarj olacağı hileler, evden hızlı bir şekilde ayrılmanız gerekiyorsa ve cihazı şarj etmek için yalnızca birkaç dakikanız varsa ideal bir şey. Çok önemli olabilecek ekstra bir yük alacaksınız.

İlgili konular: öğreticiler

Bu makale öneriyor objektif ve bağımsız okuyucuların ilgisini çekebilecek ürün ve hizmetler. Kullanıcı, bu haberde görünen belirli bağlantılar aracılığıyla bir satın alma yaptığında, iPadizate bir komisyon alır.

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!

Leave a Reply