iPhone kullanıcıları 2020’de uygulamalara ortalama 138 dolar harcadı

Sensor Tower tarafından yapılan yeni bir araştırma, her ABD iPhone kullanıcısının 2020’de App Store’da harcadığı ortalama parayı tahmin etmeye çalıştı ve sonuç sizi şaşırtabilir: yılda 138 dolar. Bu, bugün yaklaşık 117 avro, ayda 9,75 avroya eşdeğer.

Geçen yıl bu tahminin 100 dolar olduğunu düşünürsek, bu, ABD’deki iPhone sahiplerinin bu harcamalarında yıldan yıla %38’lik bir artış olduğu anlamına geliyor. Harcamaların hızlanmasını temsil eder2018’den 2019’a kadar olan büyüme %27 idi.

Oyunlar ve kumarhaneler, en çok yararlanılanlar

{«videoId»:»x7zpgl5″,»autoplay»:true,»title»:»FORTNITE AWINST APPLE VE GOOGLE EPIC GAMES, App Store’da savaş ilan etti»}

Masraflardaki bu artışın büyük kısmı oyunlar üzerinde etkili oldu.53,80 dolardan 76,80 dolara düştüğü yerde (%43’lük bir artış, pandeminin karantinaları sırasında kendimizi eğlendirmeye çalıştığımız açık). Ancak yüzde düzeyinde, sosyal ağ uygulamalarına ve fotoğraf ve video uygulamalarına yapılan harcamalardaki önemli artışı da vurgulamalıyız.

Yeni işletim sistemleriyle ilgili haberler arasında görmek istediklerimiz bu kadar.

Ve en çok para hangi oyunlara yatırıldı? Pekala, Bulmacalar (yıllık ortalama 15,5$) ve Kumarhaneler (yıllık ortalama 13,10$) kategorisinde. Ya da aynısı nedir: Candy Crush gibi oyunlarda ve bahislerde. Apple, tüm bu uygulamaların garanti etmesi gereken mahremiyet üzerindeki vidaları sıkmaya başladığına göre, bu uygulamaların bu kadar gelir elde etmeye devam edip etmediğini görmek ilginç olacak.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler iPhone kullanıcıları 2020’de uygulamalara ortalama 138 dolar harcadı aslen yayınlandı elma küresi Miguel Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…