iPhone 14: Yeni bir söylenti yeni kamerasını doğruladı

iPhone 14: Yeni bir söylenti yeni kamerasını doğruladı

iPhone 14’ün ana kamerasının megapiksel artışıyla ilgili söylentiler geri dönüyor.

Hala 2022’nin başlarında ve iPhone 14 Eylül’e kadar piyasaya sürülmeyecek olsa da Apple’ın bir sonraki cihazıyla ilgili söylentiler bitmiyor. Son yılların en büyük yeniden tasarımlarından birini onayladıktan ve olası resmi fiyatları sızdırdıktan sonra, bugün iPhone 14’ün ana kamerası hakkındaki bilgiler yeniden ortaya çıkıyor.

Bu son bilgilere göre, iPhone 14 Pro kamerası şu özelliklere sahip olacak: iPhone 6S’den bu yana arka sensörde ilk megapiksel güçlendirme. Bilgiler tarafından yayınlandı TrendForce ve iPhone 14 Pro’da önemli bir çözünürlük artışı ortaya koyuyor, mevcut 12 megapikselden 48’e gidiyor.

Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği iPhone 14 Pro (geçici isim) serisinde 48 megapiksellik bir ana kameranın tanıtılması bekleniyor.

Bu uygulama iPhone’da 48 megapiksel fotoğraf çekmenizi sağlar

iPhone 14 Pro’da 48 MP’lik bir sensör onaylanmış gibi görünüyor

Bu söylentiyi ilk kez duymuyoruz, bu yüzden giderek daha olası görünüyor. Sensör boyutunu aynı tutarken akıllı telefon kamerasındaki megapiksel sayısını artırmanın daha az ışık yakalayan daha küçük pikseller ve düşük ışık koşullarında daha kötü fotoğraflar çekeceklerini söyledi.

Apple muhtemelen bu sorunu diğer markalar gibi çözecek ve 12 ve 48 megapiksel fotoğraf çekme imkanı. Yani iPhone 14, iyi ışık koşullarında 48 megapiksel, düşük ışık koşullarında 12 megapiksel fotoğraflar çekecek.

çentiksiz iPhone

iPhone 14 çentiksiz. Ben Geskin Konsept

Bu muhtemelen Apple’ın “aptal” megapiksel savaşına girmemesinin ana nedeni. Piyasadaki akıllı telefonların çoğu iPhone kamerasından daha fazla megapiksele sahip olsa da, çoğu fotoğraf birçok durumda daha uygun olan 12 megapiksel çözünürlükte çeker.

Göreceğiz elma bu küçük sorunu nasıl çözüyorkarmaşık ayarlamalar veya çözünürlüğü manuel olarak değiştirme ihtiyacı olmadan kesinlikle kullanıcı için şeffaf bir şekilde yapacak olsa da.

iPhone 14 bu yeni teknolojiyle bizi şaşırtacak

Apple bekleniyor iPhone 14 serisini Eylül 2022’de sunun. Yine 4 cihazımız olacak ama iPhone mini yerine iPhone Max olacak. Ek olarak, Pro modelleri ekranda bir delik lehine çentiği ortadan kaldırabilir.

İlgili konular: Söylentiler, sızıntılar ve patentler

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!

Leave a Reply