iPhone veya iPad’imizde okunan metin için özel telaffuzlar nasıl eklenir

iPhone veya iPad'imizde okunan metin için özel telaffuzlar nasıl eklenir

Az ya da çok okumayı sevebiliriz, ancak açık olan şu ki, bazen bu bir seçenek değildir. Neyse ki, belirli bir metni okuyamadığımız zamanlar için, ama evet duyabiliyoruziPhone veya iPad’imiz bize yüksek sesle okumayı teklif ediyor. Bazı kelimelerin telaffuzunun olması gerekenle uyumsuz olduğunu fark edene kadar muhteşem bir işlev, çözümü olan bir şey. Özel telaffuzların nasıl ekleneceğini görelim.

Telaffuz, zevk meselesi

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/08/88/e2/5e84bf654bd22f46d3/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/69/37/c2/5e85946f3bef07215e/original/miniatura-app-notas.jpeg»}

iPhone veya iPad’imizin erişilebilirlik ayarları bize çok sayıda küçük ayar sunar. takma deneyimini birçok yönden gerçekten değiştirebiliriz. Bu ayarlamalardan biri, tam olarak, sisteme belirli bir kelimenin nasıl telaffuz edileceği konusunda talimat verebilmektir. İzlenecek adımlar şunlardır:

 • Uygulamayı açıyoruz Ayarlar iPhone veya iPad’imizde.
 • içeri girdik Ulaşılabilirlik.
 • dokunuyoruz içeriği oku.
 • içeri girdik telaffuzlar.
 • Sağ üstteki “+” işaretine dokunuyoruz.
 • Kısımda Cümle telaffuzunu değiştirmek istediğimiz kelimeyi veya ifadeyi yazıyoruz.
 • Kısımda ikame mikrofona dokunuyoruz ve kelimeyi veya cümleyi yavaş ve net bir şekilde telaffuz ediyoruz.
 • Farklı seçeneklerden birini seçiyoruz.
 • dokunuyoruz Tamam.

Altıncı adımda, kelimeyi veya cümleyi yazdıktan sonra düğmeye dokunabiliriz Oyna orijinal telaffuzu duymak için sağ üstte. Yine, tüm adımları tamamladıktan sonra, farkı anlamak ve gerekirse herhangi bir değişiklik yapmak için aynı düğmeye dokunabiliriz.

Resim 2021 02 11 09 56 06

gelince ikame seçenekleriekranın alt kısmında görünen, onlara hızlıca bir göz atalım:

 • Diller: ikame için dilleri seçiyoruz veya üzerine dokunun Tüm evrensel olarak uygulamak için.
 • Sesler: ikamenin hangi seslere uygulanacağını seçiyoruz, varsayılan olarak hepsine uygulanıyor.
 • Büyük harfleri yoksay: İkame uygulanıp uygulanmayacağına karar verirken orijinal ifadenin durumuna saygı gösterilmesini istiyorsak bu seçeneği devre dışı bırakırız.
 • Tüm uygulamalara uygula: Bu seçeneği devre dışı bırakırız ve yalnızca bu uygulamaların yapılandırdığımız telaffuzun yerini almasını istiyorsak listeden istediğimiz uygulamaları seçeriz.

dikkat çekmek önemli bu telaffuzlar farklı cihazlarımız arasında senkronize edilirbu nedenle işlemi iPhone veya iPad’imizde tekrarlamamıza gerek kalmayacak.

Ayarlar > Erişilebilirlik > İçeriği oku bölümünden ekran içeriğinin okunmasını etkinleştirebiliriz.

Son olarak ve sadece bir hatırlatma olarak, iPhone veya iPad’imizden bize bir metin okumasını nasıl isteyeceğimize bakalım. Bunu yapmanın en kolay yolu etkinleştir ekran oku üçüncü adımda. Bu bize, ekranın üst kısmından iki parmağımızı aşağı kaydırdığımızda (tıpkı bildirim merkezini çağırdığımız gibi) cihazın gördüğümüz metni okumaya başlamasını sağlayacaktır.

Sağlık uygulaması kontrol listesi nasıl kullanılır ve tüm özelliklerin doğru şekilde etkinleştirildiğinden emin olun

Gerçekten de Apple’ın cihazlarımızda erişilebilirlik açısından bize sunduğu seçeneklerin sayısı inanılmaz. Belirli isimlerin veya kelimelerin doğru telaffuzu gibi detaylar çok ilginçtir ve deneyimde önemli bir fark yaratır.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler iPhone veya iPad’imizde okunan metin için özel telaffuzlar nasıl ekleniraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…